Current Image

Filtry

DYWANIKI ŁAZIENKOWE

27 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Dywaniki łazienkowe

Dywaniki łazienkowe pełnią dwojaką funkcję. Z jednej strony chronią nasze stopy przed chłodną podłogą, z drugiej mogą być również ważnym elementem wystroju łazienki. Wybierając dywanik łazienkowy, warto zwrócić uwagę na jego kształt, rozmiar i materiał, z którego jest wykonany. W długiej, wąskiej łazience najlepiej sprawdzi się dywanik łazienkowy prostokątny. Z kolei do łazienki na planie kwadratu możemy wybrać dywaniki łazienkowe okrągłe. Natomiast w bardzo małej łazience sprawdzić się może kwadratowy dywanik łazienkowy.

Rozmiar dywanika łazienkowego to kwestia związana bezpośrednio z wielkością łazienki. W sklepie internetowym Komfort dostępne są zarówno dywaniki łazienkowe we wszystkich, popularnych rozmiarach, jak i bardziej niestandardowe modele.

Bardzo istotne jest również to, z jakiego materiału wykonany jest dywanik łazienkowy. Dywanik łazienkowy umieszczony bezpośrednio przy wyjściu z prysznica czy wanny powinien być wykonany z materiału dobrze chłonącego wodę. W to miejsce możemy więc wybrać dywanik łazienkowy bawełniany lub frotte. Z kolei przy umywalce możemy położyć nieco grubszy dywanik z miłych w dotyku syntetycznych włókien. Taki dywanik skutecznie ochroni nas przed chłodnymi kafelkami w czasie porannej czy wieczornej toalety. Możemy się tu pokusić nawet o wykorzystanie włochatego dywanika łazienkowego shaggy. Wśród dywaników łazienkowych popularne są również dywany tkane na płasko. Ich ciasny splot sprawia, że są one odporne nawet na długotrwałe działanie wilgoci.

Dywaniki łazienkowe antypoślizgowe

Przy zakupie dywanika łazienkowego warto zwrócić uwagę również na kwestie związane z bezpieczeństwem. Dywanik łazienkowy powinien być zaopatrzony w warstwę antypoślizgową. Jest to szczególnie istotne w przypadku dywanika łazienkowego leżącego w bezpośrednim sąsiedztwie kabiny prysznicowej lub wanny. Jeśli dywanik łazienkowy nie posiada silikonowego lub gumowanego podbicia, możemy zawsze zdecydować się na zakup dodatkowej maty antypoślizgowej.

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.