Current Image

Filtry

STELAŻE DO ŁÓŻEK

22 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Stelaże pod materac

Odpowiednia dawka snu w komfortowych warunkach bezpośrednio przekłada się na nasze samopoczucie i nastrój. Wybierając łóżko do sypialni, zwracamy uwagę na materac i ramę łóżka, zapominając niekiedy o tym, jak ważny jest również odpowiedni stelaż pod materac.

Stelaż pod materac – jaki wybrać?

W najprostszej wersji stelaże pod materac to prosta konstrukcja z drewnianych listew. Mogą być one połączone za pomocą paska mocnego materiału lub zbite na stałe z poprzecznymi listwami. Takie sztywne stelaże pod materac mogą być wykonane z różnych gatunków drewna. Najczęściej służą do tego listwy sosnowe, bukowe lub brzozowe. Dużo lepszym wyborem są jednak stelaże pod materac z listami mocowanymi w specjalnych uchwytach. Uchwyty te wykonane są najczęściej z miękkiego tworzywa, które amortyzuje ruchy materaca. Tego rodzaju stelaże pod materac zapobiegają skrzypieniu łóżka i sprawiają, że materac lepiej dopasowuje się do naszego ciała. Jeśli zainwestowaliśmy w dobrej jakości materac, nie powinniśmy oszczędzać na stelażu. Tylko odpowiedni stelaż pozwoli nam w pełni korzystać z zalet takiego materaca.

To właśnie elastyczność listew w stelażu wpływa bezpośrednio na komfort użytkowania materaca. Warto też zwrócić uwagę na to, żeby poszczególne listwy nie były zbyt rzadko rozstawione. Odległość pomiędzy poszczególnymi listwami stelaża nie powinna przekraczać 3 cm. Materiał, z jakiego wykonany jest stelaż pod materac, powinien być także dopasowany do wagi użytkownika. Stelaże z lekkiego drewna, jak brzoza, są raczej dla osób szczupłych, śpiących w pojedynkę lub dla dzieci. Stelaż na łóżko podwójne lub dla osób o nieco większej masie powinien być wykonany z twardszego drewna, na przykład bukowego.

Do najbardziej zaawansowanych modeli stelaży pod materac należą te z opcją regulacji. Pozwalają one na podwyższenie stelaża na określonych odcinkach. W takim stelażu możemy unieść odcinek znajdujący się pod głową i barkami lub pod stopami, podnosząc tym samym część materaca. Regulowane stelaże pod materac to idealne rozwiązanie dla osób, które spędzają w łóżku dużo czasu i chcą dopasować stelaż do swoich preferencji.

Zobacz powiązane Porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.