Filtry

Mozaiki

207 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Mozaiki

Mozaiki to pracochłonna, ale niezwykle efektowna technika zdobienia ścian i podłóg znana już od wieków. Dziś mozaiki przeżywają prawdziwy renesans i w tej czy innej postaci pojawiają się w aranżacjach w różnych architektonicznych stylach. Najpopularniejsze są oczywiście mozaiki do kuchni czy do łazienki. Wbrew pozorom nie są to jednak jedyne miejsca, w których możemy wykorzystać mozaiki. Mozaika może być równie dobrze niezwykle efektowną ozdobą salonu, jadalni czy nawet sypialni. 

Mozaika to świetny sposób na przełamanie monotonnej aranżacji. Pas niewielkich płytek lub wzór ułożony z mozaiki może stać się centralną, przyciągająca wzrok dekoracją w każdym pomieszczeniu. Do aranżacji i konkretnego pomieszczenia możemy dopasować nie tylko kolor mozaiki, ale również materiał, z którego jest wykonana. W przypadku tradycyjnych i klasycznych aranżacji możemy postawić na mozaiki ceramiczne czy kamienne. Z kolei w nowoczesnych designerskich wnętrzach lepszym wyborem mogą być mozaiki szklane czy nawet metalowe.

Mozaiki płytki w sklepie Komfort

Płytki mozaiki w sklepie Komfort to aż kilkaset różnych wzorów. Dzięki tak bogatej ofercie bez problemu znajdziecie mozaiki idealnie dopasowane do Waszej aranżacji. W naszym sklepie dostępne są płytki mozaiki z kamienia, szkła, ceramiki i metalu. Każdy z tych materiałów pozwala na stworzenie unikalnych i niepowtarzalnych dekoracji. Poza standardowymi mozaikami  w kształcie małych kwadratowych płytek oferujemy również mozaiki trójkątne, heksagonalne, w kształcie rombów czy innych figur geometrycznych. Dużą popularnością cieszą się również mozaiki inspirowane tradycyjną sztuką świata arabskiego. Są to przede wszystkim mozaiki odzwierciedlające wzór tak zwanej marokańskiej koniczyny. 

W naszej ofercie dostępne są mozaiki z najnowszych katalogów takich polskich i europejskich marek jak Cersanit, Opoczno, Euroceramic, Goccia czy Midas. Jeśli szukacie unikalnego sposobu na ozdobienie ścian czy podłogi w swoim mieszkaniu, zapraszamy do zapoznania się ofertą płytek mozaiki w sklepie Komfort.

Mozaiki do łazienki – jak je wykorzystać?

Mozaiki łazienkowe to prosty sposób na to, aby stworzyć naprawdę unikalną i jedyną w swoim rodzaju aranżację łazienki. Mozaiki łazienkowe dają Wam również całkiem spore możliwości aranżacyjne. W zależności od wielkości, układu i stylu łazienki możecie wykorzystać zarówno mozaiki na ścianę, jak i mozaiki na podłogę. Mozaika ścienna stosowana jest często w postaci niewielkich pasów, czy też jako ciekawy sposób wykończenia architektonicznych detali. Mozaika ścienna jest również ciekawym sposobem na ozdobienie ścian w strefie natryskowej i wizualne wydzielenie tej części łazienki.

Mozaiki łazienka – jakie wybrać?

Przez wiele lat mozaiki łazienkowe dostępne były przede wszystkim w postaci małych kwadratowych płytek. Dziś, dzięki rosnącej popularności wielu nowoczesnych trendów architektonicznych mozaiki geometryczne to o wiele szersza kategoria produktów. Bardzo modna stała się na przykład mozaika heksagonalna, którą możecie wykorzystać zarówno w designerskiej nowoczesnej łazience, jak i we wnętrzach w stylu loftowym czy industrialnym. Mozaika heksagon w stonowanych odcieniach może być również dekoracją łazienki w stylu skandynawskim. Do łask wraca także jeden z dekoracyjnych motywów przez lata kojarzony głównie z aranżacjami retro. Dziś mozaika jodełka coraz częściej pojawia się również w łazienkach inspirowanych nowoczesnymi trendami.

Różnorodność dotyczy zresztą nie tylko kształtów mozaiki, ale także materiałów, z których są wykonane. W naszym sklepie znajdziecie między innymi takie produkty jak mozaika gresowa czy mozaiki szklane.

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Markety budowlane i wyposażenie wnętrz

Grand Prix 2023

Podłogi 2023

Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.