Zlewozmywaki 1,5-komorowe
Zlewy 1,5-komorowe to swojego rodzaju kompromis pomiędzy małymi, kompaktowymi zlewami jednokomorowymi i bardzo dużymi i szerokimi zlewami wyposażonymi w 2 komory.
Zlewozmywaki 1,5-komorowe swoją nazwę zawdzięczają oczywiście charakterystycznej konstrukcji. Każdy taki zlew składa się z jednej pełnowymiarowej komory i drugiej mniej więcej o połowę mniejszej. W czasie gdy główna komora zajęta jest przez brudne naczynia, to drugą mniejszą komorę możecie wykorzystać do umycia rąk, opłukania świeżych produktów spożywczych czy nalania wody do garnka. Dzięki temu, że dodatkowa komora wyposażona jest również w odpływ, można ją wykorzystać także jako ociekacz w trakcie mycia naczyń.
Zlewozmywaków 1,5-komorowych nie zabrakło również w ofercie naszego sklepu online. W stałej sprzedaży mamy kilka wyselekcjonowanych wzorów zlewów 1,5-komorowych. Pochodzą one z najnowszych kolekcji i katalogów różnych polskich i europejskich producentów wyposażenia kuchni. Dużą część naszej oferty stanowią zlewy 1,5-komorowe polskiej marki Laveo. Są to w zdecydowanej większość nowoczesne zlewy granitowe. O tym, jakie właściwości mają zlewy 1,5-komorowe wykonane z tego innowacyjnego materiału, możecie przeczytać poniżej.
Zlew półtorakomorowy – jaki wybrać?
Które modele sprawdzają się lepiej? Zlewy półtorakomorowe granitowe, czy może znane od wielu lat zlewy kuchenne ze stali? Stalowy zlew półtorakomorowy to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy przede wszystkim na niskich kosztach. Zlewy stalowe są zdecydowanie tańsze od tak popularnych ostatnio zlewów granitowych. Do zalet takich modeli możemy zaliczyć również niewielki ciężar. W bezpośredni sposób przekłada się to na łatwy transport i montaż takich zlewów 1,5-komorowych. Kuchenny zlew z tego materiału jest także odporny na niskie i wysokie temperatury i zdecydowaną większość stosowanych w kuchni chemikaliów. Stalowy zlew 1,5-komorowy ma jednak także pewne mankamenty, których trudno nie odnotować. Po pierwsze powierzchnia stalowego zlewu jest narażona na zarysowania. Z czasem pojawiają się na niej rysy, powstające na przykład w trakcie mycia sztućców czy stosowania metalowych druciaków. Kuchenne zlewy stalowe ustępują również modelom granitowym pod względem wizualnym.
Jeśli zależy Wam na modelu, który będzie nie tylko czysto funkcjonalnym elementem wyposażenia, ale również ozdobą kuchni, to zdecydowanie lepszym wyborem może być zlew 1,5-komorowy granitowy. Tego rodzaju zlewy powstają z mineralnych kompozytów bazujących w 70-80% na sproszkowanym naturalnym materiale mineralnym. W przypadku zlewów kuchennych jest to prawie zawsze granit. Kamienny pył łączony jest z żywicami, które pełnią funkcję spoiwa. Kompozyt mineralny można stosunkowo łatwo formować i obrabiać. Dzięki temu zlewy 1,5-komorowe z granitu mogą mieć różne, często nietuzinkowe kształty. Technologia produkcji mineralnych konglomeratów pozwala także na uzyskanie materiału w różnych kolorach. W kategorii zlewy półtorakomorowe znajdziecie więc między innymi modele w kolorze szarym, grafitowym, czarnym czy beżowym. Zlewy granitowe są cenione jednak nie tylko za ich atrakcyjny wygląd. Duże znaczenie mają również parametry techniczne zlewozmywaków z konglomeratów mineralnych. Materiał ten przypomina naturalny kamień i podobnie jak granit jest niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Z drugiej strony zlewy granitowe są również stosunkowo ciężkie. Decydując się na taki model, powinniście więc upewnić się, że dysponujecie szafką pod zlewozmywak o odpowiednio solidnej konstrukcji.
Wybór materiału to jednak niejedyna decyzja, którą należy podjąć przy zakupie zlewu 1,5-komorowego. Dosyć istotną kwestią jest również to, czy zdecydujecie się na zlew półtorakomorowy z ociekaczem, czy bez. Co to takiego ociekacz? To dodatkowa przestrzeń umieszczona z boku zlewu i wyprofilowana w taki sposób, aby woda samoczynnie ściekała do jednej z komór. Na ociekaczu można ułożyć umyte naczynia lub produkty spożywcze. Ociekacz wykorzystać możecie również w trakcie rozmrażania produktów z zamrażalnika. Co ważne, zdecydowana większość zlewozmywaków półtorakomorowych z ociekaczem to tak zwane modele odwracalne. Są one zaprojektowany w taki sposób, że ociekacz możecie zamontować po prawej lub lewej stronie zlewu.
Nie bez znaczenia jest także kolor zlewozmywaka 1,5-komorowego, choć wiąże się on przede wszystkim z kwestiami aranżacyjnymi. W przypadku nowoczesnych kuchni dużą popularnością cieszą się zlewy półtorakomorowe czarne, grafitowe i szare. Modele w ciemniejszych kolorach wykorzystać możecie na przykład w kuchni industrialnej lub aranżacji w stylu glamour. Z kolei po jasnoszary zlew granitowy możecie sięgnąć, aranżując kuchnię w stylu skandynawskim lub wnętrze loftowe.
Zlew kuchenny półtorakomorowy – gdzie go umieścić?
W każdym projekcie kuchni bardzo ważne jest nie tylko to, jaki zlew kuchenny 1,5-komorowy wybierzecie, ale także to, w którym miejscu kuchennej aranżacji go umieścicie. Strefa zlewozmywakowa jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni. Bardzo ważne jest odpowiednie skomunikowanie tej strefy z kuchenką i lodówką. Optymalnym rozwiązaniem jest najczęściej zastosowanie się do zasady tak zwanego trójkąta roboczego. Jest to uniwersalna reguła, która pozwala na stworzenie funkcjonalnego i wygodnego układu kuchni. Zgodnie z tą zasadą trzy kluczowe strefy: zlew, kuchenka i lodówka powinny na planie kuchni stanowić wierzchołki trójkąta. Zasada trójkąta roboczego określa także optymalne odległości między tymi trzema elementami kuchni. Najbliżej siebie powinny znaleźć się zlewozmywak i kuchenka. W zależności od wymiarów kuchni dystans pomiędzy nimi powinien wynosić minimalnie 90 i maksymalnie 210 cm. Optymalna odległość między zlewem i lodówką jest nieco większa. Minimalnie powinno być to 120 cm. Górna granica jest taka sama w poprzednim przypadku i wynosi 210 cm. Największy dystans może dzielić lodówkę i kuchenkę. Dla zachowania optymalnej komunikacji te dwie kuchenne strefy powinny znajdować się minimalne 120 i maksymalnie 270 cm od siebie.
Zlew 1,5-komorowy – wymiary
Zastanawiacie się, jakiej wielkości jest zlew półtorakomorowy? Wymiary takich modeli mogą być bardzo różne. Jak już wspomnieliśmy, jest to rozwiązanie pośrednie między małymi, kompaktowymi zlewami z jedną komorą, a dużymi i wymagającymi sporej przestrzeni zlewami dwukomorowymi. Najmniejsze dostępne w naszym sklepie zlewy 1,5-komorowe mają długość 65 cm i szerokość 44 cm. Z kolei wymiary największych zlewów półtorakomorowy w sklepie Komfort to 100 na 48 cm. Te największe modele oprócz dodatkowej półkomory wyposażone są także w praktyczny ociekacz. Takie modele zaprojektowane zostały przede wszystkim z myślą o intensywnie użytkowanych kuchniach. Zlew 1,5-komorowy z ociekaczem sprawdzi się świetnie także w kuchniach bez zmywarki.
Zlewozmywak 1,5-komorowy z akcesoriami
Jeśli interesuje Was zlewozmywak 1,5-komorowy z dodatkami, to w naszym sklepie online znajdziecie bardzo szeroką gamę niezbędnych w każdej kuchni akcesoriów. Bardzo praktycznym elementem strefy umywalkowej może być wspomniany już wyżej ociekacz. Możecie więc wybrać zlewozmywak 1,5-komorowy z ociekaczem lub dokupić wolnostojący ociekacz. Tego rodzaju dodatki znajdziecie w naszym sklepie w kategorii z akcesoriami do kuchni i jadalni. W sklepie Komfort dostępny jest także bardzo szeroki wachlarz baterii kuchennych przeznaczonych do aranżacji inspirowanych naprawdę różnymi wnętrzarskimi trendami. Bez trudu znajdziecie tu nowoczesne baterie kuchenne, a także modele inspirowane trendami retro. Na brak możliwości nie powinni narzekać również Ci z Was, którzy poszukują baterii do zlewu 1,5-komorowego w stylu klasycznym.
Zobacz powiązane produkty
Zlewozmywaki jednokomorowe
Zlewozmywaki jednokomorowe z ociekaczem
Zlewozmywaki dwukomorowe
Zlewozmywaki granitowe
Zlewozmywaki dwukomorowe z ociekaczem
Zlewozmywaki podwieszane (podblatowe)
Zlewozmywaki czarne
Zlewozmywaki z ociekaczem
Zlewozmywaki granitowe jednokomorowe
Zlewozmywaki czarne jednokomorowe
Zlewozmywaki wpuszczane w blat
Zlewozmywaki jednokomorowe stalowe
Zlewozmywaki Teka
Zlewozmywaki z baterią (zestawy)
Zlewozmywaki 1,5 komorowe
Zlewozmywaki dwukomorowe stalowe
Zlewozmywaki granitowe dwukomorowe
Zlewozmywaki ceramiczne jednokomorowe
Zlewozmywaki okrągłe
Zlewozmywaki 1,5 komorowe z ociekaczem
Zlewozmywaki 80x60
Zlewozmywaki 60cm
Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej (stalowe)
Zlewozmywaki 80cm
Zlewozmywaki białe jednokomorowe
Zlewozmywaki białe ceramiczne
Zlewozmywaki stalowe jednokomorowe z ociekaczem
Zlewozmywaki owalne
Zlewozmywaki srebrne
Zlewozmywaki Kuchinox
Zlewozmywaki 80x60 nakładane
Zlewozmywaki stalowe z ociekaczem
Zlewozmywaki jednokomorowe stalowe nakładane
Zobacz powiązane porady
Jak umeblować kuchnię, aby była praktyczna i stylowa?
Zlewozmywak – o czym warto pamiętać przy jego zakupie
Jak zabezpieczyć blat kuchenny przed wodą?
Dlaczego warto wybrać chodnik do kuchni? 5 argumentów za!
Sprzęty wolnostojące czy w zabudowie
Co powinien mieć idealny aneks kuchenny w nowoczesnym domu
Kuchnia mat czy połysk?
Jak urządzić małą kuchnię?
Wysoka kuchnia – jak zaprojektować jej aranżację?
Jak rozebrać baterię umywalkową?
Kuchenna wentylacja - o czym należy pamiętać
Bateria z termostatem – jakie ma minusy?
Ile kosztuje blat kuchenny?
Blat kuchenny drewniany czy laminowany - który lepszy?
Jakie drewno na blat kuchenny jest najlepsze + 3 alternatywy
Jak połączyć blat kuchenny?
Blat kuchenny - z jakiego materiału
Jaki blat kuchenny wybrać?
Zobacz powiązane Inspiracje
Małe Kuchnie
Aneks kuchenny
Kuchnie w zabudowie
Kuchnie wolnostojące
Kuchnie w kształcie litery c
Kuchnie w kształcie litery l
Kuchnie w kształcie litery u
Kuchnie z barkiem
Kuchnie z jadalnią
Kuchnie z wyspą
Kuchnie zamknięte
Kuchnie jednorzędowe
Kuchnie dwurzędowe
Kuchnie w stylu skandynawskim
Kuchnie w stylu rustykalnym
Kuchnie w stylu nowoczesnym
Kuchnie w stylu klasycznym
Kuchnie z drewnianym blatem