Current Image

Filtry

PŁYTKI PODŁOGOWE DO SALONU

34 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki podłogowe do salonu

Płytki podłogowe jeszcze kilkanaście lat temu kojarzyły nam się przede wszystkim z kuchnią, łazienką czy pomieszczeniem wejściowym. Dziś, na takie podłogi decydujemy się również często w przypadku salonu czy jadalni. Płytki podłogowe do salonu to praktyczne, a często również bardzo atrakcyjne wizualnie rozwiązanie. Płytki podłogowe do salonu to bardzo trwała i niezwykle łatwa w pielęgnacji podłoga. Płytki na podłodze w salonie dają nam również bardzo dużą swobodę aranżacyjną. W nowych kolekcjach producentów ceramiki bez trudu znajdziemy płytki podłogowe do salonu drewnopodobne, imitujące marmur, beton architektoniczny, czy różne rodzaje naturalnego kamienia. Decydując się na płytki podłogowe do salonu, możemy więc stworzyć oryginalną podłogę, dopasowaną do praktycznie każdej wnętrzarskiej aranżacji, jaką sobie wymarzymy.

Jakie kafelki podłogowe do salonu wybrać?

Na co szczególnie zwrócić uwagę, wybierając kafelki podłogowe do salonu? Poza formatem, kolorem i wzorem płytek na podłogę do salonu powinniśmy oczywiście zwrócić uwagę również na kilka istotnych parametrów technicznych. Kafelki podłogowe do salonu powinny być więc odporne na ścieranie. Im wyższa klasa ścieralności płytek podłogowych, tym są one trwalsze. Kafelki podłogowe do salonu powinny mieć klasę ścieralności co najmniej 4.

Bardzo ważnym parametrem podłogi z płytek w salonie jest również nasiąkliwość. Wpływa ona na to, jak odporne na zabrudzenia będą kafelki podłogowe do salonu. Im niższa nasiąkliwość płytek, tym łatwiej utrzymać je w czystości. Najlepszym wyborem będą tu kafelki o klasie nasiąkliwości I (nasiąkliwość do maksymalnie 3%) lub ewentualnie II (nasiąkliwość od 3 do 10%).

Kluczowe są także właściwości antypoślizgowe kafelków podłogowych do salonu. Są one wyrażane na skali od R9 do R13. Im wyższa liczba, tym lepsze właściwości antypoślizgowe płytek.

W praktyce najlepszym wyborem jest najczęściej gres do salonu. Tego rodzaju płytki są niezwykle twarde i cechują się niską nasiąkliwością. Dużym plusem jest również bardzo duża liczba dostępnych wzorów i kolorów płytek podłogowych gresowych.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady