Current Image

Filtry

STELAŻE DO WANIEN

46 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Stelaże do wanien

Komfort codziennego korzystania z wanny zależy nie tylko od tego, jaki model wybierzecie. Duże znaczenie ma również to, czy wanna zostanie odpowiednio osadzona. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego stelaża do zabudowy wanny.

W kategorii stelaże do wanien znajdziecie elementy służące do bezpiecznego montażu różnych modeli wanien. Stelaż do zabudowy wanny to jednak niejedyne produkty dostępne w tym dziale. W naszym sklepie online znajdziecie także szereg innych akcesoriów, które mogą być niezwykle przydatne w trakcie montażu wanny na stelażu. Oprócz kompletnych stelaży oferujemy też same nóżki do wanny, funkcjonalne uchwyty zwiększające bezpieczeństwo korzystania z wanny, czy nawet zagłówki przeznaczone do konkretnych modeli wanien. Łącznie jest to kilkadziesiąt produktów wyselekcjonowanych z katalogów polskich i europejskich producentów armatury łazienkowej. W stałej sprzedaży mamy między innymi stelaże do obudowy wanny polskich firm Besco czy Sanplast. Z kolei europejskie marki reprezentują w tej kategorii produkty z nowych kolekcji hiszpańskiej firmy Roca.

Stelaż do wanny akrylowej

Najczęściej wybieranym produktem w tej kategorii jest stelaż do wanny akrylowej. Lekkie wanny akrylowe wymagają stworzenia odpowiednio solidnej i stabilnej podbudowy. Stelaż do zabudowy wanny akrylowej to niewielki wydatek, który pozwala bardzo łatwo i szybko zamontować wannę. W przypadku akrylowej wanny do zabudowy o symetrycznych kształtach wystarczy zwykle prosty stelaż, na który składają się dwie szyny oraz regulowane nóżki. Jak wygląda montaż wanny akrylowej na takim stelażu? Każdorazowo należy postępować zgodnie z instrukcją montażu dołączoną do stelaża. W większości przypadków należy przymocować nóżki do dwóch szyn, na których będzie opierać się wanna. Na kolejnym etapie należy przymocować szyny do dna wanny. Rekomendowany sposób montażu szyn również znajdziecie w instrukcji stelaża. Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest regulacja wysokości nóżek i odpowiednie wypoziomowanie wanny. Możliwość regulacji pozwala Wam indywidualnie dopasować wysokość wanny. W większości przypadków za standardową wysokość montażu wanny przyjmuje się od 55 do 60 cm. Wybierając wysokość, warto wziąć pod uwagę nie tylko potrzeby domowników, ale także układ płytek na ścianie w bezpośrednim sąsiedztwie wanny. Warto pamiętać także o tym, że wysokość należy wyregulować jeszcze przed podłączeniem wanny do instalacji odpływowej. Po ustaleniu wysokości i poziomu kolejnym krokiem jest przymocowanie wanny do ściany za pomocą specjalnych uchwytów.

Stelaż do wanny uniwersalny

Stelaż do wanny uniwersalny, podobnie jak stelaże do wanien akrylowych, ma zwykle postać dwóch szyn, do których przykręcane są nóżki. Tak jak wspomnieliśmy już powyżej, bardzo praktycznym rozwiązaniem są regulowane nóżki do wanny. Pozwalają one dopasować wysokość, na jakiej będzie zamontowana wanna do Waszych potrzeb i innych elementów aranżacji łazienki. Jeśli kupujecie stelaż do wanny uniwersalny, to warto sprawdzić nie tylko regulację nóżek, ale także maksymalny ciężar, do jakiego przeznaczony jest stelaż. Warto też pamiętać o tym, że uniwersalne stelaże do wanny są zwykle przeznaczone do modeli o standardowych kształtach.

Stelaż do wanny narożnej

To, jaki stelaż do wanny narożnej wybrać jest uzależnione od konstrukcji i wymiarów konkretnego modelu. W przypadku niektórych wanien narożnych będziecie mogli wykorzystać uniwersalny stelaż do wanny. Są też jednak sytuacje, w których będziecie musieli zastosować indywidualne rozwiązanie. Czym różni się stelaż do wanny narożnej od modelu uniwersalnego. W wielu przypadkach największą różnicą jest długość szyn, na których opiera się wanna. Stelaże do wanny uniwersalnej składają się zwykle z dwóch szyn tej samej długości. W przypadku stelaży do wanny narożnej jedna z szyn jest często dłuższa.

Stelaż do wanny stalowej

W aranżacji łazienek już od lat zdecydowanie dominują wanny akrylowe. Swoje zalety i grono zwolenników nadal mają jednak także nieco rzadziej stosowane wanny stalowe. Jaki stelaż do wanny stalowej będzie najlepszy? W przypadku wanny stalowej macie dwa rozwiązania. Najlepszym wyborem będzie specjalny stelaż do wanny stalowej dedykowany do montażu modeli wykonanych właśnie z tego materiału. Jeśli więc kupiliście wannę stalową bez stelaża, to w pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy w ofercie producenta są także dedykowane modele stelaż. Jeśli taki produkt nie jest dostępny, możecie poszukać stelaża uniwersalnego przystosowanego do odpowiednich obciążeń.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.