Filtry

Chodniki

238 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Chodniki

Chodniki w naszych domach pełnią dwojaką funkcję. Z jednej strony są dekoracją, która ma za zadanie ocieplić pomieszczenie i nadać mu przytulnego charakteru. Z drugiej strony spełniają funkcję czysto praktyczną. W przedpokoju chronią podłogę przed wilgocią i zabrudzeniami wnoszonymi z zewnątrz, a w łazience czy sypialni izolują nas od chłodnej podłogi po przebudzeniu czy po wyjściu spod prysznica.

Chodnik dywanowy na korytarz i schody

Chodnik dywanowy to ni mniej, ni więcej dywan w wąskim i podłużnym kształcie. Najpopularniejsze są oczywiście chodniki dywanowe w kształcie wydłużonego prostokąta. Chodnik dywanowy znajdzie zastosowanie przede wszystkim w pomieszczeniach wejściowych lub na korytarzu. Możemy go jednak wykorzystać również na inne sposoby. W dużych pomieszczeniach chodnik dywanowy może posłużyć do wyznaczenia ciągów komunikacyjnych. W sypialni niewielki chodnik możemy położyć obok łóżka. Małe chodniki sprawdzą się również w łazience.

Alternatywą dla chodników dywanowych są chodniki na metry. Stosuje się je nie tylko w domach, ale także w obiektach użyteczności publicznej. Wybierając chodnik na metry, możemy idealnie dopasować jego długość do wymiarów pomieszczenia. Poza długimi ciągami komunikacyjnymi można go wykorzystać również jako chodnik na schody.

Chodnik shaggy czy z krótkim runem?

Czy lepszy będzie chodnik z krótkim runem, czy dekoracyjny chodnik shaggy z długim włosiem? Wiele zależy od tego, do jakiego pomieszczenia kupujemy chodnik i jaką będzie on pełnił funkcję. W pomieszczeniach wejściowych czy często uczęszczanych korytarzach zdecydowanie lepiej postawić na chodnik z krótkim runem. Będzie on dużo bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Nie bez znaczenia jest również to, że takie chodniki dużo łatwiej utrzymać w czystości.

Z kolei na włochaty chodnik shaggy możemy sobie pozwolić w przypadku takich pomieszczeń jak łazienka czy sypialnia. Z reguły pomieszczenia te są o wiele mniej uczęszczane, chodnik nie będzie więc narażony na duże zużycie ani zabrudzenia. Dodatkowym plusem może być miłe uczucie, gdy po wyjściu z gorącej kąpieli lub porannej pobudce staniemy na ciepłym, puszystym chodniku.

Chodnik na metry

Chodnik na metry to prosty sposób na to, aby idealnie dopasować długość chodnika do wymiarów pomieszczenia. Chodniki na metry dostępne są w kilku standardowych szerokościach od mniej więcej 60 do 100 cm. Chodniki na metry są standardowo, fabrycznie obszyte wzdłuż dłuższych boków. Kupując chodnik na metry w sklepie Komfort, można wybrać opcję dodatkowego obszycia również krótszych boków. W ten sposób otrzymamy gotowy do położenia chodnik o indywidualnie dobranej długości. Nasz sklep oferuje szeroki wybór wzorów chodników na metry. Są wśród nich zarówno chodniki do wnętrz tradycyjnych w stylu rustykalnym czy kolonialnym, jak i nowoczesne chodniki idealne do aranżacji skandynawskich lub loftowych.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.