leftImage
-16% w Klubie Komfort
Wszystko -16% tylko dla Klubowiczów. Rabat naliczany natychmiast w koszyku. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

LAMPY PODŁOGOWE I STOJĄCE

139 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Lampy podłogowe

Lampy podłogowe to stosunkowo szeroka kategoria obejmująca oświetlenie o przeróżnych formach. Bogactwo kształtów, stylów i kolorów sprawia, że lampy podłogowe przestają być tylko dodatkowym źródłem światła. Coraz częściej stanowią natomiast dekorację i integralną część mieszkaniowej aranżacji.

Lampa podłogowa – jaką wybrać?

Wybierając lampy podłogowe, powinniśmy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. W pierwszej kolejności zastanówmy się, gdzie lampa będzie stała i jak będzie wykorzystywana na co dzień. Jeśli lampa podłogowa ma być używana często, warto postawić na ekonomiczne rozwiązanie, jakim na pewno są lampy podłogowe LED. Nieco wyższy koszt żarówki ledowej zostanie szybko skompensowany przez niskie zużycie energii elektrycznej i niską awaryjność. Jeśli lampę podłogową chcemy wykorzystywać na przykład do czytania, bardzo pomocny może okazać się model z ruchomym ramieniem lub kloszem. Pozwoli to na zmianę kierunku padania strumienia światła i jego regulację według własnych potrzeb.
Jeżeli główną funkcją lampy podłogowej ma być stworzenie przytulnej atmosfery w salonie lub sypialni, możemy postawić na model lampy wyposażonej w ściemniacz. Pozwoli to na dowolną regulację natężenia światła. Lampy podłogowe mogą pomóc nam również w optycznym powiększeniu wymiarów pomieszczenia. W niskim pomieszczeniu możemy wykorzystać lampę podłogową dającą strumień światła skierowany pionowo do góry. Dzięki takiemu zabiegowi pomieszczenie będzie wydawało się wyższe niż w rzeczywistości. Analogicznie lampa podłogowa ze światłem skierowanym w dół niweluje efekt bardzo wysokiego stropu. Odpowiednio dobrana lampa podłogowa może również sprawić, że nasz salon będzie wydawał się dużo bardziej przestronny. W osiągnięciu takiego efektu może pomóc lampa podłogowa z przezroczystym kloszem, który generuje światło rozproszone we wszystkich kierunkach.
Oczywiście nie możemy zapomnieć również o dopasowaniu lampy podłogowej do głównego źródła światła w pomieszczeniu. Lampy w danym pokoju powinny pasować do siebie zarówno stylem, jak i kolorystyką.


Lampy stojące

Lampy stojące to najprostszy sposób na doświetlenie pomieszczenia. Lampa stojąca może posłużyć jako dodatkowe źródło światła praktycznie w każdej części domu. Jeśli dodatkowo wybierzemy uniwersalny model, jak lampa stojąca czarna czy biała, to nasze możliwości aranżacyjne staną się praktycznie nieograniczone. Poza funkcją praktyczną, czyli dostarczeniem dodatkowego światła, lampy stojące mogą być również piękną dekoracją. Jeśli zależy nam przede wszystkim na walorach estetycznych, możemy wybrać designerskie lampy stojące o ciekawej formie i nowatorskim designie. Nie możemy jednak zapomnieć o parametrach technicznych takiej stojącej lampy. Wybierając designerski model, warto zwrócić również uwagę, na to jakie jest natężenie światła generowanego przez lampę, jej wydajność, energooszczędność itd. Jeśli aspekt ekonomiczny jest dla nas istotny, możemy postawić na lampy stojące LED. W ofercie sklepu internetowego Komfort dostępne są lampy stojące w różnym stylu. Mamy nadzieję, że dzięki temu z łatwością wybierzecie model idealnie dopasowany do Waszego wnętrza.

Jakie lampy stojące wybrać?

Lampy stojące podłogowe wybieramy najczęściej do salonu. Ich dużym plusem jest to, że łatwo możemy je przenieść, tworząc w mieszkaniu nowe aranżacje, czy doświetlając inną część pomieszczeniami. Kupując lampy stojące, warto pamiętać o kilku prostych trikach, które mogą zmienić wygląd naszego salonu:

  • W przypadku niskich pomieszczeń możemy wybrać lampy stojące ze światłem skierowanym bezpośrednio do góry, na sufit. Dzięki takiemu zabiegowi pomieszczenie będzie wydawało się dużo wyższe, niż jest w rzeczywistości. Analogicznie w pomieszczeniach z bardzo wysokim stropem, możemy postawić na lampy stojące ze światłem skierowanym w dół.
  • Jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu pomieszczenia, postawmy na modele z przezroczystym kloszem dające rozproszone światło. Innym trikiem wizualnie powiększającym pomieszczenie jest postawienie lampy podłogowej przy lustrze.
  • Jeśli chcemy oświetlić wyłącznie określony obszar pomieszczenia, na przykład kącik do czytania, możemy wybrać lampy podłogowe stojące z abażurem.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.