Current Image

Filtry

PODKŁADY POD PANELE

20 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Podkłady pod panele

Podkłady pod panele to bardzo istotny element podłogi laminowanej. Podkłady pod panele w bardzo znaczący sposób wpływają na jej trwałość i pełnią kilka bardzo ważnych funkcji:

  • Podkłady pod panele chronią panele przed wilgocią i zimnem. Parametry izolacyjne są szczególnie ważne, jeśli wybieramy podkłady pod panele do pomieszczenia znajdującego się bezpośrednio nad garażem, piwnicą, czy inną słabiej ogrzewaną przestrzenią.
  • Podkłady pod panele mogą niwelować ewentualnie niewielkie nierówności podłogi. W takim przypadku powinniśmy jednak wybrać podkłady pod panele podłogowe o odpowiedniej grubości.
  • Izolacja akustyczna to kolejny istotny parametr, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie podkładów pod panele.
  • Podkłady pod panele mogą również chronić podłogę przed odkształceniami wynikającymi z bardzo intensywnego użytkowania.


  • Łącznie w naszym sklepie online znajdziecie kilkanaście rodzajów podkładów pod panele. W zależności od rodzaju i przeznaczenia podkładów pod panele ich cena wynosi od niecałych 2 do kilkudziesięciu złotych za 1m2. Jeśli szukacie dobrej jakości podkładów pod panele laminowane, to zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi produktami w tej kategorii.

Podkłady pod panele a ogrzewanie podłogowe

Wiele osób zastanawia się, czy podkłady pod panele podłogowe można stosować w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym? Większość dostępnych w naszym sklepie podkładów pod panele można z powodzeniem stosować w takich pomieszczeniach. Podkłady pod panele na ogrzewanie podłogowe powinny cechować się stosunkowo niskim oporem cieplnym i dobrym przewodzeniem ciepła. Na kilkanaście rodzajów podkładów pod panele dostępnych w naszym sklepie zdecydowana większość ma dobre parametry cieplne i może być wykorzystywana w tego rodzaju pomieszczeniach. Bardzo dobre parametry związane z oporem i przewodzeniem ciepła mają na przykład podkłady pod panele Multiprotec. Oferujemy jednak również inne, dużo tańsze, typy podkładów pod panele na ogrzewanie podłogowe.