Current Image

Filtry

BLATY KUCHENNE DREWNIANE

21 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Blaty kuchenne drewniane

Blaty kuchenne drewniane w sklepie internetowym Komfort to przede wszystkim niedrogie i trwałe blaty laminowane. Jak powstają tego rodzaju blaty kuchenne drewniane? Rdzeń takiego blatu wykonany jest ze sprasowanej pod dużym ciśnieniem płyty wiórowej. Warstwę zewnętrzną stanowi nowoczesny laminat. Jest to zarazem warstwa dekoracyjna, a także powłoka zabezpieczająca blat przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią czy wysokimi temperaturami. Nowoczesne metody produkcji pozwalają z fotograficzną dokładnością odtworzyć na powierzchni laminatu naturalny rysunek drewna. W naszej ofercie znajdziecie ponad 20 wzorów blatów drewnianych kuchennych w różnych odcieniach i kolorach. Jeśli chcecie wprowadzić do kuchni taki praktyczny drewniany akcent, zapraszamy do sprawdzenia, jakie blaty kuchenne drewniane są aktualnie dostępne.

Blat kuchenny drewniany laminowany – zalety

Laminowane blaty kuchenne imitujące drewno to często o wiele bardziej praktyczny wybór niż kosztowne, ciężkie i wrażliwe na uszkodzenia blaty z litego drewna. Jakie są najważniejsze zalety blatów kuchennych drewnianych laminowanych?

  • Blaty kuchenne drewniane z płyty wiórowej pokrytej laminatem to często propozycja bardzo atrakcyjna pod względem ceny. Za tego rodzaju drewniany blat do kuchni zapłacimy zwykle kilka razy mniej niż za blat z litego drewna.
  • Laminowane blaty kuchenne imitujące drewno cechują się również wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Przy odpowiedniej pielęgnacji taki drewniany blat posłuży nam przez długie lata. Kluczowe jest odpowiednie zabezpieczenie krawędzi, tak aby wilgoć nie dostała się do wiórowego rdzenia blatu.
  • Blaty kuchenne drewniane z laminatu są odporne również na wysokie temperatury. Nie musimy więc martwić się o blat w bezpośrednim sąsiedztwie piekarnika czy kuchenki.
  • Nasze laminowane blaty kuchenne imitujące drewno dostępne są w wielu różnych odcieniach. Dzięki temu z łatwością znajdziecie odcień blatu pasujący zarówno do nowoczesnych aranżacji, kuchni klasycznych, jak i wnętrz inspirowanych różnymi trendami retro czy vintage.
  • Blat kuchenny drewniany laminowany jest także odporny na działanie promieni UV. Dzięki temu nawet po kilku latach użytkowania taki blat drewniany nie wyblaknie i nie straci swojego oryginalnego koloru.