Current Image

Filtry

DEKORY DO KUCHNI

0 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Dekory do kuchni

Ściany w kuchni, w szczególności strefa pomiędzy blatem roboczym a wiszącymi szafkami to często jeden z kluczowych elementów aranżacji tego pomieszczenia. To, na jakie płytki i dekory do kuchni się zdecydujemy, może mieć duży wpływ na finalny odbiór całej kuchennej aranżacji.

Jeśli nie wiecie, jaki dekor do kuchni wybrać, to zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi dostępnymi w naszym sklepie wzorami. W stałej sprzedaży posiadamy zawsze co najmniej kilkanaście różnych dekorów kuchennych. Są to płytki dekory do kuchni z kolekcji takich producentów ceramiki jak Opoczno czy Cersanit. Znajdziecie wśród nich płytki dekory ścienne zarówno do kuchni nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz oraz aranżacji inspirowanych trendami retro.

Płytki dekory do kuchni – jakie wybrać?

Odpowiednio dopasowane płytki dekory do kuchni mogą optycznie powiększyć pomieszczenie lub podkreślić kolor czy fakturę frontów mebli kuchennych. Jak wybrać idealne dekory ścienne do kuchni?

  • Płytki dekory do kuchni w zdecydowanej większości przypadków powinniśmy stosować punktowo. Zbyt duża liczba dekorów w kuchni może bowiem optycznie zmniejszyć pomieszczenie i przytłoczyć całą aranżację.
  • Dekor do kuchni powinien być oczywiście kolorystycznie dopasowany do aranżacji całego pomieszczenia. Przy wyborze dekorów powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko kolor mebli kuchennych i blatu, ale także podłogi w kuchni.
  • Stosunkowo niewielkie ciemne dekory ścienne do kuchni mogą skutecznie przełamać monotonię jednokolorowej, jasnej aranżacji. Świetnym przykładem są tu kuchnie w stylu black&white charakterystyczne dla stylu skandynawskiego czy nowoczesnych aranżacji.
  • W tradycyjnych aranżacjach inspirowanych trendami vintage często decydujemy się na płytki dekory do kuchni z motywami roślinnymi. Klasyczną propozycją są na przykład dekory do kuchni z motywem lawendy w aranżacjach prowansalskich, czy też dekory w róże do kuchni w stylu angielskim.
  • W nowoczesnych kuchniach i minimalistycznych aranżacjach w stylu skandynawskim możemy postawić na dekory do kuchni na ścianę z motywami geometrycznymi lub popularnym wzorem marokańskiej koniczyny.
  • Dużą popularnością cieszą się ostatnio również dekory kuchenne w stylu patchwork.

Zobacz powiązane porady