Current Image

Filtry

ZLEWOZMYWAKI GRANITOWE

367 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Zlewozmywaki granitowe

Zlewozmywaki z granitu to w kategorii wyposażenia kuchni jeden z największych bestsellerów ostatnich lat. Granitowe zlewozmywaki cechują się nie tylko niezwykle atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem, który świetnie wpisuje się w wiele popularnych aktualnie kuchennych trendów. Zlewy granitowe mają również świetne parametry techniczne, które sprawiają, że jest to zakup na długie lata.

Mimo swojej nazwy zlewy granitowe nie powstają tylko i wyłącznie z tego naturalnego materiału. W rzeczywistości zlewy granitowe produkowane są ze specjalnego mineralnego kompozytu. Jego podstawowym składnikiem jest oczywiście zmielony na pył granit. Stąd też wzięła się nazwa handlowa zlewy granitowe. W zależności od konkretnego producenta zlewów granitowych ten surowiec mineralny stanowi zwykle od 70 do 80% składu. Reszta to syntetyczne żywice, które pełnią funkcję spoiwa. Połączenie tych składników pozwala na uzyskanie materiału, który pod wieloma względami przypomina naturalny kamień, jest jednak o wiele bardziej praktyczny.

Na czele zalet zlewów z tego materiału wymienia się przede wszystkim ich niezwykłą trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Podobnie jak naturalny kamień zlewy granitowe są również odporne na niskie i wysokie temperatury. Do takiego zlewu możemy bez obaw o jego uszkodzenie wstawić gorący garnek czy patelnię. Do tego pozbawiona porów gładka powierzchnia sprawia, że utrzymanie zlewu granitowe w czystości nie sprawi Wam żadnych problemów.

Powierzchnia granitowego zlewu jest także odporna na stosowane w kuchniach chemiczne środki czyszczące. Wyjątkiem są środki abrazyjne, czyli takie, które zawierają mineralne granulki. Ich ścierne właściwości mogą doprowadzić do uszkodzenia i zmatowienia powierzchni zlewu. Posiadacze granitowego zlewu powinni unikać również preparatów do udrażniania rur zawierających sodę kaustyczną. Może ona bowiem odbarwić powierzchnię zlewu z mineralnego kompozytu.

O tym, jak popularne stały się granitowe zlewozmywaki, może świadczyć również oferta naszego sklepu online. Bazujące na takim naturalnym materiale jak granit zlewozmywaki to w naszym sklepie aż kilkaset różnych wzorów. Oferujemy zarówno kompaktowe zlewy granitowe jednokomorowe zaprojektowane z myślą o niewielkich kuchniach, jak i zlewy dwukomorowe, które sprawdzą się w większych pomieszczeniach. Nasza oferta granitowych zlewów jest różnorodna nie tylko pod względem rozmiarów. W naszym sklepie znajdziecie także granitowe zlewozmywaki w przeróżnych kolorach. Dużą popularnością cieszą się na przykład zlewy z granitu czarne i szare, które możecie wykorzystać na przykład w kuchni industrialnej, loftowej, skandynawskiej lub w aranżacjach w stylu glamour. Z kolei w przypadku kuchni klasycznych możecie sięgnąć po zlewy granitowe w kolorze beżowym, piaskowym lub białym. Ze względu na popularność granitowych zlewów będziemy stale rozwijać asortyment tego rodzaju produktów. Zachęcamy więc do regularnych odwiedzin i sprawdzania, jakie nowe zlewozmywaki granitowe znalazły się w naszym sklepie.

Dobry zlewozmywak granitowy, czyli dlaczego warto wybrać taki model?

Jakie zalety ma zlew granitowy dobrej jakości? Dlaczego warto zdecydować się na taki produkt i co sprawia, że często jest to dużo lepsze rozwiązanie niż stalowy zlew starego typu?

  • Zlewozmywaki granitowe są przede wszystkim trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne jak zarysowania, odpryskiwanie itd. Dobre zlewozmywaki granitowe posłużą w Waszej kuchni przez długie lata. Warto więc wybrać model o stosunkowo uniwersalnym designie i kolorze, tak aby pasował do kuchni nawet po zmianie wystroju.
  • Gładka powierzchnia bez porów sprawia, że zlewy granitowe są bardzo łatwe w pielęgnacji. Właściwości tego materiału sprawiają również, że są one odporne na przebarwienia i zabrudzenia. Podobnie jak każdy inny zlew kuchenny również zlew granitowy wymaga jednak regularnej pielęgnacji i czyszczenia.
  • Wymieniając atuty zlewozmywaków z granitu, nie można zapomnieć o atrakcyjnym designie. Niezależnie od tego, czy planujecie aranżację nowoczesną, czy kuchnię inspirowaną klasycznymi trendami zlew granitowy będzie się w niej prezentował o wiele ładniej niż standardowy zlew stalowy.
  • Proces technologiczny, w wyniku którego powstaje granitowy konglomerat, pozwala na tak zwane barwienie w masie. Dzięki temu możliwe jest stworzenie zlewów granitowych w przeróżnych kolorach. Na rynku dostępne są więc nie tylko zlewy granitowe białe, ale także modele czarne, beżowe, grafitowe oraz zlewozmywaki w przeróżnych odcieniach koloru szarego. Taki zlew nie jest już tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia kuchni. Staje się również jej ozdobą i integralnym elementem całej kuchennej aranżacji.
  • Mineralny konglomerat, z którego powstają zlewy granitowe, daje producentom armatury spore możliwości formowania i obróbki. W związku z tym zlewy granitowe cechują się często oryginalnym i nietuzinkowym designem. W naszym sklepie znajdziecie nie tylko standardowe zlewy jedno czy dwukomorowe. Oferujemy również takie modele jak granitowe zlewy okrągłe, zlewy narożne czy zlewy półtorakomorowe.
  • Żadnych problemów nie powinien Wam sprawić również montaż granitowego zlewozmywaka. W większości przypadków wystarczy wyciąć odpowiedniej wielkości otwór w blacie, umieścić w nim zlew i uszczelnić łączenia za pomocą silikonu sanitarnego. Informacje na temat tego, jakie wymiary powinien mieć otwór w blacie, znajdziecie zwykle w instrukcji montażu lub karcie technicznej zlewu.


Czy zlew granitowy ma jakieś wady? Za pewien mankament zlewów wykonanych z tego materiału możemy uznać ich stosunkowo duży ciężar. W zależności od wymiarów zlew granitowy może ważyć od około 10 do nawet 30 kg. Może być to więc pewnym utrudnieniem w trakcie transportu i montażu zlewozmywaka. W przypadku bardzo dużych modeli warto upewnić się, że wybraliście szafkę pod zlewozmywak o odpowiednio solidnej konstrukcji.

Producenci zlewozmywaków granitowych

Atrakcyjny wygląd i bardzo dobre parametry techniczne sprawiają, że zlewozmywaki granitowe pojawiają się w ofercie coraz większej liczby producentów. Wiele marek opracowuje własne receptury granitowego kompozytu, które występują pod różnymi handlowymi nazwami. Ich skład i właściwości są jednak bardzo zbliżone, a ich podstawowym składnikiem jest zawsze sproszkowany granit.

Polskie zlewozmywaki granitowe znajdziecie między innymi w katalogach takich producentów jak Deante czy Kernau. Są to polskie firmy o globalnym zasięgu, a zlewy granitowe tych producentów zdobyły uznanie nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach na całym świecie. Granitowy kompozyt jest wykorzystywany również do produkcji umywalek łazienkowych brodzików, a nawet wanien.

Zlewozmywaki granitowe – ceny

Jeśli chodzi o ceny zlewozmywaków granitowych, to są one nieco wyższe niż ceny zlewów stalowych starego typu. Najniższa cena zlewozmywaka granitowego to około 500 zł. Dużo zależy oczywiście od tego, czy jest to zlew jedno czy dwukomorowy i czy dany model jest wyposażony w dodatkowy ociekacz. Wpływ na cenę zlewu granitowego ma także jego design. Za modele o oryginalnej, nietuzinkowej formie, fakturze czy kolorze będziecie musieli zwykle zapłacić nieco więcej niż za prosty zlew granitowy. Pewną rolę odgrywa również to, na jakiego producenta zlewów granitowych się zdecydujecie. W wielu przypadkach tanie zlewozmywaki granitowe znajdziecie w ofercie rodzimych producentów jak, chociażby Kernau czy Deante. Nieco więcej będziecie musieli zapłacić za zlewy granitowe z katalogów zagranicznych marek. Pamiętajcie również, że kupując zlew granitowy, płacicie nie tylko za atrakcyjny wygląd, ale również za jakość i trwałość tego rodzaju produktów.

Zlewozmywaki granitowe – promocje

Dobrym sposobem na zakup taniego zlewu granitowego jest skorzystanie z regularnie dostępnych w naszym sklepie promocji i wyprzedaży. Dostępne w kategorii zlewy granitowe promocje pojawiają się w naszym sklepie stosunkowo często. Zachęcamy więc do regularnych odwiedzin tej kategorii i sprawdzania jakie zlewozmywaki granitowe na promocji są aktualnie dostępne.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Zobacz powiązane Inspiracje

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.