Current Image

Filtry

KLEJE DO PŁYTEK

2 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Kleje do płytek (ceramicznych)

Podczas remontu łazienki ważny jest nie tylko wybór widocznych elementów. Aby końcowy efekt był zgodny z Twoimi oczekiwaniami, poświęć również czas na znalezienie odpowiednich akcesoriów – takich jak np. klej do płytek. To bardzo ważne, bo bez dobrze dobranego kleju, nawet najpiękniejsze płytki nie będą właściwie się prezentować i mogą szybko odpaść ze ścian.

Kleje do płytek – przegląd

Kleje do płytek różnią się wieloma parametrami. Do najważniejszych należą:

  • Skład. Klej do płytek może być wykonany na bazie cementu (symbol C), mieszaniny spoiw organicznych (tzw. klej dyspresyjny, symbol D) lub żywicy (symbol R).
  • Odkształcalność. Cecha ta pozwala minimalizować naprężenia powstające pomiędzy płytkami a ścianą. Dzięki temu całość jest bardziej stabilna i trwała.
  • Wodoodporność. Cecha, która sprawia, że klej nadaje się na zewnątrz i do pomieszczeń, w których kontakt z wilgocią jest bardzo częsty. Kleje do płytek wodoodporne chętnie wybierane są więc zarówno do łazienek, jak i do kuchni.
  • Samorozpływalność. Termin ten oznacza zdolność kleju do samoistnego wypełnienia całej powierzchni pod płytką. Nie jest to niezbędna cecha kleju do płytek, ale ułatwia ona poziomowanie glazury. Co więcej, użycie tego typu kleju sprawia, że płytki stają się bardziej odporne na nacisk lub uderzenie.

Kleje do płytek ceramicznych

Jaki klej do płytek ceramicznych sprawdza się najlepiej? Wiele zależy od tego, w jakim pomieszczeniu mają zostać przyklejone płytki. Kleje do płytek ceramicznych, które zamierzasz wykorzystać podczas remontu łazienki, powinny radzić sobie ze zwiększoną wilgotnością oraz temperaturą pomieszczenia. Jeśli płytki zamierzasz położyć także na podłodze – a masz w domu ogrzewanie podłogowe – zwróć dodatkowo uwagę, by wybrać klej o zwiększonej przyczepności. Dzięki temu będzie odporny na odkształcenia podłoża. Najczęściej do mocowania płytek w łazience wybierane są kleje do płytek ceramicznych uniwersalne, cementowe. Za ich pomocą uda Ci się dobrze przymocować do ścian różne rodzaje płytek – niezależnie od ich wielkości oraz materiału, z którego zostały wykonane.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.