Current Image

Filtry

PŁYTKI DREWNOPODOBNE (IMITUJĄCE DREWNO)

254 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki drewnopodobne

Płytki drewnopodobne to niezwykle szeroka kategoria ceramiki ściennej i podłogowej. W sklepie online Komfort czeka na Was około 250 różnych wzorów płytek drewnopodobnych. Płytki drewnopodobne imitują ten naturalny materiał nie tylko wzorem i kolorem. Często są to podłużne, prostokątne płytki, które swoim kształtem i wymiarami przypominają drewniane deski. Płytki drewnopodobne dostępne są w katalogach praktycznie wszystkich większych producentów ceramiki. W ofercie naszego sklepu znajdziecie między innymi drewnopodobne płytki Opoczno, Cersanit, Cerrad, Stargres, Tubądzin, Euroceramic czy Absolut Keramika.

W jakich aranżacjach można wykorzystać płytki drewnopodobne podłogowe i ścienne? Podobnie jak naturalne drewno jest to stosunkowo uniwersalny sposób wykończenia wnętrz. Płytki drewnopodobne pomagają stworzyć we wnętrzu ciepłą i przytulną atmosferę. Tego rodzaju płytki wykorzystujemy często do optycznego ocieplenia łazienki czy kuchni. Po płytki drewnopodobne możemy sięgnąć, aranżując nie tylko wnętrza tradycyjne. Płytki drewnopodobne sprawdzą się również we wnętrzach klasycznych, skandynawskich czy nawet niektórych aranżacjach nowoczesnych.

Płytki imitujące drewno – najważniejsze zalety

  • W większości przypadków płytki imitujące drewno są zdecydowanie tańsze niż lite deski podłogowe czy nawet deski warstwowe. Płytki imitujące drewno to więc stosunkowo tani sposób na uzyskanie wizualnego efektu naturalnej drewnianej podłogi.
  • Płytki imitujące drewno są o wiele łatwiejsze w codziennej pielęgnacji niż podłoga drewniana. Do płytek imitujących drewno nie musimy stosować specjalistycznych środków myjących i konserwujących, jak ma to miejsce w przypadku drewnianej podłogi.
  • Płytki imitujące drewno dostępne są w bardzo dużej liczbie wzorów, odcieni i formatów. Dzięki temu z łatwością znajdziecie drewnopodobne płytki dopasowane do różnych aranżacji wnętrz.
  • Płytki imitujące drewno można z powodzeniem stosować w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym, w których nie sprawdzą się na przykład deski z litego drewna.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady