Current Image

Filtry

PŁYTKI HEKSAGONALNE

2 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki heksagonalne

Zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i aranżacjach w stylu retro możemy wykorzystać płytki o niestandardowych, przyciągających oko kształtach. Poza klasycznymi płytkami prostokątnymi czy kwadratowymi dużą popularnością cieszą się ostatnio płytki heksagonalne. Spora popularność płytek heksagonalnych sprawiła, że są one dostępne w dużej liczbie wzorów, kolorów i formatów. Poza uniwersalnymi, jednokolorowymi płytkami heksagonalnymi białymi czy szarymi, często wybieramy również płytki heksagonalne imitujące marmurowe, kamienne czy betonowe kafelki. Poza klasycznymi modelami o gładkiej powierzchni możemy zdecydować się również na płytki heksagonalne ze żłobieniami, nadającymi im efekt trójwymiarowości.

Kafelki heksagonalne – w jakich aranżacjach się sprawdzą?

Motywy geometryczne, w tym sześciokątne płytki heksagonalne to uniwersalne wzory, po które możemy sięgnąć, urządzając przeróżne wnętrza. Kafelki heksagonalne możemy wykorzystać zarówno w kuchni i łazience, jak i w salonie czy jadalni. Do jakich wnętrz pasują płytki heksagonalne? Taki rodzaj płytek najczęściej kojarzy nam się z nowoczesnymi wnętrzami. Płytki heksagonalne możemy więc wykorzystać na podłodze czy ścianach w nowoczesnej kuchni lub łazience. W takich aranżacjach decydujemy się często na płytki heksagonalne z połyskiem. Błyszczące kafle heksagonalne sprawdzą się świetnie również w aranżacjach w stylu glamour. Na heksagonalne płytki podłogowe możemy wybrać kafelki w większych rozmiarach. Natomiast w przypadku ścian najczęściej lepiej sprawdzą się sześciokąty w mniejszym formacie.

Sześciokątne płytki możemy wykorzystać również w tak popularnych ostatnio aranżacjach w stylu skandynawskich. W takim wnętrzu świetnie sprawdzi się na przykład mozaika z czarnych i białych heksagonalnych kafelków.

Płytki heksagonalne możemy wykorzystać również do ożywienia monotonnej aranżacji. W tym celu możemy sięgnąć po kolorowe kafelki heksagonalne w stylu patchwork.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady