Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

7 rozwiązań z nowoczesnej łazienki w stylu hiszpańskim

7 rozwiązań z nowoczesnej łazienki w stylu hiszpańskim

Łazienka w stylu nowoczesnym lub skandynawskim to jeden z gorętszych hitów wnętrzarskich kilku ostatnich sezonów. Choć tego typu aranżacje uchodzą za ponadczasowe i niewychodzące z mody, w ostatnim czasie zyskują coraz silniejszą konkurencję. Są nią łazienki w stylu hiszpańskim, które można określić dwoma słowami – kolorowe i radosne!

Łazienka w stylu hiszpańskim – co ją wyróżnia?

Wszystkie hiszpańskie łazienki mają pewną wspólną cechę – charakteryzują się odważnymi łączeniami mocnych kolorów oraz wzorzystymi płytkami. Aranżacja w tym klimacie jest więc doskonałą propozycją dla osób, do których nie przemawia niewymagający, nowoczesny minimalizm czy oszczędny w formie styl skandynawski. Mimo że style te już długo goszczą w polskich domach – i nic nie wskazuje na to, by miało się to szybko zmienić – warto wiedzieć, że nie jest to jedyna opcja. Jeśli chcesz, by Twoja łazienka była kolorowa, emanowała radosną atmosferą, a zarazem urzekała południowym temperamentem, styl hiszpański z pewnością Ci się spodoba.

Płytki hiszpańskie do łazienki – jakie wybrać?

Typowe dla hiszpańskich łazienek odważne zestawienia intensywnych, nasyconych barw widoczne są przede wszystkim na kafelkach. Płytki łazienkowe hiszpańskie są wyraziste, wesołe i energetyczne. Świetnie sprawdzają się między innymi ciepłe odcienie pomarańczu, żółcie, czerwienie, zielenie oraz granat, po które możesz sięgać dobierając zarówno płytki łazienkowe podłogowe, jak i ścienne. Kolory te nie tylko wspaniale ożywiają przestrzeń, ale też perfekcyjnie odzwierciedlają gorący temperament Hiszpanów.

Nasycone barwy to jednak nie wszystko – hiszpańska łazienka nie każe nam bowiem wybierać między intensywnymi kolorami a odważnymi wzorami. Mile widziane, a nawet pożądane są mocne wzory, zwłaszcza geometryczne lub roślinne. Najczęściej wprowadza się je za pomocą kafli – doskonałym rozwiązaniem są przede wszystkim patchworkowe płytki łazienkowe ścienne lub podłogowe, które stworzą w Twojej łazience zachwycający witraż.

Można je wykorzystać nie tylko we wnętrzach o dużym metrażu – w takiej odsłonie fantastycznie prezentować się będzie nawet łazienka w bloku z prysznicem. Patchworkowe kafle nie są dla Ciebie? Świetnym pomysłem jest także mozaika hiszpańska, którą można spotkać najczęściej w salonach kąpielowych.

Łazienka hiszpańska – dobieramy wyposażenie!

Hiszpańskie płytki do łazienki stworzą idealne tło dla aranżacji, ale osiągnięcie pożądanego efektu zależy również od umiejętnego doboru poszczególnych elementów wyposażenia. Wybierając meble do hiszpańskiej łazienki, najlepiej postawić na klasyczną estetykę, którą mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego wyjątkowo sobie upodobali. Bardzo dobrze sprawdzą się tu ciężkie, drewniane meble, które mogą przybierać postać choćby szafek pod umywalki łazienkowe. Dobrym wyborem będą tu zarówno umywalki nablatowe, jak i wpuszczane w blat połączone z mosiężną armaturą. Jeśli dysponujesz odpowiednią ilością miejsca, możesz też zdecydować się na wannę wolnostojącą. Inne ciekawe pomysły na aranżację większej przestrzeni znajdziesz w artykule: Duża łazienka – jak urządzić?

Nowoczesna łazienka w stylu hiszpańskim

Czy nowoczesny minimalizm może stworzyć udany duet z południową stylistyką? Jak najbardziej! Wprowadzając do wnętrza pojedyncze elementy charakterystyczne dla stylu hiszpańskiego wspaniale ożywisz i wzbogacisz chłodną, a zdaniem niektórych wręcz surową nowoczesną przestrzeń. Nie musisz więc układać patchworkowych kafli na całej ścianie – możesz ograniczyć się do jej wybranego fragmentu. Innym rozwiązaniem są dekory do łazienki lub listwy dekoracyjne do łazienki, które będą jedynie subtelnym hiszpańskim akcentem na tle nowoczesnej aranżacji.

Pamiętaj też o dekoracjach – nowoczesna łazienka w stylu hiszpańskim polubi świeczki, lampiony, żywe rośliny czy wykonane z gliny naczynia. Tu także nie musisz się ograniczać – jeśli chcesz, śmiało możesz skusić się na charakterne ozdoby – w końcu w Twojej łazience ma być wyczuwalny gorący, hiszpański temperament!

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady