Filtry

MOZAIKI CZARNE

7 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Mozaika czarna

Urządzona w ciemnych kolorach kuchnia czy łazienka jeszcze niedawno była czymś niezwykłym. Obecnie jednak coraz więcej osób wprowadza do wnętrz takie kolory jak czerń, grafit czy antracyt. Jak zrobić to w wysmakowany i elegancki sposób? Możesz np. wybrać czarne mozaiki.

Połyskująca czarna mozaika wykonana ze szkła doda wnętrzu głębi. Jednocześnie płytki dobrze odbiją światło i sprawią, że wnętrze nie będzie wywoływało smutnego, przytłaczającego wrażenia.

Jeśli jednak obawiasz się dużych połaci ciemnego koloru w łazience – albo jest ona bardzo mała – niech mozaika czarna pojawi się tylko jako subtelna dekoracja. Może spodoba Ci się wąski pas ciągnący się wzdłuż lub w poprzek całego pomieszczenia wykonany właśnie z płytek w czarnym kolorze? Inny sposób, aby wprowadzić do Twojej łazienki mozaiki czarne to połączenie ich z bielą. Zamiast zupełnie czarnej, wybierz mozaikę, w której pojawiają się również jaśniejsze, białe lub srebrne, elementy. Im ich więcej, tym wzór będzie lepiej prezentował się zwłaszcza w bardzo małej, ciasnej łazience.

Płytki mozaika czarna

Wybór płytek do stworzenia mozaiki może sprawiać nieco kłopotów. Co wybrać, zwłaszcza jeśli nie chcesz decydować się na klasyczne, kwadratowe płytki? Mozaika czarna będzie dobrze wyglądała ułożona również z innych kształtów. W dużej łazience postaw na romby albo popularne plastry miodu. Mniejsze wnętrza zyskają, jeśli wprowadzisz do nich mozaiki ułożone z małych płytek.

Pamiętaj też, że możesz na wiele sposobów ułożyć tradycyjne, kwadratowe płytki. Czarna mozaika nie musi być po prostu blokiem kwadratów – choć dzięki temu na pewno łazienka zyskałaby elegancki wygląd. Niech ciemnym akcentom towarzyszy również inna, jaśniejsza płytka! Mozaika czarna może wówczas zostać ułożona w dowolny wzór otoczony jasnym tłem. Dobry fachowiec z łatwością wyczaruje na Twojej ścianie czarne kwiaty, liście lub graficzne wzory. W dużej łazience taka dekoracja może zająć całą ścianę (np. obok wanny lub przy prysznicu). W mniejszym pomieszczeniu niech będzie po prostu niewielkim akcentem.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.