Current Image

Filtry

PROFILE PODŁOGOWE

293 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Profile podłogowe

Sklep online Komfort oferuje nie tylko szeroki wachlarz podłóg, ale również kompleksową linię akcesoriów wykończeniowych. Oferta ta obejmuje oczywiście również przydatne w wielu sytuacjach profile podłogowe. Pośród kilkuset modeli profili podłogowych dostępne są zarówno wzory pasujące do tradycyjnych, ciepłych wnętrz, jak i surowych, nowoczesnych aranżacji. Do podłogi drewnianej lub podłogi z paneli idealne będą listwy ze wzorem naturalnych słojów drewna. Dzięki szerokiej ofercie bez problemu znajdziecie wzór idealnie dopasowany do odcienia podłogi. Z kolei w przypadku nowoczesnych wnętrz możemy postawić na aluminiowe profile podłogowe szczotkowane, anodowane lub chromowane. Takie akcesoria sprawdzą się idealnie na przykład w modernistycznych aranżacjach w stylu industrialnym czy loftowym.

Profile podłogowe wyrównujące

Profile podłogowe to akcesoria przydatne w wielu sytuacjach. Zwykle stosujemy je w miejscach, w których łączą się ze sobą dwa różne rodzaje podłogi. Rodzaj profili podłogowych dobieramy w zależności od tego, czy obie nawierzchnie są na tym samym poziomie. Jeśli nie ma różnicy poziomów, stosujemy tak zwane profile dylatacyjne (na ten sam poziom podłogi). Profile podłogowe o nieco innej konstrukcji stosujemy w przypadku, gdy pomiędzy dwoma rodzajami podłogi jest różnica w poziomach. Rozwiązaniem takiej sytuacji są profile podłogowe wyrównujące. Ich zadaniem jest stworzenie płynnego przejścia pomiędzy dwoma rodzajami nawierzchni i wyrównanie różnicy w poziomie. Profile podłogowe wyrównujące różnią się między sobą sposobami montażu oraz maksymalną dylatacją. Ten ostatni parametr dotyczy szerokości szczeliny, jaką jest w stanie zamaskować dany rodzaj profili podłogowych. W przypadku profili podłogowych wyrównujących powinniśmy zwrócić jeszcze uwagę na to, jaką maksymalną różnice poziomów są one w stanie wyrównać.

Poza profilami podłogowymi dylatacyjnymi i wyrównującymi oferujemy również tak zwane profile zakończeniowe oraz schodowe. Profile zakończeniowe stosuje się najczęściej przy drzwiach wejściowych czy oknach tarasowych. Natomiast profile podłogowe schodowe służą, jak sama nazwa mówi, do wykończenia podłogi stykającej się bezpośrednio ze schodami.