Current Image

Filtry

DESKI PODŁOGOWE SZARE

15 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Deski podłogowe szare – minimalizm i naturalne piękno

Szary to szlachetny, nieoczywisty kolor, który doceniło wielu naszych Klientów. Stanowi wspaniałe tło dla innych barw, co pozwala na dowolność aranżacji oraz jej ewentualne zmiany i modyfikacje. Co więcej, szare deski podłogowe z naturalnego drewna zaskakują różnorodnością odcieni oraz modeli! Udowadniamy, że szarość niejedno ma imię. Sprawdź, dlaczego warto na nie postawić oraz jakie propozycje znalazły się w tej kategorii.

Pierwsze co zobaczysz, patrząc na deski podłogowe szare to ich niebywała oryginalność, pozostająca jednak w duchu ponadczasowej klasyki. Są one mniej oczywiste od czerni i praktyczniejsze od bieli. Pokochają je wielbiciele minimalizmu w najlepszym wydaniu! Deska podłogowa szara pięknie rozświetla wnętrze oraz optycznie je powiększa, co na pewno docenią właściciele niewielkich mieszkań.

Jakiego rodzaju deski znalazły się w naszej ofercie? Przygotowaliśmy propozycje z różnych gatunków naturalnego drewna – dębu, jesionu oraz bambusa o zróżnicowanej grubości (w tym 7 mm, 10 mm, 14 mm i 15 mm). Każda grubość ma inne zastosowanie oraz sprawdzi się w innych pomieszczeniach. Co o tym decyduje? Grubość deski podłogowej może być dostosowana do rodzaju podłoża. Na podłożu drewnianym deski o większej grubości sprawdzą się lepiej, podczas gdy na podłożu betonowym poradzą sobie cieńsze modele. Kolejny ważny czynnik to przewidywana eksploatacja danej powierzchni. Do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu, takich jak salon czy kuchnia, wybierz deski grubsze, które lepiej znoszą obciążenia. Weź też pod uwagę, że grubsze szare deski podłogowe kosztują więcej od tych nieco cieńszych. Warto znaleźć kompromis pomiędzy oczekiwaniami estetycznymi oraz dostępnymi środkami finansowymi.

Szare deski podłogowe – do jakich wnętrz pasują?

Tak naprawdę szare deski pasują do każdego pomieszczenia. Przede wszystkim doskonale wpisują się w nowoczesne oraz eleganckie wnętrza. Znakomicie dopełniają minimalistyczne aranżacje! Są też ciekawym elementem przestrzeni w stylu japandi oraz scandi. Staną się pięknym tłem dla wszelkich barwnych dodatków, ale bezbłędnie komponują się także z bielą, czernią oraz bogatą gamą neutralnych beży czy brązów. Jak widać, szara podłoga daje naprawdę duże możliwości aranżacyjne!

Szare deski o odpowiednio dobranych parametrach odnajdą się w różnych pomieszczeń w domu. Przede wszystkim to udane dopełnienie salonu – zarówno dużego, jak i małego. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby szara podłoga zagościła na korytarzu, w sypialni czy pokojach dziecięcych i młodzieżowych. W naszej ofercie znajdziesz nawet deski dopasowane do warunków panujących w kuchni – w końcu płytki nie są jedynym słusznym wyborem do tej części domu.

Oczywiście to pomieszczenie bardziej narażone na wilgoć, dlatego proponujemy Ci deski z odpowiednimi warstwami ochronnymi.

Szara podłoga drewniana – najważniejsze zalety

Jeden z największych atutów szarych desek podłogowych to ich uniwersalność. Łatwo je dopasować do różnych kolorów ścian, mebli i dodatków. Kolor szary stanowi neutralną bazę, która harmonizuje z wieloma innymi odcieniami. To jednak nie wszystko, co czyni je godnymi uwagi. Odcienie szarości pomogą w ukryciu zabrudzeń i drobnych zarysowań, co sprawia, że łatwiej utrzymać czystość w pomieszczeniu. Co więcej, szare deski podłogowe podkreślają detale architektoniczne pomieszczenia, zwłaszcza jeśli zestawisz je z innymi jasnymi elementami wykończenia.

Oczywiście szara podłoga drewniana zachwyci osoby ceniące naturalne materiały w domu. Drewno emanuje wyjątkowym ciepłem, zarówno dosłownie, jak i przenośni. Chodzenie po drewnianej podłodze bez butów jest bardzo komfortowe. Ten naturalny materiał cechuje także wyjątkowa trwałość – przy prawidłowej konserwacji deski pozostają w doskonałym stanie przez lata.

W ofercie sklepu Komfort znalazły się 3 rodzaje drewnianych desek w kolorze szarym:

  • - Deski jednolamelowe naśladują pod względem wizualnym deski lite. Składają się 1 z rzędu lameli, a ich lico nie jest dzielone.
  • - Deski wielolamelowe mają po 2, 3, 4, 6 rzędy lameli i przypominają tradycyjny parkiet.
  • - Jodełka – podłoga jednolamelowa dostępna w różnych szerokościach i długościach. Masz do wyboru wersję klasyczną lub francuską. To rozwiązanie idealne dla osób ceniących tradycyjne rozwiązania.

Możesz też wybierać spośród desek szarych szczotkowanych i nieszczotkowanych o gładszej powierzchni. Ponadto zwróć uwagę na sposoby montażu, ponieważ oferujemy Ci modele na click (montowane w systemie pływającym) oraz na pióro- wpust (klejone). Co ważne, ofercie sklepu Komfort znajdziesz także wszelkie niezbędne akcesoria do montażu i wykończenia podłogi. Sprawdź naszą bogatą ofertę już teraz!

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.