Current Image

Filtry

ŁÓŻKA DO SYPIALNI Z POJEMNIKIEM NA POŚCIEL

93 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Łóżka z pojemnikiem

Łóżka z pojemnikiem cieszą się sporym powodzeniem już od lat. Na takie modele łóżka decydujemy się najczęściej ze względów czysto praktycznych. Nie oznacza to oczywiście, że wybierając łóżko z pojemnikiem, musimy rezygnować z modnego i atrakcyjnego wyglądu tego mebla.

Czym właściwie są łóżka z pojemnikiem? Są to oczywiście modele łóżek wyposażone w dodatkowy schowek. Najczęściej służy nam do przechowywania pościeli, ale możemy wykorzystać go również w inny sposób. Łóżka z pojemnikiem posiadają zwykle jeden duży schowek umieszczony bezpośrednio pod stelażem na materac. Dostęp do tego schowka uzyskujemy najczęściej poprzez podniesienie całego stelaża i materaca. Decydując się na łóżko z pojemnikiem, warto więc rozważyć zakup stosunkowo lekkiego materaca, na przykład materaca piankowego. Ułatwi nam to dostęp do schowka. Czasami do kategorii łóżek z pojemnikiem zaliczamy również łóżka z szufladami. W przypadku tego rodzaju łóżek dodatkowy pojemnik ma postać jednej lub kilku szuflad wysuwanych spod łóżka. Dostęp do takich pojemników jest nieco łatwiejszy. Z drugiej strony decydując się na łóżko z szufladami, musimy zadbać o odpowiednią ilość wolnego miejsca wokół łóżka.

Kiedy warto postawić na łóżka z pojemnikiem? Jest to rozwiązanie stworzone przede wszystkim z myślą o mniejszych mieszkaniach, w których przyda się dodatkowy schowek. Łóżko z pojemnikiem pozwala wykorzystać niezagospodarowaną przestrzeń pod łóżkiem. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest to, że nie musimy sprzątać pod łóżkiem. Zabudowana do samej podłogi rama łóżka sprawia, że nie gromadzi się pod nim tyle kurzu, co pod klasycznymi modelami.

Czy łóżka z pojemnikiem mają jakieś wady? Dla niektórych wadą łóżka z pojemnikiem może być jego wygląd zewnętrzny. Zabudowana skrzynia łóżka optycznie powiększa ten mebel i sprawia, że wygląda on dosyć masywnie. Na szczęście wielu producentów łóżek oferuje modele z pojemnikiem zaprojektowane w taki sposób, że efekt ten niwelowany jest na przykład przez oryginalny kolor obicia, nietuzinkowy design ramy itp.