Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Listwy dekoracyjne do łazienki – 6 najciekawszych propozycji KOMFORTU

Listwy dekoracyjne do łazienki – 6 najciekawszych propozycji KOMFORTU

Najbardziej klasycznym sposobem wykończenia pokojów kąpielowych jest oczywiście użycie płytek ceramicznych. Te z kolei należy zawsze odpowiednio wykończyć, najlepiej używając odpowiednich listew dekoracyjnych. W tym tekście prezentujemy sześć ciekawych propozycji produktów tego typu, które sprawdzą się w różnych łazienkach.


Listwy łazienkowe – czy opłaca się na nie postawić?

Mimo że w łazience nie spędzamy zbyt wiele czasu, to jej estetyka dla większości osób jest bardzo ważna. Wynika to zapewne z faktu, że to w tym pomieszczeniu bardzo często „zaczynamy” i „kończymy” dzień, a codzienna kąpiel, prysznic czy pielęgnacja ciała to czas odprężenia i relaksu. Komfortowe warunki mają więc tu szczególne znaczenie. Co przy tym ważne, o ostatecznym odbiorze danego wnętrza bardzo często decydują szczegóły, które podkreślają całość kompozycji lub też psują jej odbiór. Jednym z takich znaczących i niepozornych elementów są właśnie tytułowe dekoracyjne listwy łazienkowe. W tym miejscu warto podkreślić, że odgrywają one potrójną rolę:

  • Użytkową – zabezpieczając krawędzie płytek.
  • Estetyczną – zakrywając niekorzystnie wyglądające brzegi lub też łącząc różne powierzchnie.
  • Aranżacyjną – odpowiednio użyte mogą służyć do wyróżniania różnych stref w łazience, rozdzielania pasów płytek czy też optycznego powiększania pomieszczenia.

Z całą pewnością można więc stwierdzić, że użycie ładnych listew dekoracyjnych to w wielu przypadkach wręcz konieczność. Co jednak jasne, w każdym przypadku muszą być one dopasowane do wystroju wnętrza.

Poznaj 6 najciekawszych listew dekoracyjnych w naszym sklepie!

Popularność listew dekoracyjnych do łazienek wpływa oczywiście na liczbę produktów oferowanych przez dostawców. Aby ułatwić wybór, poniżej prezentujemy sześć ciekawych propozycji z naszego sklepu Komfort.pl.

  1. 1. Listwy do płytek PD Elit – to niezbyt drogi i uniwersalny produkt w najpopularniejszym srebrnym kolorze. Dostępne szerokości to 10, 15, 23 i 50 mm. Są one przeznaczone do użytku ściennego i będą doskonale pasować jako dekoracja do większości kolorów płytek.
  2. 2. Listwy do płytek PD Copper – czyli klasyczne rozwiązanie w kolorze miedzianym. Będą one doskonale pasować do łazienek w stylu retro czy też z motywami industrialnymi. Długość pojedynczego produktu to 2700 mm. Jak i poprzednie, dostępne są w wielu różnych szerokościach.
  3. 3. Listwa do płytek PD Satyna 23 mm – będzie ona bardzo ciekawą alternatywą dla produktów wykończonych w połysku. Ta srebrna listwa wykończona została metodą szczotkowania, co nadaje jej bardzo ciekawej faktury. Będzie ona doskonale pasować do eleganckich wnętrz.
  4. 4. Listwa do płytek PD Antracyt – kolejny prezentowany przez nas produkt wykończony został w połysku i ma kolor grafitowy. Tak ciemny dodatek sprawdzi się doskonale jako przełamanie jasnych płytek lub też wykończenie niektórych dekorów.
  5. 5. Listwy do płytek PD Swarovski – to niezwykle ciekawa opcja przeznaczona do łazienek urządzonych w bogatym stylu pałacowym czy glamour. Produkty te w kolorze złotym, grafitowym i miedzianym dodatkowo uzupełnione są kryształkami Swarovskiego.
  6. 6. Listwy do płytek PD 3D – są bardzo ciekawym wizualnie rozwiązaniem, które sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych łazienkach. Dostępne są w typowych kolorach – złotym, srebrnym, grafitowym i miedzianym, jednak ich wyróżnikiem jest bardzo ciekawy efekt trójwymiarowej powierzchni.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu listew łazienkowych?

Sam wybór konkretnych listew łazienkowych musi być oczywiście powiązany z ogólnym sposobem wykończenia wnętrza. Przede wszystkim należy pamiętać, że płytki ścienne i elementy dekoracyjne powinny tworzyć pasującą do siebie całość – i to zarówno pod względem kolorów, jak i wymiarów. Drugą ważną kwestią jest jakość produktów. Listwy dekoracyjne wykonane z kiepskich tworzyw mogą niestety szybko się odbarwiać, dlatego też warto stawiać na wysokiej klasy produkty z aluminium czy stali. Charakteryzują się one większą wytrzymałością i lepszym wyglądem.

Nawet najlepsze płytki do łazienki muszą być jakoś wykończone – a pomóc w tym mogą listwy dekoracyjne. Warto więc pamiętać, że szeroki ich wybór, a także innych produktów do pomieszczeń kąpielowych – takich jak wanny, umywalki, toalety czy płytki podłogowe i ścienne znaleźć można w naszym sklepie.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady