Current Image

Filtry

PŁYTKI DO SALONU

952 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki do salonu

Płytki na podłodze tradycyjnie kojarzą nam się przede wszystkim z kuchnią czy łazienką. Coraz częściej sięgamy jednak po ten sposób wykończenia podłogi również w przypadku tak zwanej strefy dziennej. Płytki do salonu sprawdzą się w wielu architektonicznych stylach i zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Wybierając dobrej jakości płytki do salonu, będziemy w stanie stworzyć uniwersalną podłogę, która posłuży nam przez wiele lat.

Płytki do salonu możemy wykorzystać również na ścianach tego pomieszczenia. Zamiast pokrywać płytkami całą ścianę, częściej decydujemy się niewielki akcent czy architektonicznych element z takim pokryciem. Duże płytki do salonu sprawdzą się na podłodze, natomiast na ścianach możemy wykorzystać płytki do salonu cegiełki lub płytki heksagonalne.

Nasza oferta płytek do salonu obejmuje niemal 800 różnych wzorów. Dominują wśród nich niezwykle odporne płytki gresowe. Gres do salonu możemy wykorzystać zarówno na podłodze, jak i jako płytki ścienne.

Jakie płytki do salonu – matowe czy z połyskiem?

Poza parametrami technicznymi i wyglądem zewnętrznym płytek do salonu powinniśmy zwrócić uwagę również sposób wykończenia kafelków, czyli tak zwany finisz. Od tego, czy wybierzemy płytki do salonu matowe, czy płytki z połyskiem, będzie w dużej mierze zależał finalny wygląd aranżacji tego pomieszczenia.

Płytki do salonu z połyskiem odbijają światło, dzięki czemu mogą optycznie powiększać i rozświetlać salon. Minusem takiego rozwiązania jest to, że na błyszczących płytkach do salonu ewentualne zabrudzenia będą bardziej rzucać się w oczy. Na płytki do salonu z połyskiem decydujemy się przede wszystkim w nowoczesnych aranżacjach.

Z kolei płytki do salonu matowe są zwykle nieco łatwiejsze w pielęgnacji. Sięgamy po nie zarówno w przypadku klasycznych wnętrz, jak i aranżacji loftowych czy industrialnych. W tym ostatnim przypadku bardzo dużą popularnością cieszą się płytki do salonu imitujące beton. Matowe płytki do salonu w ciemnych kolorach mogą jednak sprawiać, że całe pomieszczenie będzie wyglądało na mniejsze niż w rzeczywistości.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.