Current Image

Filtry

SYFONY DO BRODZIKÓW

23 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Syfon do brodzika

Prysznic po całym dniu bywa naprawdę efektywnym sposobem na relaks. Aby jednak czas spędzony pod prysznicem był naprawdę przyjemny – musimy wyposażyć naszą łazienkę w syfon do brodzików. Czym jest ten niewidoczny, a bardzo potrzeby element instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Zadaniem syfonu do brodzika jest zatrzymanie nieprzyjemnych zapachów oraz gazów w obrębie kanalizacji. Zapachy te nie wydostają się na zewnątrz dzięki specjalnej budowie syfonu. Jakie są rodzaje syfonów do brodzików? Czym charakteryzują się te elementy instalacji?

Syfony do brodzików – dopasowane do Twojej łazienki

Zakup syfonu do brodzika na szczęście nie jest bardzo skomplikowany. Syfon do brodzika nie wymaga też częstej wymiany. Produkt ten, jeśli postawimy na wysoką jakość, posłuży nam wiele lat, ponieważ jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, wysokie i niskie temperatury, a także działanie środków czyszczących, którymi udrażniamy kanalizację.

Syfony do brodzików mają różne warianty. Najważniejsze, aby syfony do brodzika były kompatybilne z samym brodzikiem. Co jeszcze trzeba wiedzieć o syfonach do brodzika, aby wybrać model najlepiej dopasowany do łazienki?

Syfony do brodzików są wykonane z różnego rodzaju materiałów. Te najpopularniejsze, bo najtrwalsze, zrobione są z tworzywa sztucznego. Dlaczego PCV to najlepszy materiał dla syfonu do brodzika? Ponieważ jest odporny zarówno na korozję, jak i środki chemiczne.

Ważnym parametrem syfonów do brodzików jest przepustowość. Jej miara określa ilość emitowanej wody przez baterię, panel natryskowy, czy deszczownicę. Przepustowość syfonów do brodzików jest różna i zazwyczaj wynosi od 30 litrów na minutę aż do 70 litrów na minutę. Na ten parametr wpływ ma przede wszystkim budowa syfonu do brodzików, a dokładnie szerokość otworu syfonu.

Syfony do brodzików – różne rodzaje

Rozróżniamy dwa główne rodzaje syfonów do brodzika:

  • syfon do brodzika czyszczony od góry – najpopularniejszy rodzaj. Syfon do brodzika czyszczony od góry jest łatwy w montażu. Ze względu na budowę, niskie syfony do brodzika czyszczone od góry są też proste w utrzymaniu w czystości;
  • syfon samoczyszczący – model bardziej funkcjonalny, zmniejszający ryzyko powstania w kanalizacji zatoru. Zajmuje on jednak nieco więcej miejsca, dlatego sprawdzi się lepiej jako syfon do brodzika wysokiego.

Znamy już najważniejsze rodzaje syfonów do brodzików prysznicowych. Zanim jednak wybierzemy konkretny model, warto się upewnić, że syfon jest kompatybilny z brodzikiem i zapewnia optymalną przepustowość.

Syfony do brodzików – różne szerokości

Najpopularniejszy i pasujący do większości łazienek jest syfon do brodzika 90. Oznacza to, że syfon do brodzika ma 90 mm. Syfon do brodzika 90 mają optymalną przepustowość. Kiedy warto zastanowić się nad mniejszym otworem i wybrać syfon do brodzika 50 lub syfon do brodzika 80? Wówczas, gdy zużycie wody w naszym gospodarstwie domowym jest mniejsze. Dla pryszniców z mniejszymi deszczownicami, emitującymi około 18 litrów wody na minuty, wystarczy w zupełności syfon do brodzika 50.

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.