Current Image

Filtry

AKCESORIA DO DRZWI

2 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Akcesoria do drzwi

Na aranżację wnętrza składa się wiele odrębnych elementów, które muszą stanowić stylistycznie spójną i harmonijną całość. Bardzo dużą rolę odgrywa na przykład to, na jaki rodzaj i kolor podłogi się zdecydujecie oraz to, jaki będzie kolor ścian w pomieszczeniu. Inne istotne elementy każdej aranżacji domu czy mieszkania to meble, czy oświetlenie. Wiele osób zapomina jednak o tym, że równie ważne są też inne detale jak, chociażby listwy przypodłogowe, okna czy drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. Dobrze dobrane drzwi wewnętrzne mogą stonować i uspokoić aranżację lub wręcz przeciwnie dodać jej nieco ekstrawagancji. Duże znaczenie ma więc model i kolor drzwi, a także wybrane przez Was akcesoria do drzwi.

Akcesoria do drzwi znajdziecie także w ofercie naszego sklepu online. W sprzedaży mamy między innymi chemię budowlaną niezbędną do montażu drzwi. Są to produkty renomowanych producentów jak, chociażby pianki montażowe Soudal. Z produktów tych mogą z powodzeniem korzystać zarówno profesjonaliści, jak i osoby, które samodzielnie wykańczają własne mieszkanie. Mamy również nadzieję, że za sprawą ciągłego poszerzania asortymentu naszego sklepu już wkrótce znajdziecie tu także akcesoria do drzwi z katalogów innych marek.

Akcesoria do drzwi – rodzaje

Drzwi wewnętrzne czy zewnętrzne dostępne są zwykle bez dodatkowych akcesoriów. W przypadku drzwi wewnętrznych czeka Was więc zwykle dodatkowy zakup w postaci odpowiednio dobranej klamki. Jest to niewielki, ale bardzo ważny z aranżacyjnego punktu detal, który może całkowicie odmienić wygląd drzwi wewnętrznych. Poza kwestiami czysto wizualnymi rodzaj dobranej klamki wpływa również na komfort codziennego korzystania z drzwi.

Jak wybrać takie akcesoria do drzwi jak klamki? Kilka aspektów, na które powinniście zwrócić uwagę to:

  • Wymiar klamki – powinny być proporcjonalne w stosunku do wielkości drzwi. Bardzo mała klamka będzie wyglądała nie na miejscu w przypadku drzwi o dużych wymiarach.
  • Analogicznie masywna i ciężka klamka nie będzie pasowała do wąskich drzwi wewnętrznych.
  • Materiał klamki – największą popularnością cieszą się obecnie klamki aluminiowe. Materiał ten jest lekki, a przy tym bardzo odporny. Nowoczesne metody produkcji pozwalają na wykończenie klamek aluminiowych w taki sposób, aby przypominały różne szlachetne metale.
  • Kolor klamek – ma wpływ przede wszystkim na wizualny aspekt aranżacji. Dominują klamki w kolorze srebrnym, złotym, czarnym oraz białym. Kolor tych akcesoriów do drzwi powinien być dopasowany do dekoracji i oświetlenia w danym pomieszczeniu.


Zdecydowanie szerszą kategorię stanowią akcesoria do drzwi zewnętrznych. Poza klamką w tej kategorii znajdziecie także takie produkty jak kołatki, gałki, różnego rodzaju uchwyty czy nawet coraz popularniejsze szczeliny na listy. W trakcie zakupu takich dodatkowych akcesoriów do drzwi zewnętrznych powinniście zwrócić uwagę na dwie podstawowe kwestie. Po pierwsze powinniście zadbać o to, aby akcesoria do drzwi zewnętrznych były wizualnie dopasowane zarówno do koloru i stylu drzwi, jak i do całej elewacji budynku. Całość powinna stanowić wizualnie spójną i harmonijną aranżację. Drugą bardzo istotną kwestią jest dobór odpowiednich elementów do materiału, z jakiego wykonane są drzwi. Akcesoria do drzwi aluminiowych mogą nieco różnić się od akcesoriów do drzwi drewnianych.

Akcesoria do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych to jednak nie tylko wymienione wyżej dodatki. W kategorii akcesoria do drzwi znajdziecie także szereg produktów niezbędnych w trakcie montażu drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Co będzie Wam potrzebne w trakcie tego rodzaju prac wykończeniowych? Poza podstawowymi narzędziami pomiarowymi w trakcie montażu drzwi bardzo często wykorzystuje się również specjalne pianki montażowe. W asortymencie naszego sklepu online znajdziecie zarówno uniwersalne pianki wężykowe, jak i przeznaczone dla profesjonalistów pianki montażowe pistoletowe. Tego rodzaju pianki możecie wykorzystać nie tylko w trakcie montażu drzwi. Dobre właściwości wypełniające i izolacyjne sprawiają, że po takie pianki możecie sięgnąć również w trakcie montażu baterii podtynkowych, uzupełnieniu izolacji termicznej czy osadzaniu okien. W zależności od wybranego modelu drzwi i miejsca montażu, w trakcie ich osadzania możecie potrzebować również takich elementów jak rozpórki poziomujące, poduszki montażowe czy taśmy zabezpieczające.