Current Image

Filtry

BRODZIKI PODPŁYTKOWE (POSADZKOWE, BEZPROGOWE)

3 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Brodzik podpłytkowy

Niewidoczny brodzik podpłytkowy to rozwiązanie, które pozwala na stworzenie nowoczesnej i minimalistycznej łazienki. Jeden poziom podłogi w łazience daje nam dużo aranżacyjnej przestrzeni i duże pole do popisu przy urządzaniu łazienki.

Czym jest brodzik podpłytkowy? Jest to rozwiązanie zbliżone do równie popularnego ostatnio odpływu liniowego. W przeciwieństwie do niego posiada jednak zintegrowaną płytę spadkową, która zapewnia odpowiednie odprowadzenie wody. Brodzik podpłytkowy posiada również fabryczne uszczelnienie, podczas gdy w przypadku odpływu liniowego musimy wykonać je samodzielnie. Dzięki temu montaż takiego brodzika jest dużo szybszy i zwykle mniej kosztowny niż w przypadku odpływu liniowego.

W jakiej łazience sprawdzi się brodzik podpłytkowy? W tej kwestii nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Sam brodzik jest niewidoczny i cała aranżacja zależy od tego, jakie płytki i układ łazienki wybierzemy. Najczęściej z brodzika podpłytkowego korzysta się w przypadku minimalistycznych i nowoczesnych łazienek. Taki brodzik będzie więc idealny do łazienki w stylu skandynawskim czy industrialnym. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby brodzik podpłytkowy wykorzystać także w innych, łazienkowych aranżacjach.

Brodzik posadzkowy podpłytkowy – wady i zalety

Na brodzik posadzkowy podpłytkowy decydujemy się najczęściej ze względów czysto wizualnych i aranżacyjnych. Jednak nowoczesny wygląd łazienki i więcej przestrzeni to tylko jedna z korzyści wynikających z zastosowania takiego rozwiązania. Lista zalet posadzkowego brodzika podpłytkowego jest o wiele dłuższa. Jedną z największych są kwestie bezpieczeństwa. Kabina prysznicowa pozbawiona wysokich progów jest dużo bezpieczniejsza dla dzieci, osób starszych czy osób niepełnosprawnych. Jest to również rozwiązanie dużo mniej awaryjne i łatwiejsze w montażu niż odpływ liniowy. To właśnie łatwiejszy i szybszy montaż sprawia również, że za taką usługę zapłacimy zwykle dużo mniej w przypadku brodzika podpłytkowego, niż w przypadku odpływu liniowego.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.