Current Image

Filtry

BRODZIKI PÓŁOKRĄGŁE (OKRĄGŁE)

116 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Brodziki półokrągłe

Brodziki półokrągłe to modele, które idealnie sprawdzą się w łazience o niewielkich rozmiarach. Kabina z półokrągłym brodzikiem nie jest może tak komfortowym rozwiązaniem, jak modele kwadratowe czy prostokątne. Pozwala jednak zaoszczędzić sporo miejsca w niewielkiej łazience. Dodatkowo, kabiny z półokrągłym brodzikiem wyposażone są najczęściej w przesuwne drzwi, które w trakcie otwierania nie będą kolidować z innymi elementami wyposażenia łazienki.

Brodziki półokrągłe to w zdecydowanej większości modele montowane w narożniku pomieszczenia. Kilku producentów oferuje jednak także brodziki półokrągłe montowane centralnie. Na takie modele możemy zdecydować się w przypadku nieco większych łazienek lub pomieszczeń, w których ze względu na specyficzny układ nie można wykorzystać narożnika.

Brodzik półokrągły niski czy wysoki?

Kupując brodzik, musimy wybrać nie tylko kształt, ale również jego głębokość, czyli wysokość ścianek. To, czy lepiej sprawdzi się brodzik półokrągły niski czy wysoki, zależy od kilku czynników. Między innymi od tego, jaki efekt aranżacyjnych chcemy osiągnąć w łazience i tego, kto będzie najczęściej korzystał z kabiny prysznicowej. Brodzik półokrągły niski czy nawet bezprogowy brodzik wpuszczany w posadzkę to bardzo modne ostatnio rozwiązanie. Kabina prysznicowa półokrągła z niskim brodzikiem sprawdzi się w niewielkiej łazience, którą chcemy urządzić w nowoczesnym stylu. Brodzik półokrągły niski to również dobry pomysł, jeśli z kabiny korzystają na co dzień osoby starsze lub małe dzieci. Niski próg lub jego całkowity brak sprawiają, że korzystanie z prysznica jest dużo bezpieczniejsze.

Są jednak sytuacje, w których lepszym rozwiązaniem jest brodzik półokrągły wysoki. Taki brodzik możemy wykorzystać na przykład do zrobienia szybkiego prania ręcznego lub do kąpieli małego dziecka. Wysokie ścianki będą również redukować ilość wody, która wydostaje się poza kabinę, na podłogę łazienki. Z drugiej strony wysokie ścianki brodzika sprawiają jednak, że jest to nieco mniej wygodne rozwiązanie.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.