Current Image

Filtry

LAMPY SUFITOWE, PLAFONY

282 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Lampy sufitowe

Lampy sufitowe to w większości przypadków źródła światła montowane bezpośrednio przy suficie. Zabierają one zwykle o wiele mniej miejsca niż lampy wiszące. Lampy sufitowe sprawdzą się w większości pomieszczeń w naszym domu. Możemy wykorzystać je nie tylko w salonie, ale również w kuchni, jadalni, sypialni, pokoju dziecięcym czy nawet w łazience. Ze względu na swoją konstrukcję lampy sufitowe będą idealne do stosunkowo niskich pomieszczeń, w których raczej nie możemy sobie pozwolić na lampy wiszące.

W przypadku lampy sufitowej do salonu możemy postawić na nieco bardziej dekoracyjny model. W końcu salon jest swojego rodzaju wizytówką mieszkania, a lampa jest jedną z jego najbardziej widocznych dekoracji. Jeśli lampa sufitowa umieszczona jest w centralnym punkcie salonu, warto wybrać model dający równomiernie rozproszone światło. Pamiętajmy także o tym, aby lampa sufitowa do pokoju dziennego miała odpowiednią moc. Jeśli chcemy postawić na wydajność w połączeniu z oszczędnością, możemy wybrać lampy sufitowe LED.

Plafony

Plafony to niezwykle popularne ostatnio lampy sufitowe. Czym właściwie jest plafon? Jest to lampa montowana bezpośrednio przy suficie, generująca równomiernie rozproszone światło. Plafony sprawdzają się idealnie w różnego rodzaju nowoczesnych mieszkaniowych aranżacjach. Prosty, minimalistyczny design i geometryczne formy sprawiają, że plafon będzie idealną lampą sufitową do takiego nowoczesnego wnętrza. Plafony pokochali również miłośnicy skandynawskiego minimalizmu. Dyskretny, prosty plafon sprawdzi się świetnie jako lampa sufitowa w salonie urządzonym w stylu skandynawskim.

Nie oznacza to oczywiście, że na rynku dostępne są wyłącznie plafony nowoczesne. Takie lampy sufitowe można z powodzeniem wykorzystać również w innych stylach wnętrzarskich. Miłośnicy stylu glamour mogą sięgnąć na przykład po plafony złote czy srebrne. Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem są również plafony łazienkowe. Ze względu na swoją konstrukcję i regularnie rozproszone światło, takie lampy sprawdzają się idealnie w tym pomieszczeniu.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady