Current Image

Filtry

MATERACE

202 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Materace

Przeciętny człowiek spędza w łóżku nawet ⅓ swojego życia. Nic więc dziwnego, że materac jest jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia w naszym domu. Zdrowy sen na wygodnym materacu pozwala nam na regenerację i nabranie sił przed kolejnym dniem.

Celem sklepu internetowego Komfort jest dostarczanie wysokiej jakości wyposażenia i materiałów wykończeniowych. W naszej ofercie nie mogło więc zabraknąć wysokiej jakości materacy jedno i dwuosobowych. Oferujemy nowoczesne materace sprężynowe (kieszeniowe), piankowe, jak i modele hybrydowe, łączące w sobie zalety obu tych typów materacy. Nasza rozmiarówka obejmuje materace o standardowej długości 200 cm i szerokości od 90 do 180 cm.

Jak wybrać idealny materac?

Wybór materaca to niezwykle ważna decyzja. W końcu to od materaca zależy jakość naszego codziennego wypoczynku, a co za tym idzie nasze samopoczucie. Przed podjęciem decyzji o zakupie materaca, warto rozważyć kilka istotnych kwestii:

  • Kluczowym parametrem jest rodzaj materaca. Dwa najpopularniejsze typy materacy to aktualnie materace piankowe i sprężynowe. Wśród materacy sprężynowych przeważają modele wykonane w technologii pocket, multipocket i luxpocket. Różnią się one liczbą sprężyn na 1 m2. Im więcej sprężyn, tym więcej punktów podparcia i tym wygodniejszy jest materac.
  • Duże znaczenie ma także twardość materaca. Określa ją 4-stopniowa skala od H1 do H4. Materace o skali twardości H1 to bardzo miękkie modele, przeznaczone głównie dla młodzieży i osób o wadze poniżej 60 kg. Materace H2 rekomendowane są dla osób w przedziale wagowym od 60 do 80 kg. Stopień twardości H3 polecany jest osobom ważącym od 80 do 100 kg. Najtwardsze są materace H4 przeznaczone dla osób o wadze powyżej 100 kg.
  • Nie możemy również zapomnieć o odpowiednim rozmiarze materaca. Minimalna rekomendowana szerokość materaca to 70 cm dla jednej osoby lub 140 cm w przypadku materaca dla pary. Jest to absolutne minimum i na zdecydowanie większy komfort możemy liczyć, wybierając jednoosobowy materac 90 cm lub dwuosobowy materac o szerokości 160 czy nawet 180 cm.

Zobacz powiązane Porady