Filtry

Oświetlenie dekoracyjne

4421 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Lampy

Odpowiednio dobrane lampy i oświetlenie to bardzo istotny, ale często niedoceniany element mieszkaniowych aranżacji. Warto pamiętać, że to, jakie lampy i źródła wybierzemy, może mieć znaczący wpływ na kolorystykę i odbiór naszego wnętrza. Co więcej, oświetlenie może mieć także bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie i komfort psychiczny.

Już na etapie projektowania aranżacji wnętrza, warto wziąć pod uwagę to, gdzie będą znajdowały się lampy, jaką będą miały moc i jak będzie ukierunkowane emitowane przez nie światło. Przed zakupem lamp należy również sprawdzić, na jaką ilość naturalnego światła możemy liczyć w przypadku konkretnego pomieszczenia.

Design i styl lamp powinien być oczywiście dopasowany do całej aranżacji. Dziś lampy rzadko pełnią wyłącznie funkcje praktyczne. W zdecydowanej większości przypadków lampy są również dekoracją i integralną częścią aranżacji całego pomieszczenia. W sklepie Komfort oferujemy kilkaset modeli lamp. Są wśród nich zarówno modele do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz.

Oświetlenie

Wybór wyglądu lamp to jedna sprawa, równie ważne są jednak również emitowane przez nie oświetlenie. Pod uwagę powinniśmy wziąć natężenie światła jego barwę oraz to, w jaki sposób rozchodzi się światło generowane przez lampy. Podstawowa zasada doboru oświetlenia mówi o tym, że w miejscu relaksu i odpoczynku najlepiej sprawdzi się oświetlenie o barwie ciepłej. Z kolei w miejscach pracy, wymagających skupienia i koncentracji lepszym wyborem będzie światło o chłodnej barwie. Jak jednak rozpoznać, czy wybrane przez nas oświetlenie daje światło o ciepłej, czy zimnej barwie? Odpowiada za to tak zwana temperatura barwowa wyrażoną w Kelwinach. Informacje o tym znajdziemy na opakowaniu żarówki. Im większa wartość, czyli im więcej Kelwinów, tym chłodniejsze światło daje żarówka. Za oświetlenie ciepłe uznaje się takie o temperaturze barwowej poniżej 3300 Kelwinów. Oświetlenie pośrednie uzyskamy dzięki żarówkom dającym od 3300 do 5300 Kelwinów. Natomiast światło powyżej wartości 5300 Kelwinów uznawane jest za chłodne.

Oświetlenie dekoracyjne

Niezależnie od tego, na jaką aranżację wnętrza się zdecydowaliśmy, nie możemy zapomnieć o tym, jak ważną rolę odgrywa dobrze dobrane oświetlenie dekoracyjne w domu czy mieszkaniu. Obowiązkowym elementem każdej aranżacji salonu jest dopasowana do stylu pomieszczenia główna lampa, a często również kilka dodatkowych źródeł światła. W naszym sklepie online dostępnych jest aż kilkaset modeli oświetlenia dekoracyjnego przeznaczonych do salonu. Na niewielki wybór nie powinny narzekać również osoby, które poszukują oświetlenia dekoracyjnego kuchni, łazienki, przedpokoju czy sypialni. Łącznie w kategorii oświetlenie dekoracyjne wnętrz dostępnych jest ponad 1700 różnych produktów. Cały czas staramy się również poszerzać asortyment naszego sklepu online i rozwijać ofertę oświetlenie o kolejne modele i całe nowe kolekcje inspirowane najpopularniejszymi aktualnie wnętrzarskimi trendami.

Lampy dekoracyjne

Dzięki niezwykle bogatej ofercie w sklepie Komfort bez problemu można znaleźć lampy dekoracyjne dopasowane do praktycznie każdej aranżacji wnętrza. Same lampy dekoracyjne do salonu to bardzo szeroka kategoria, w której znajdziemy nie tylko lampy wiszące i sufitowe, ale również wiele modeli, które można wykorzystać w aranżacji tego pomieszczenia jako dodatkowe źródła światła. Taką funkcję dodatkowego oświetlenia do salonu może pełnić na przykład zamontowany na ścianie kinkiet, lampa dekoracyjna stołowa, czy lampa podłogowa dekoracyjna. Takie ozdobne oświetlenie wnętrz wykorzystać możemy do optycznego wydzielenia w salonie stref o różnym przeznaczeniu, czy też do podkreślenia ciekawych elementów architektonicznych. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby takie dekoracyjne lampy wykorzystać również w aranżacji innych pomieszczenie. Ścienne karnisze dekoracyjne świetnie sprawdzą się w roli oświetlenia przedpokoju lub jako lampki nocne obok łóżka w sypialni. W aranżacji sypialni z powodzeniem wykorzystać można również dekoracyjne lampy podłogowe.

Zobacz powiązane produkty

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.