Filtry

Brodziki

850 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Brodziki

Wymiary, materiał i kształt to podstawowe kryteria przy wyborze brodzika prysznicowego. Pośród kilkuset modeli brodzików w sklepie Komfort dostępne są zarówno brodziki półokrągłe, idealne do niewielkich łazienek, jak i uniwersalne brodziki prostokątne i kwadratowe. W naszej ofercie znajdziecie brodziki wykonane z różnych nowoczesnych materiałów. Bestsellerem ostatnich lat są brodziki konglomeratowe. Są one wykonane z tak zwanych odlewów mineralnych stanowiących mieszankę naturalnego kamienia i specjalnych żywic. Brodziki konglomeratowe są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne i przebarwienia. Klasycznym rozwiązaniem są nadal brodziki akrylowe. Są lekkie, stosunkowo tanie i dostępne w bardzo różnych wariantach. Do nieco rzadziej spotykanych rozwiązań należą brodziki ceramiczne, a także brodziki stalowe.

Jeśli brodzik chcemy połączyć z kabiną prysznicową, musimy upewnić się, że wybrane przez nas elementy będą ze sobą kompatybilne. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest wybór brodzika i kabiny prysznicowej z tej samej linii produktów jednego producenta.

Brodziki prysznicowe niskie czy wysokie?

Parametrem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze brodzika prysznicowego, jest również jego głębokość. Producenci ceramiki sanitarnej i armatury oferują brodziki niskie o głębokości od 4 cm, aż po brodziki 30-centymetrowe. Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem są także tak zwane brodziki płaskie (posadzkowe). Na takie modele decydujemy się często, urządzając łazienki w stylu nowoczesnym.

Zarówno brodziki prysznicowe niskie, jak i wysokie mają swoje mocne i słabe strony. Brodzik wysoki przydaje się na przykład w sytuacji, gdy w domu są małe dzieci. Brodzik można wykorzystać wtedy jako miejsce szybkiej kąpieli. Taki wysoki brodzik przydaje się również, gdy musimy coś ręcznie wyprać. Głębszy brodzik zapobiega także nadmiernemu rozchlapywaniu wody w czasie kąpieli. Warto rozważyć takie rozwiązanie, jeśli prysznic będzie jedynym miejscem do kąpieli w domu.

Brodzik prysznicowy – wymiary

Kluczowym parametrem są oczywiście wymiary brodzika prysznicowego. To, jaki rozmiar brodzika prysznicowego wybrać, jest w dużej mierze uzależnione od metrażu naszej łazienki i jej układu. Za standardowe rozwiązanie przyjmuje się brodziki prysznicowe o wymiarach 90x90 cm. W niewielkiej łazience możemy jednak mieć problem z montażem takiej kabiny. W ofercie wielu producentów armatury łazienkowej dostępne są jednak brodziki zaprojektowane właśnie z myślą o takich niewielkich łazienkach. Są to na przykład kompaktowe brodziki prysznicowe 70x70 cm. Wśród nich dostępne są zarówno standardowe kabiny kwadratowe, jak i montowane w narożniku łazienki brodziki półokrągłe.

W naszym sklepie online oferujemy również wiele niestandardowych rozwiązań. Są to na przykład kabiny prysznicowe przeznaczone do długich i wąskich łazienek. W przypadku takiego pomieszczenia optymalnym rozwiązaniem może okazać się prostokątny brodzik prysznicowy 70x100 lub nieco większe brodziki prysznicowe 80x100 cm.

Zawiedzeni naszą ofertą nie powinni być również posiadacze dużych i przestronnych łazienek. W takim wnętrzu wykorzystać można na przykład duże i komfortowe brodziki prysznicowe 120x90 cm.

Jaki brodzik do kabiny prysznicowej?

Duże znaczenie nie tylko dla finalnego odbioru wizualnego całej łazienkowej aranżacji, ale również dla komfortu codziennego korzystania z kabiny ma również to, jaki materiał brodzika wybierzemy. Standardowym rozwiązaniem są w tej kategorii brodziki prysznicowe akrylowe. Sanitarny akryl stosowany jest w łazienkach od lat. Jest to materiał o gładkiej i miłej w dotyku powierzchni. Akryl szybko się nagrzewa i długo utrzymuje wysoką temperaturę wody. Decydując się na brodzik z tego uniwersalnego materiału, powinniśmy jednak wybrać produkt dobrej jakości, w którym warstwa akrylowej emalii jest odpowiednio gruba.

Mimo nieustającej popularności brodzików akrylowych coraz częściej sięgamy po modele wykonane z innych materiałów. Bestsellerem w przypadku nowoczesnych aranżacji łazienki jest konglomeratowy brodzik prysznicowy. Konglomerat powstaje z połączenia sproszkowanego materiału mineralnego ze specjalną, syntetyczną żywicą. Dzięki takiemu połączeniu uzyskiwany jest materiał, który pod wieloma względami przypomina naturalny kamień, jest jednak o wiele bardziej praktyczny w codzienny użytkowaniu. Takie brodziki prysznicowe kamienne są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Tego rodzaju modele są również dostępne w różnych kolorach. Zamiast klasycznego białego brodzika możemy wybrać brodziki prysznicowe kamienne czarne czy szare. W przypadku nowoczesnych aranżacji dużą popularnością cieszą się także brodziki prysznicowe betonowe, czyli modele wykonane z konglomeratu imitującego architektoniczny beton.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również brodziki prysznicowe metalowe. Są one wykonane ze szlachetnej stali nierdzewnej lub aluminium. W zdecydowanej większości przypadków brodziki prysznicowe metalowe są pokryte specjalnym rodzajem farby. Często możemy się więc spotkać z nazwą brodzik prysznicowy emaliowany. To właśnie grubość emalii decyduje o jakości brodzika i o tym, jak trwały jest dany model. Jakie zalety mają brodziki prysznicowe metalowe? Są to przede wszystkim modele bardzo trwałe, które dodatkowo niezwykle łatwo utrzymać w czystości. Warto jednak upewnić się, że wybrany model posiada odpowiednio grubą warstwę emalii. W dobrej jakości brodziku prysznicowym emaliowanym warstwa ta powinna mieć co najmniej 2,5-3 mm grubości.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady