Current Image

Filtry

REFLEKTORKI SUFITOWE I OPRAWY (LAMPY PUNKTOWE)

309 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Oprawy wpuszczane

Oświetlenie to jeden z kluczowych elementów każdej aranżacji wnętrza. Jeden z rodzajów oświetlenia, który możemy znaleźć w prawie każdym domu, to tak zwane oprawy wpuszczane. Te minimalistyczne lampy mają zwykle kształt niewielkiego koła lub kwadratu. Na zewnątrz widoczny jest jedynie punkt świetlny oraz niewielka oprawa. Całe okablowanie znajduje się wewnątrz i jest całkowicie ukryte. Taki sposób montażu opraw wpuszczanych wymaga odpowiedniego zaplanowania i przygotowania instalacji już na etapie prac wykończeniowych.

Oprawy wpuszczane mają wiele zastosowań. Te uniwersalne źródła światła stosowane są najczęściej w podwieszanym suficie. Oprawy wpuszczane mogą służyć zarówno jako główne, jak i dodatkowe źródła światła. Jeśli oprawy mają służyć jako główne źródło światła, musimy zadbać o ich odpowiednią ilość, moc i rozmieszczenie. Najbardziej wydajne i ekonomiczne są oczywiście ledowe oprawy wpuszczane. Takie źródła światła są bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o niską awaryjność, długowieczność i zużycie energii elektrycznej. Oświetlenie za pomocą opraw wpuszczanych powinno być tak zaplanowane, aby dawały one równomierne światło na całym obszarze działania. Bardzo często oprawy wpuszczane służą jednak jako oświetlenie dodatkowe. Możemy za ich pomocą doświetlić na przykład blat roboczy w kuchni czy określone strefy w salonie. Oprawy wpuszczane są też bardzo często stosowane w łazienkach. W takim przypadku powinniśmy wybierać wyłącznie oprawy wpuszczane odporne na działanie wilgoci.

Oprawy podtynkowe

Oprawy podtynkowe montuje się najczęściej w suficie. Takie minimalistyczne źródła światła możemy jednak umieścić także w ścianie czy nawet w podłodze. Decydując się na taki krok, możemy uzyskać naprawdę oryginalne efekty. Oprawy podtynkowe ścienne mogą posłużyć na przykład do podświetlenia schodów. Zamontowanie ich bezpośrednio nad stopniami może dać bardzo ciekawy efekt. Z kolei oprawy podtynkowe podłogowe stosuje się często do podkreślenia ozdobnej ściany czy innego elementu aranżacji, który chcemy szczególnie wyeksponować.

Reflektorki sufitowe – idealne rozwiązanie oświetleniowe dla nowoczesnych wnętrz

Reflektorki sufitowe to znakomite rozwiązanie oświetleniowe do wnętrz urządzonych w duchu nowoczesności. Dostępne w naszej kolekcji oświetleniowej reflektory sufitowe cechuje prosty, elegancki design, który sprawdzi się w wielu minimalistycznych aranżacjach.

Mamy w ofercie reflektory sufitowe o większym i mniejszym rozmiarze, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do każdej przestrzeni. Reflektory o mniejszym rozmiarze pozwolą uzyskać efekt dyskretnego oświetlenia i wtopienia się w sufit. Większe modele staną się ciekawą dekoracją, dopełniającą wnętrze.

Nasza kolekcja bogata jest w modele o prostym, eleganckim designie oraz lampy stylizowane na retro, które idealnie wkomponują się we wnętrza urządzone w stylu vintage czy rustykalnym. Reflektory dają możliwość precyzyjnego oświetlania konkretnych miejsc i przedmiotów, podkreślając ich piękno. Układając je w rzędzie, stworzysz bardziej jednolite światło, doświetlając większą powierzchnię.

Dostępne u nas reflektory cechuje także energooszczędność – większość modeli wyposażona została w źródła światła typu LED, które zużywają znacznie mniej prądu, świecąc równie mocno i intensywnie co klasyczne modele.

U nas znajdziesz reflektory sufitowe w bogatej kolorystyce, dzięki czemu aranżacja wnętrza będzie jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza. Jeśli planujesz wystrój w nowoczesnym, lekko industrialnym stylu, wybierz reflektory sufitowe czarne. Kontrastowy kolor idealnie podkreśli surowy charakter pomieszczenia. Fanom bardziej klasycznych wnętrz polecamy reflektory sufitowe białe – delikatny kolor nie będzie rzucał się w oczy, tworząc piękne tło i światło dla innych pięknych przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu.