Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Mozaiki w łazience – hit w urządzaniu wnętrz!

Mozaiki w łazience – hit w urządzaniu wnętrz!

O tym, że wykorzystanie mozaiki w łazienkach jest obecnie modne, nie trzeba nikogo przekonywać – to po prostu fakt. Przed wybraniem płytek tego typu do naszego domu czy mieszkania, warto jednak bliżej przyjrzeć się cechom charakterystycznym i zaletom rozwiązań tego typu. Najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w tym tekście!


Skąd wzięła się popularność płytek typu mozaika?

Sama koncepcja mozaiki absolutnie nie jest rozwiązaniem nowym. Podobne pomysły powszechnie stosowano już w starożytności i mimo różnej popularności, w zasadzie zawsze były jedną z dostępnych opcji wykończenia wnętrz. Bez wątpienia jednak dzisiaj są one dużo bardziej popularne niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Odpowiada za to oczywiście moda, która wynika przede wszystkim z olbrzymich możliwości, które oferują mozaiki. Zastosowanie niewielkich płytek pozwala na realizowanie najróżniejszych pomysłów aranżacyjnych, a ograniczeniem jest w zasadzie tylko nasza pomysłowość i wyobraźnia. Korzystając z mozaiki, można więc wykonać zarówno prosty „szachowy” element dekoracyjny, jak i prawie dowolny element graficzny czy też ułożyć z nich jakieś słowo lub kształt. Co nie mniej ważne, można je też wykorzystać jako płytki ścienne, jak i podłogowe. Możliwości jest wiec mnóstwo i z pewnością warto z nich skorzystać, by cieszyć się posiadaniem jedynej w swoim rodzaju, spersonalizowanej łazienki.

Do jakich łazienek będzie pasować mozaika?

Czy jednak mozaika sprawdzi się w każdym pokoju kąpielowym? Jak najbardziej tak! Kluczowa w tym przypadku okazuje się wielość rozwiązań, jakie można obecnie znaleźć na rynku. Co w końcu jasne, układy małych płytek zupełnie inaczej należy wykorzystać w nowoczesnych i minimalistycznych pomieszczeniach, niż tych stylizowanych na modę retro. W pierwszym przypadku na ogół polecane są tylko niewielkie elementy dekoracyjne w tym stylu, o prostych kształtach i barwach. Można z nich wykonać biało-czarne dekory czy też skorzystać z żywych i krzykliwych odcieni celem przełamania dominującej kolorystyki. Ciekawym rozwiązaniem mogą tu być też wstawki na ścianach czy podłodze z mozaiki, ułożone np. w konkretne słowa. Bardziej tradycyjne czy bogate łazienki to z kolei idealne miejsce, by pójść na całość i użyć dużych połaci mozaiki jako elementu dominującego.

O czym nie można zapomnieć, podczas zakupu płytek do łazienki?

Glazura typu mozaika to modna i niezwykle atrakcyjna opcja wykończenia łazienek. Szukając najbardziej atrakcyjnych małych płytek na ściany i podłogę nie można jednak całkowicie stracić głowy, gdyż może to poskutkować poważnymi problemami użytkowymi. Najpoważniejsze z nich to:

  • Nasiąkanie wodą – może ono wystąpić w przypadku omyłkowego wybrania produktu przeznaczonego do użytku w suchych pomieszczeniach.
  • Szybkie brudzenie i ścieranie – problemy takie mogą wystąpić w przypadku płytek o niskich klasach odporności.
  • Tworzenie śliskich powierzchni – nieodpowiednio dobrane kafelki bez cech antypoślizgowych mogą być bardzo niebezpieczne.
  • Przystosowanie do ogrzewania podłogowego – to kolejna ważna cecha, co do której warto się upewnić przed zakupem.

Na koniec trzeba też zwrócić uwagę na kształt płytek mozaikowych, który może być bardzo różny. Oczywiście najpopularniejsze są produkty o prostych wzorach geometrycznych, jednak dostępne są także płytki wielokątne czy też w ogóle nieregularne. Wzięcie tego aspektu pod uwagę ma spore znaczenie dla późniejszego efektu estetycznego. Czasem zdarza się, że bardzo nietypowa glazura świetnie wygląda samodzielnie, jednak w połączeniu z innymi płytkami po prostu traci swój urok.

Wysokiej jakości glazura łazienkowa w dobrej cenie – gdzie kupić?

Bez wątpienia dobre płytki do łazienki to kluczowy element każdej aranżacji, a jeśli zależy nam na naprawdę ciekawym efekcie, to mozaika może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Dlatego też warto szukać glazury tego typu w dobrych sklepach, takich jak Komfort.pl. W odróżnieniu od niewielkich sprzedawców, u nas znaleźć można bardzo szeroki wybór produktów – obejmujących płytki podłogowe, ścienne i dekoracyjne tego rodzaju. Pozwoli to na wygodne wyszukanie idealnego rozwiązania, szczególnie że każdy z oferowanych wzorów jest dokładnie przedstawiony i opisany – by uniknąć pomyłek i ułatwić porównywanie. Zapraszamy!

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady