Current Image

Filtry

PANELE WĄSKIE

42 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Wąskie panele podłogowe

Standardowa szerokość paneli laminowanych to około 20 cm. Za wąskie panele podłogowe możemy więc uznać takie, których szerokość wynosi na przykład 14 lub 16 cm. Choć niektórzy producenci podłóg laminowanych oferują również wąskie panele podłogowe o szerokości nawet 12 cm. Wąskie panele podłogowe sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i w bardziej tradycyjnych wnętrzach. Niestandardowy wymiar deski pozwala na uzyskanie bardzo ciekawego efektu wizualnego. Wąskie panele podłogowe możemy układać w sposób klasyczny (równolegle) lub wybrać panele wąskie układane w jodełkę. Taki sposób ułożenia paneli upodobni je do parkietu z naturalnego drewna.

Panele podłogowe wąska deska – gdzie się sprawdzi?

To, jakiej szerokości panele wybierzemy, będzie miało duży wpływ na finalną aranżację całego pomieszczenia. Wpływ na to będzie miał nie tylko wzór zdobiący panele, ale również rozmiar poszczególnych desek. Panele podłogowe z wąską deską najlepiej sprawdzą się w niewielkich wnętrzach. Jeśli dodatkowo wybierzemy wąskie panele w jasnej kolorystyce, w prosty sposób osiągniemy efekt optycznego powiększenia pomieszczenia. Do wąskich paneli w jasnym kolorze pasować będą zarówno ściany jasne, jak i kilka tonów ciemniejsze. Wybierając panele wąskie, nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie do dekorów drewnianych. Możemy wybrać także takie imitujące płytki ceramiczne czy ozdobny kamień.

Ciekawym, choć jeszcze stosunkowo rzadko spotykanym rozwiązaniem, są podłogi z paneli o różnej szerokości. Stworzenie takiej mozaiki z wąskich i szerokich paneli wymaga nieco więcej pracy, nagrodą może być jednak uzyskany efekt.

Panele wąskie z fugą

Klasyczne panele laminowane po ułożeniu tworzą płaską, jednolitą powierzchnię. Mimo dekorów imitujących wzór drewna już na pierwszy rzut oka widać, że taka podłoga nie jest wykonana z naturalnych materiałów. Jeśli przeszkadza Wam taki efekt, to prostym rozwiązaniem mogą być panele z fugą. Do najpopularniejszych podłóg laminowanych tego rodzaju należą panele z tak zwaną v–fugą. Są to panele z frezowanymi krawędziami. Po ułożeniu pomiędzy poszczególnymi panelami powstaje rowek przypominający w przekroju literę V. Dzięki temu panele wyglądają jak naturalne deski. Szczególnie ciekawy efekt możemy uzyskać, wybierając wąskie panele z fugą. Mogą one w znaczący sposób wizualnie powiększyć pomieszczenie.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.