Filtry

KRZESŁA WELUROWE

278 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Krzesła welurowe

Miły w dotyku i łatwy w pielęgnacji welur podbił serca miłośników stylowych wnętrz na całym świecie. Kiedyś pluszowe materiały kojarzone były przede wszystkim z zabytkowymi, pełnymi bogactwa i luksusu wnętrzami. Dziś welur i aksamit pojawiają się w bardzo różnych aranżacjach i stylach architektonicznych. Elementem, w którym taki materiał wykorzystywany jest najczęściej, są oczywiście krzesła welurowe. Właściwości tego materiału sprawiają, że krzesła welurowe są nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale również bardzo atrakcyjne wizualnie.

Czym cechują się krzesła welurowe? Największą zaletą tego rodzaju obicia jest oczywiście atrakcyjny wygląd. Welur jest nie tylko niezwykle miękki i miły w dotyku. Materiał ten ma również lekko błyszczący finisz, dzięki czemu w ciekawy sposób odbija światło. Zalety krzeseł welurowych nie kończą się jednak na wyglądzie zewnętrznym. Mimo że welur jest delikatny w dotyku, to w rzeczywistości jest to materiał bardzo mocny i odporny na rozrywanie czy rozciąganie. Welur jest również bardzo łatwy w pielęgnacji i odporny na większość zabrudzeń. Właśnie z tych względów welur wykorzystuje się tak często jako materiał obiciowy na krzesła, sofy czy fotele. Do zalet tego materiału możemy zaliczyć również bardzo szeroką gamę dostępnych kolorów. W nowych kolekcjach mebli bez trudu znajdziemy krzesła welurowe szare, beżowe, granatowe czy czarne. Dużą popularnością cieszą się jednak również krzesła welurowe w żywych efektownych kolorach jak butelkowa zieleń, fiolet czy różne odcienie koloru różowego.

Krzesła welurowe pikowane – wnętrzarski bestseller

W kategorii krzeseł welurowych największą popularnością cieszą się już od kilku lat krzesła welurowe pikowane. Ekskluzywny wygląd welurowych krzeseł pikowanych kojarzy nam się często przede wszystkim z wnętrzami w stylu glamour. Jednak projektanci wnętrz nie raz udowodnili już, że takie pikowane krzesła welurowe mogą być atrakcyjną dekoracją również w wielu innych wnętrzarskich aranżacjach. Po pikowane krzesła welurowe możemy równie dobrze sięgnąć, urządzając wnętrza loftowe, skandynawskie czy wnętrza w stylu boho. Wiele zależy oczywiście od konkretnego modelu krzesła i tego, na jaki kolor obicia się zdecydujemy.

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.