Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Kuchnie granatowe Gotowe projekty Kuchnie granatowe na wymiar

Granat to niezwykle stylowy kolor, który nawet prostej aranżacji może nadać bardzo eleganckiego i wyszukanego charakteru. Kuchnia granatowa to oryginalna i ciekawa alternatywa dla popularnych kuchni w kolorze białym czy szarym. Co więcej, kuchnia granat odnajdzie się zarówno w nowoczesnym mieszkaniu, jak i w aranżacji inspirowanej klasycznymi trendami. Jeśli uważacie, że kuchnia granatowa może być ciekawym elementem aranżacji Waszego wnętrza, to zapraszamy do sprawdzenia, jakie meble kuchenne granatowe są aktualnie dostępne w naszym sklepie.

Kuchnie w kolorze granatowym – do jakiego stylu pasują?

Kuchnie w kolorze granatowym są często błędnie kojarzone wyłącznie z aranżacjami w stylu marynistycznym. Owszem, kuchnia w kolorze granatu sprawdzi się w tej roli idealnie. W takich aranżacjach kuchnia w kolorze granatu jest zwykle zestawiona z białymi ścianami i kilkoma akcentami czy dekoracjami nawiązującymi do morskich klimatów. Jednak granatowe meble kuchenne możemy wykorzystać również w wielu innych aranżacjach. Kuchnia ciemny granat może być ozdobą wnętrza glamour lub nowoczesnej aranżacji. Nieco jaśniejsze odcienie granatu sprawdzą się natomiast w kuchni klasycznej, angielskiej czy skandynawskiej. Okazuje się więc, że kuchnia w kolorze granatowym daje nam całkiem duże możliwości aranżacyjne.

Z jakimi kolorami kuchnia w kolorze granatu będzie dobrze wyglądała? Najbardziej klasycznym duetem jest wspomniane już wyżej połączenie granatu i bieli. Kuchnie granatowe będą jednak prezentować się świetnie także w towarzystwie koloru jasnoszarego lub beżowego. W nowoczesnym wnętrzu możemy postawić na chłodne odcienie beżu, natomiast w przypadku wnętrz klasycznych i tradycyjnych lepszy będzie ciepły złamany beż. Kuchnie w kolorze granatowym możemy zestawić jednak także z dużo odważniejszymi kolorami. Bardzo energetyczne jest na przykład połączenie granatu z kolorem żółtym, pomarańczowym czy czerwonym. Granatowe meble kuchenne stanowią również świetne tło dla dodatków w kolorach metalicznych. Dotyczy to szczególnie akcentów w kolorze złotym lub miedzianym.

Granatowe fronty czy cała granatowa kuchnia?

Granatowe fronty kuchenne czy całe szafki kuchenne w tym kolorze? Która z tych dwóch opcji będzie wyglądała lepiej? Zwykle kuchnia granatowe fronty wygląda lepiej w połączeniu z szafkami w tym samym kolorze. Pozwala to na stworzenie spójnego wnętrza i pełne wykorzystanie potencjału aranżacyjnego, jaki daje nam ten elegancki kolor. Oczywiście są też wyjątki od tej reguły i przy odrobinie wnętrzarskiego wyczucia możemy stworzyć także ciekawą aranżację kuchni z granatowymi frontami i korpusami szafek w innym kolorze.

Wybierając meble kuchenne w tym kolorze, musimy także zdecydować, czy lepsza będzie kuchnia granatowa matowa, czy fronty na wysoki połysk? Matowa kuchnia w kolorze granatu to domena przede wszystkim aranżacji klasycznych i tradycyjnych. Z kolei na kuchnie z granatowym frontem na wysoki połysk możemy zdecydować się w przypadku nowoczesnego mieszkania.

Granatowa kuchnia – inspiracje

Aranżacje z granatową kuchnią możemy wykorzystać zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i w nowoczesnym mieszkaniu. Wiele zależy oczywiście od tego, z czym połączymy granatową kuchnię i na jakie detale i inne kolory zdecydujemy się w takiej aranżacji. W kategorii kuchnia granatowa inspiracje cieszące się największą popularnością to między innymi:

  • Kuchnia granatowa w stylu Hamptons – ten eklektyczny styl stanowi unikalne połączenie wielkomiejskiej elegancji i prostego stylu wakacyjnego, nadmorskiego domu. Granatowa kuchnia idealnie wpisuje się eklektyczny charakter takich wnętrz. Dodatkowo charakterystyczne dla stylu Hamptons są nawiązania do klimatów marynistycznych, czyli klasyczne połączenie granatu i bieli.
  • Klasyczna kuchnia granatowa – jeśli nie chcemy, żeby nasze granatowe meble kuchenne kojarzyły się ze stylem marynistycznym, to wystarczy zadbać o odpowiednią proporcję kolorów. W klasycznej kuchni granatowe meble kuchenne możemy połączyć nie tylko z bielą, ale również z jasnymi odcieniami koloru szarego. Do takich stosunkowo neutralnych, stonowanych połączeń możemy zaliczyć również granatowe meble kuchenne i ściany w kolorze złamanego beżu. Jeśli granatowe meble kuchenne będą tylko dodatkiem do pomieszczenia, w którym będzie dominował dużo jaśniejszy kolor, to unikniemy oczywistych skojarzeń ze stylem marynistycznym.
  • Na kuchnie granatowe możemy zdecydować się również w przypadku inspiracji w klimatach glamour. W takim wnętrzu możemy postawić na ciemne, głębokie odcienie granatu. W kuchni glamour granatowe meble kuchenne możemy połączyć z dekoracjami w kolorze złotym. Mogą to być na przykład złote dekory na pokrytej płytkami ścianie, czy złote karnisze.
  • Granatowa kuchnia może być inspiracją również dla nowoczesnych aranżacji. Granatowe meble na wysoki połysk możemy w nowoczesnej kuchni połączyć z dodatkami w mocnych energetycznych kolorach. W tej roli sprawdzi się na przykład kolor żółty, fuksjowy, pomarańczowy czy czerwony. Jeśli jednak preferujecie nowoczesne, ale pozbawione nadmiernej ekstrawagancji wnętrza, to granatowe meble kuchenne możecie połączyć z pastelowym pudrowym różem.
  • Inspiracje z granatowymi kuchniami znajdziemy także we wnętrzach w stylu retro. Taką aranżację możemy stworzyć na przykład poprzez połączenie granatowych mebli kuchennych z kolorem zielonym. Wyrafinowanego charakteru naszej kuchni nada na przykład zestawienie granatu z butelkową zielenią lub kolorem szmaragdowym. W kuchni retro możemy zdecydować się także na wykorzystanie kilku stylizowanych motywów roślinnych.
  • Na pierwszy rzut oka kolor granatowy nie kojarzy nam się z aranżacjami w stylu skandynawskim. Wbrew pozorom granatowe meble kuchenne możemy jednak wykorzystać do stworzenia kuchni inspirowanej stylem skandi. Idealne do tego będą granatowe meble kuchenne matowe z frezowanymi frontami. Ważne jest również odpowiednie stonowane tło, w którym dominować będzie kolor szary, biały i naturalne drewno.

Zestawy mebli kuchennych – granatowe komplety w niskich cenach

W ramach naszej oferty dostępne są gotowe tanie zestawy mebli kuchennych granatowych. Dzięki nim gotową aranżację granatowej kuchni możecie kupić w cenie kilka, a czasami nawet kilkanaście razy mniejszej niż w przypadku tworzonych od podstaw kuchni na wymiar. Nasze zestawy mebli kuchennych granatowych składają się z szafek stojących i wiszących, a także kolorystycznie dopasowanego blatu. Bardzo istotne jest również to, że nasze zestawy mebli kuchennych granatowych wykonane zostały w systemie modułowym. Oznacza to, że możecie je dowolnie rozbudować i powiększyć o dodatkowe szafki kuchenne z tej samej kolekcji. Pozwala na to na dopasowanie naszych zestawów mebli kuchennych w kolorze granatowym do własnych preferencji, a także do wymiarów i układu konkretnej kuchni.

Kuchnia granatowa Komfort

Zastawiacie się, gdzie kupić granatową kuchnię? Zarówno gotowe zestawy granatowych kuchni, jak i pojedyncze meble kuchenne w tym kolorze znajdziecie w ofercie naszego sklepu internetowego. Kuchnie granatowe Komfort to na przykład kolekcja Roma. Granatowe meble kuchenne Roma to kwintesencja eleganckiej klasyki. W kolekcji tej znajdziecie meble kuchenne granatowe z frezowanymi frontami i nierzucającymi się w oczy, stosunkowo prostymi metalowymi uchwytami. W linii Roma dostępne są także szafki wiszące z przeszkleniami i delikatnymi szprosami. Oferujemy oczywiście różne rodzaje kuchennych szafek w tym kolorze. Są to zarówno szafki z szufladami, jak i kuchenne słupki dedykowane do montażu sprzętu AGD czy klasyczne otwierane szafki. Łącznie w kolekcji granatowych mebli kuchennych Roma znajdziecie niemal 90 różnych produktów. Mamy nadzieję, że dzięki szerokiej gamie szafek kuchennych i akcesoriów będziecie w stanie stworzyć swój wymarzony projekt granatowej kuchni.

W jakich aranżacjach można wykorzystać granatowe meble kuchenne Komfort z kolekcji Roma? Kuchnia granatowa Komfort Roma odnajdzie się idealnie przede wszystkim w kuchniach inspirowanych klasycznymi trendami. Ze względu na tradycyjnie frezowane fronty granatową kuchnię Roma możemy wykorzystać na przykład w aranżacji w stylu angielskim czy skandynawskim.