leftImage
Multirabaty
- więcej kupujesz, więcej zyskujesz. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

BATERIE PRYSZNICOWE

430 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Baterie prysznicowe

Bateria prysznicowa to kluczowy element każdej strefy natrysku. To właśnie bateria prysznicowa wpływa na komfort codziennych kąpieli. Poza wyglądem, stylem czy kolorem baterii prysznicowej ważne są również jej funkcje, rodzaje natrysków, sposób regulacji strumienia wody itd. Najczęściej wybieraną opcją są baterie prysznicowe z deszczownicą, dzięki którym kabina prysznicowa zyskuje dodatkowy wymiar. Coraz częściej sięgamy również po takie rozwiązania jak baterie prysznicowe z termostatem lub panele prysznicowe wyposażone w dodatkowe dysze masujące. Takie zaawansowane baterie prysznicowe pozwalają zamienić kabinę prysznicową w prawdziwe domowe SPA.

Baterie prysznicowe w sklepie internetowym Komfort to kilkaset modeli oferujących zróżnicowane funkcje. Są to produkty z nowych kolekcji między innymi takich producentów armatury jak Cersanit, Grohe, Kludi, Deante czy Omnires. W naszej ofercie znajdziecie baterie prysznicowe pasujące do różnych stylów architektonicznych. Poza klasyczną chromowaną armaturą są to również baterie prysznicowe czarne, złote czy miedziane.

Baterie prysznicowe podtynkowe czy natynkowe?

Jedną z podstawowych kwestii przy wyborze wyposażenia kabiny prysznicowej jest to, czy wybrać baterie prysznicowe podtynkowe, czy natynkowe. Baterie prysznicowe natynkowe są zwykle zdecydowanie tańsze i łatwiejsze w montażu. Minusem jest jednak to, że cała konstrukcja baterii znajduje się na ścianie kabiny. Z kolei w przypadku baterii podtynkowych na zewnątrz widoczny jest tylko niewielki element pozwalający na sterowanie strumieniem wody oraz ewentualnie takie elementy jak dysze masujące czy natrysk. Decyzję o montażu baterii prysznicowej podtynkowej powinniśmy podjąć jeszcze przed położeniem płytek. Konieczne będzie bowiem odpowiednie przygotowanie instalacji. Największą zaletą baterii podtynkowych jest ich nowoczesny i atrakcyjny wygląd. Decydując się na tego rodzaju baterię, musimy się jednak liczyć z nieco bardziej kosztownym montażem i bardziej problematycznym serwisowaniem.

Bateria prysznicowa z termostatem i deszczownicą

Jednym z największych bestsellerów w tej kategorii są w ostatnich latach baterie prysznicowe z termostatem. Co to takiego bateria prysznicowa z termostatem i co sprawia, że jest to aktualnie tak często wybierane rozwiązanie? Jak sama nazwa mówi, tego rodzaju bateria prysznicowa z deszczownicą lub słuchawką posiada wbudowany termostat. Pozwala on bardzo szybko i łatwo ustawić optymalną temperaturę wody. Co więcej, jest ona utrzymywana przez całą kąpiel, niezależnie od nagłych skoków ciśnienia w instalacji spowodowanych na przykład uruchomieniem innego źródła wody w domu. Jak w praktyce wygląda korzystanie z takiej baterii prysznicowej termostatycznej? Zwykle jest ona wyposażona w dwa pokrętła. Jedno z nich służy do ustawienia odpowiedniej temperatury, podczas gdy drugie uruchamia strumień wody, reguluje jego moc i pozwala na zmianę słuchawki na deszczownicę.

Zalety baterii prysznicowej termostatycznej nie kończą się jednak wyłącznie na wysokim komforcie korzystania z prysznica. Bateria prysznicowa z termostatem pozwala również w znaczący sposób zredukować ilość wody zużywanej w trakcie kąpieli. W skali roku dzięki baterii prysznicowej z termostatem możemy zaoszczędzić nawet 100 litrów wody. To przekłada się oczywiście na mniejsze rachunki zarówno za wodę, jak i jej ogrzewanie. Bateria prysznicowa termostatyczna jest więc rozwiązaniem przyjaznym nie tylko dla środowiska, ale również dla naszego portfela.

Baterie prysznicowe termostatyczne dostępne są aktualnie zarówno w katalogach polskich, jak i zagranicznych producentów armatury. W sklepie Komfort oferujemy na przykład niemieckie baterie termostatyczne Kludi i Hans Grohe, a także produkty z kolekcji wielu renomowanych polskich producentów jak, chociażby Deante, Omnires, Laveo czy Kuchinox.

Bateria prysznicowa – inspiracje

Na baterie prysznicowe coraz rzadziej patrzymy wyłącznie w kwestiach funkcjonalnych i praktycznych. Nowoczesna bateria prysznicowa oprócz wysokiego komfortu codziennego użytkowania powinna być również integralnym elementem całej łazienkowej aranżacji. Z tego względu w tej kategorii produktów dostępne są nie tylko klasyczne baterie chromowane. Coraz częściej wybieramy baterie prysznicowe w innych kolorach jak, chociażby czarne baterie prysznicowe czy baterie prysznicowe białe. Po takie modele możemy sięgnąć nie tylko w aranżacjach klasycznych łazienek w stylu black&white. Armatura w tych dwóch ponadczasowych kolorach świetnie sprawdzi się również w wielu innych, popularnych aktualnie stylach architektonicznych. Baterie prysznicowe czarne są często ozdobą surowych łazienek industrialnych lub loftowych. Armatura w tym kolorze może być również ciekawym elementem kontrastującym z jasną aranżacją łazienki w stylu skandynawskim. Dużą uniwersalnością cechują się także baterie prysznicowe w kolorze białym. Świetnie pasują do wielu minimalistycznych aranżacji, a także do łazienek w stylu total white. Urządzenie łazienki w tym kolorze to chyba najprostszy sposób na wizualne powiększenie tego pomieszczenia.

Bardzo dużą popularnością cieszą się wśród naszych klientów również baterie prysznicowe złote. Moda na złote dodatki to jeden z najpopularniejszych aktualnie trendów wnętrzarskich. Na jego fali po złote dodatki możemy sięgnąć w przypadku naprawdę różnych aranżacji. Złote baterie prysznicowe odnajdą się zarówno w łazienkach klasycznych, jak i w niektórych nowoczesnych aranżacjach. Złote baterie prysznicowe wybieramy często także w przypadku ekstrawaganckich i pełnych blasku łazienek w stylu glamour lub wnętrz inspirowanych stylem pałacowym.

Obszerną kategorię produktów stanowią również baterie prysznicowe retro. Ciekawą propozycją może być na przykład miedziana bateria prysznicowa. W zależności od tego, jaki model takiej miedzianej baterii wybierzemy, można wykorzystać ją na przykład w aranżacji industrialnej lub łazience w stylu rustykalnym. Baterie prysznicowe retro to jednak nie tylko modele w kolorze miedzianym. Wśród inspirowanych klimatami retro baterii znajdziemy także modele w kolorze złotym, czarnym czy w klasycznej wersji chromowanej.

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.