Current Image

Filtry

LODÓWKI

40 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Lodówki

Łatwo wyobrazić sobie kuchnię bez zmywarki czy kuchenki mikrofalowej. Praktycznie nie istnieją jednak aranżacje kuchni bez lodówki. Lodówka to obecnie absolutnie niezbędny element każdej kuchni, niezależnie od tego, czy jest to kuchnia nowoczesna, czy też pomieszczenie inspirowane jednym z klasycznych trendów wnętrzarskich.

Lodówka to jedno z niewielu urządzeń AGD, które działa na okrągło przez całą dobę. Bardzo ważne jest więc nie tylko to, aby lodówka spełniania Wasze codzienne potrzeby, związane z przechowywaniem żywności.Kluczowe jest również to, aby wybrać lodówkę o dobrych parametrach technicznych, które przełożą się na niskie zużycie energii elektrycznej i długą żywotność lodówki. Innymi słowy, dobra lodówka to nie tylko ładna lodówka, ale także urządzenie, które bezawaryjnie posłuży Wam przez wiele lat.

W sklepie online Komfort oferujemy lodówki z zamrażarką z nowych kolekcji znanych i cenionych marek sprzętu AGD. W stałej sprzedaży posiadamy między innymi lodówki z zamrażarką Beko, Samsung, Kernau i Whirlpool. Są to chłodziarko-zamrażarki o różnej pojemności, wymiarach i układzie drzwi. Do zapoznania się z naszą ofertą zapraszamy więc zarówno posiadaczy dużych i przestronnych kuchni, jak i tych z Was, którzy planują aktualnie aranżacje małej kuchni lub aneksu kuchennego.Budowa lodówki

Na co dzień mało kto zastanawia się nad czymś takim jak budowa lodówki. Tymczasem poznanie podstawowych zasad działania lodówki często pomaga zrozumieć parametry techniczne tego urządzenia i podjąć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Sercem każdej lodówki jest agregat, czyli sprężarka. Agregat odpowiada za utrzymanie obiegu czynnika chłodzącego. Rodzaj zastosowanego w danym modelu agregatu wpływa także na poziom hałasu generowany przez lodówkę. Standardowe modele w trakcie pracy agregatu generują zwykle hałas na poziomie 40-45 dB. Na rynku dostępne są jednak także bardzo ciche lodówki, których praca wiąże się z emisją dźwięku na poziomie zaledwie 30 dB. Głośność lodówki jest bardzo ważna na przykład, gdy otwarta kuchnia (i lodówka) znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie strefy wypoczynkowej w salonie. W takim miejscu lodówka starszego typu z emisją dźwięku na poziomie 50 czy nawet 60 dB mogłaby w znacznym stopniu przeszkadzać osobom spędzającym czas w salonie.

Pozostałe części lodówki poza agregatem to między innymi parownik, kapilara, skraplacz i termostat. W przypadku popularnych chłodziarko-zamrażarek stosuje się zwykle dwa odrębne termostaty. Jeden z nich odpowiada za utrzymanie stałej temperatury w komorze chłodzącej, a drugi odpowiedzialny jest za pracę zamrażalnika.

Sama zasada działania lodówki jest taka sama w przypadku praktycznie wszystkich modeli. Mogą się one jednak różnić dodatkowymi funkcjami i zastosowanymi w konkretnych modelach rozwiązaniami. Dużą popularnością cieszą się na przykład lodówki z funkcją No Frost. Zapobiega ona osadzaniu się szronu i lodu na wewnętrznych ściankach komory lodówki. Zasada działania lodówek No Frost jest bardzo prosta i polega na stałej, automatycznej kontroli temperatury i poziomu wilgotności w komorze chłodzącej.Dobre lodówki – jak wybrać?

Jak wybrać dobre lodówki? Popularnym błędem jest zakup lodówki jedynie w oparciu o jej design, kolor i wymiary. Oczywiście wybór ładnej lodówki jest ważny. Nie powinna być to jednak kwestia kluczowa.

Jednym z bardzo istotnych parametrów jest klasa energetyczna lodówki, która mówi o tym, ile energii pobiera konkretny model. Od 1 marca 2021 na terenie krajów Unii Europejskiej każde dostępne na rynku urządzenie AGD musi posiadać klasę energetyczną określoną literami od A do G. Zastąpiły one stosowane wcześniej klasy A+, A++, A+++ itd. Oznacza to, że lodówka, która w starej klasyfikacji posiadała klasę A+++ dziś będzie sprzedawana jako urządzenie w klasie C lub D. Najbardziej energooszczędnym urządzeniem są więc dziś lodówki w klasie A.

Dlaczego należy zwrócić uwagę na ten parametr? Badania jasno pokazują, że lodówka w statystycznym gospodarstwie domowym odpowiada za aż 30% zużywanej energii elektrycznej. Różnica w ilości energii pobieranej przez lodówkę w klasie A i lodówkę klasy G może wynosić nawet kilkadziesiąt procent. Wybór energooszczędnej lodówki może więc przynieść w skali roku bardzo znaczące i odczuwalne oszczędności.Lodówki – wymiary

Poza parametrami czysto technicznymi jak klasa energetyczna czy poziom emisji dźwięku jednym z kluczowych kryteriów wyboru są oczywiście wymiary lodówki. To, jakie są optymalne wymiary lodówki, zależy w dużej mierze od tego, czy zdecydowaliście się na lodówkę do zabudowy czy model wolnostojący. W ofercie naszego sklepu online znajdziecie oczywiście oba te typu lodówek. Każdy z nich ma swoje mocne strony.

Lodówka do zabudowy pozwala na stworzenie jednolitej i spójnej kuchennej aranżacji. Urządzenie jest ukryte za frontem kuchennym i na pierwszy rzut oka niewidoczne. Z kolei zaletą lodówek wolnostojących jest łatwiejszy montaż, a także dodatkowe funkcje jak, chociażby dystrybutor wody, kostkarka do lodu czy ekrany dotykowe umieszczane na zewnętrznej stronie drzwi lodówki. 

Standardowa szerokość lodówki wolnostojącej jednodrzwiowej wynosi zwykle 60 cm. Wysokość lodówki uzależniona jest od pojemności, często mieści się jednak w przedziale od 175 do 200 cm. Z kolei lodówki do zabudowy mają najczęściej trochę mniejszą szerokość. Zwykle jest to nieco ponad 50 cm. Takie wąskie lodówki można zamontować pod frontem kuchennym o szerokości również standardowych 60 cm. 

Powyższe wymiary uznawane są za standard. Na rynku znajdziecie jednak także wiele modeli odbiegających od tych norm. Są to zarówno małe lodówki podblatowe, jak i duże lodówki dwudrzwiowe. Nieco więcej informacji o obu tych rodzajach lodówek możecie znaleźć poniżej.

Z wymiarami lodówki wiąże się oczywiście również pojemność komory chłodzącej. Parametr ten określany jest w litrach. Większość ekspertów zgodna jest co do tego, że lodówka dla singla powinna mieć pojemność około 120-130 L. Na każdą dodatkową osobę w gospodarstwie domowym powinno przypadać kolejne 30 L pojemności. Oczywiście nie zawsze będziecie mieli możliwość sztywnego trzymania się tego przelicznika. Jeśli wymiary kuchni lub jej układ sprawiają, że musicie zdecydować się na lodówkę o pojemności mniejszej niż zalecana, to warto upewnić się, że wnętrze komory chłodzącej jest zagospodarowane w sposób optymalny.Małe lodówki

Aneks kuchenny w kawalerce, kuchnia w bardzo małym dwupokojowym mieszkaniu, czy letni apartament wynajmowany w okresie wakacyjnym to tylko kilka miejsc, w których niekoniecznie sprawdzi się standardowa lodówka wysoka. Z myślą o takich niewielkich pomieszczeniach, w których każda odrobina wolnego miejsca jest na wagę złota powstały małe lodówki podblatowe.

Jakie są rozmiary lodówki podblatowej? Kluczowym wymiarem jest oczywiście wysokość takich modeli. Mają one zwykle nieco ponad 80 cm. Pozwala to na ich bezproblemowy montaż pod kuchennym blatem umieszczonym na standardowej wysokości 90 cm. To właśnie kompaktowe wymiary i możliwość montażu pod kuchennym blatem są największymi zaletami tych małych lodówek.

Mają one jednak także pewne mankamenty. Jest to oczywiście stosunkowo niewielka pojemność komory chłodzącej oraz bardzo mały zamrażalnik. Dostęp do takiej umieszczonej pod blatem lodówki jest również o wiele mniej wygodny niż w przypadku standardowych modeli stojących. Nie zmienia to jednak faktu, że w przypadku niektórych kuchni czy kuchennych aneksów montaż tego rodzaju urządzeń jest po prostu koniecznością. Jeśli więc w Waszej kuchni nie zmieści się lodówka wysoka jednodrzwiowa czy tym bardziej model dwudrzwiowy, to zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą małych lodówek podblatowych. Lodówki podblatowe dostępne są między innymi w ofercie firmy Beko, Whirlpool czy polskiej marki Kernau.Duże lodówki

Jeśli stoicie przed wyzwaniem zaaranżowania dużej i przestronnej kuchni, z której na co dzień będzie korzystać wieloosobowa rodzina, to małe i średnie lodówki jednodrzwiowe mogą okazać się niewystarczające. W przypadku takich ponadwymiarowych kuchni do dyspozycji macie także lodówki duże dwudrzwiowe. Takie modele znajdziecie w ofercie różnych producentów. Dwudrzwiowe duże lodówki ma w swoim katalogu na przykład Samsung, Whirlpool, a także polska marka Kernau.

Co oprócz wymiarów wyróżnia takie duże lodówki dwudrzwiowe? Najbardziej charakterystyczny dla takich modeli jest oczywiście układ drzwi. W standardowych dwudrzwiowych modelach komora chłodząca umieszczona jest nad zamrażalnikiem. Na rynku możecie jednak znaleźć także duże lodówki w układzie side by side. W ich przypadku komora zamrażalnika zajmuje jedną stronę lodówki, a komora chłodziarki drugą.

Kiedy warto pomyśleć o zakupie dużej lodówki side by side? Takie modele to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób, które na co dzień często korzystają z produktów mrożonych. Pionowy układ komór pozwala na dużo wygodniejszy dostęp do zawartości zamrażalnika. Jeśli chodzi o pojemność komory chłodzącej w dużych lodówkach dwudrzwiowych, to zwykle wynosi ona od 350 do ponad 400 litrów.

Lodówki dwuskrzydłowe to też często modele wyposażone w takie dodatkowe rozwiązania jak umieszczone po zewnętrznej stronie drzwi kostkarki do lodu czy dystrybutory schłodzonej wody. W sklepie Komfort znajdziecie także duże lodówki dwuskrzydłowe wyposażone w zewnętrzne ekrany dotykowe. Takie modele posiadają funkcje urządzenia inteligentnego i mogą łączyć się z siecią WiFi.Tanie lodówki

Ceny lodówek uzależnione są oczywiście od wielu różnych czynników. Na cenę lodówki ma wpływ na przykład jej pojemność i rozmiary, klasa energetyczna, poziom hałasu generowanego w trakcie pracy czy dodatkowe funkcje, jakie oferuje konkretny model. Lodówki tanie to zwykle modele o nieco mniejszej pojemności i podstawowych funkcjach. Na cenę częściowo wpływa także to, na jakiego producenta sprzętu AGD się zdecydujecie.

Tanie lodówki można często znaleźć w ofercie polskiej marki Kernau. Lodówki z komorą chłodzącą o pojemności ponad 170 L można w ofercie tego producenta kupić już za niewiele ponad tysiąc złotych. Niska cena to jednak niejedyna zaleta tanich lodówek Kernau. Na uwagę zasługuje również fakt, że produkty tej polskiej firmy objęte są aż 5- letnim okresem gwarancji. Dla porównania lodówki innych producentów, na przykład Samsung lub Beko, posiadają w większości przypadków jedynie 2 lata gwarancji. Stosunkowo atrakcyjną cenę mają również niskie lodówki podblatowe, po które często sięgają właściciele bardzo małych kuchni lub aneksów kuchennych. 

Tanie lodówki możecie często znaleźć również dzięki dostępnym na stronie naszego sklepu wyprzedażom. Staramy się cyklicznie oferować wybrane modele lodówek w promocyjnych cenach. Oczywiście w naszym sklepie znajdziecie nie tylko wyprzedaże lodówek i innych elementów wyposażenia kuchni. W dziale Outlet oferujemy również szeroką gamę przecenionych materiałów wykończeniowych, akcesoriów i dekoracji, które możecie wykorzystać w trakcie aranżowania kuchni i innych pomieszczeń. Zapraszamy do regularnych odwiedzin kategorii Outlet i sprawdzania, jakie nowe promocje są tam dostępne.Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Zobacz powiązane Inspiracje