Filtry

Umywalki

861 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Umywalki

Umywalki łazienkowe powinniśmy wybierać przede wszystkim na podstawie wielkości naszej łazienki oraz liczby domowników i ich potrzeb. Umywalka do łazienki powinna być jednak nie tylko funkcjonalna i praktyczna. Warto wybrać taki model umywalki łazienkowej, który będzie stanowił integralny element całej aranżacji tego pomieszczenia. Małe umywalki nie są rozwiązaniem zbyt wygodnym. W bardzo małej toalecie czy łazience są one koniecznością, jednak jeśli tylko mamy taką możliwość, warto wybrać dużą umywalkę. Optymalna szerokość umywalki łazienkowej to według większości ekspertów 60 cm. Im umywalka szersza i głębsza, tym mniejsza szansa, że woda będzie chlapać na blat czy podłogę w łazience.Oczywiście rozmiar umywalki łazienkowej powinien być proporcjonalnie dopasowany do wielkości całego pomieszczenia. Jeśli dysponujecie bardzo przestronną i szeroką łazienką, mogą Was zainteresować umywalki podwójne. Dzięki takiemu rozwiązaniu z umywalki w łazience mogą korzystać jednocześnie dwie osoby. Jest to szczególnie wygodne w przypadku porannej toalety, przed wyjściem do pracy czy szkoły, kiedy to każda minuta jest na wagę złota. Jeśli chodzi o wygodę i ergonomię, to górna krawędź umywalki w łazience powinna znaleźć się około 85–90 cm nad podłogą. Dodatkowo, żeby komfortowo korzystać z umywalki, powinna się przed nią znaleźć wolna przestrzeń o wymiarach mniej więcej 100 x 70 cm.

Umywalki prostokątne, owalne czy asymetryczne?

To czy lepiej sprawdzi się umywalka prostokątna, owalna czy asymetryczna, zależy od całej aranżacji, którą planujemy w łazience. Umywalki prostokątne są najbardziej uniwersalne. Często posiadają również dodatkową przestrzeń na kosmetyki czy przybory toaletowe. Z kolei umywalki owalne czy nawet okrągłe mogą być naprawdę ciekawym i przyciągającym wzrok elementem łazienkowej stylizacji. Jeśli więc zależy nam na stworzeniu naprawdę efektownej aranżacji łazienki, w której poczujemy się jak w luksusowym salonie SPA, możemy wziąć pod uwagę właśnie umywalki owalne lub okrągłe.

Umywalki łazienkowe – jaki kolor wybrać?

Dawniej w kategorii umywalki do łazienki mogliśmy znaleźć praktycznie wyłącznie modele w kolorze standardowej bieli. Ten kolor od lat kojarzył nam się z aranżacjami łazienki i był swojego rodzaju ponadczasowym standardem. Aktualnie na rynku pojawiły się innowacyjne materiały na czele z granitowym kompozytem. W przypadku tego materiału stosunkowo łatwe jest tak zwane barwienie w masie. Oznacza to, że można uzyskać granitowy kompozyt w różnych kolorach. Umywalki do WC czy łazienki to więc dziś również modele w kolorze czarnym, beżowym czy w różnych odcieniach szarości. Dzięki temu niezależnie od tego, czy wybieramy umywalki łazienkowe z szafką, czy umywalki bez szafki, możemy łatwo dopasować ich kolor do całej łazienkowej aranżacji. Duża różnorodność kolorów to nie jedyna zaleta granitowych umywalek łazienkowych. Mają one również szereg praktycznych zalet. Po pierwsze są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechanicznie. Do gładkiej powierzchni umywalek granitowych nie przylega brud ani kamienny osad. Dzięki temu ich codzienna pielęgnacja nie sprawi nam żadnych problemów.

Umywalki – aranżacje

Umywalki nablatowe, umywalki wpuszczane w blat, a może umywalki wiszące, stojące lub umywalki podblatowe? Zarówno rodzaj umywalki, jak i jej kolor oraz kształt powinny być dopasowane do całej aranżacji łazienki. Jednym z największych bestsellerów w tej kategorii są oczywiście umywalki nablatowe. Wykorzystuje się je często w nowoczesnych i minimalistycznych łazienkach. Z kolei w łazience inspirowanej stylem retro możemy wykorzystać umywalki stojące lub klasyczne rozwiązanie, jakim są umywalki wiszące.

Dzięki wspomnianym nieco wyżej modelom granitowym do łazienkowej aranżacji możemy dopasować także kolor umywalki. Umywalki łazienkowe czarne mogą być ozdobą łazienki w stylu industrialnym lub aranżacji inspirowanej stylem glamour. Z kolei po szare umywalki łazienkowe sięgamy często, urządzając wnętrza skandynawskie czy nowoczesne łazienki. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy klasyki i tradycyjnych trendów architektonicznych. W takich łazienkach możemy sięgnąć po klasyczne umywalki białe lub modele w kolorze beżowym, lub piaskowym.