Wpuszczane
Wpuszczane
Nakładane
Nakładane
Podblatowe
Podblatowe
Podwieszane
Podwieszane
Akcesoria do zlewozmywaków
Akcesoria do zlewozmywaków
Wpuszczane
Wpuszczane
Nakładane
Nakładane
Podblatowe
Podblatowe
Podwieszane
Podwieszane
Akcesoria do zlewozmywaków
Akcesoria do zlewozmywaków

Filtry

ZLEWOZMYWAKI ZE STALI NIERDZEWNEJ

105 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej

Zlew ze stali nierdzewnej to sprawdzone rozwiązanie, które przeszło próbę czasu. Zlewozmywaki kuchenne ze stali nierdzewnej wykorzystywane są w aranżacjach kuchni od wielu lat. Mimo tego, że coraz większą popularność zyskują ostatnio zlewy granitowe, to klasyczny zlew kuchenny ze stali nierdzewnej nadal ma całkiem szerokie grono zwolenników. Za wyborem zlewozmywaka kuchennego ze stali nierdzewnej przemawia także kilka praktycznych argumentów, o których nieco więcej napiszemy poniżej.

Zlewozmywaki kuchenne ze stali nierdzewnej to w sklepie internetowym Komfort modele wyselekcjonowane z oferty czołowych polskich i zagranicznych producentów wyposażenia kuchni. W stałej sprzedaży mamy między innymi zlewy kuchenne stalowe polskich marek Laveo i Kuchinox. Jeśli szukacie aktualnie dobrej jakości zlewozmywaka kuchennego ze stali nierdzewnej, to zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi dostępnymi na naszej stronie produktami.

Zlewozmywak nierdzewny – najważniejsze zalety

Jakie zalety ma tak zwany zlew z nierdzewki i kiedy warto zdecydować się na taki model?

  • Jedną z największych zalet zlewu kuchennego nierdzewnego jest jego atrakcyjna cena. Zarówno zlew jednokomorowy z ociekaczem, jak i stalowy zlew dwukomorowy kupicie w naszym sklepie już za niecałe 200 zł. Jest to zdecydowanie mniej, niż musielibyście zapłacić za zlew granitowy o podobnych wymiarach.
  • Zlew kuchenny nierdzewny jest również stosunkowo lekki. Dzięki temu ani transport, ani montaż takiego zlewu nie powinien nastręczać większych trudności.
  • Zlewy nierdzewne są także odporne na niemal wszystkie stosowane w kuchni chemikalia, środki czyszczące i dezynfekujące. Ułatwia to pielęgnację takiego zlewu. Wyjątkiem są abrazyjne środki czyszczące z mineralnymi granulkami. Ich stosowanie może prowadzić do powstawania na powierzchni kuchennego zlewu nierdzewnego zarysowań.
  • Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej są niewrażliwe także na wysokie i niskie temperatury. Dzięki temu do stalowego zlewu możecie bez obaw o jego uszkodzenie włożyć gorący garnek czy wlać wrzącą wodę.
  • Do zalet zlewów z nierdzewnej stali zaliczyć można także dużą liczbę dostępnych wzorów i kolorów. Dotyczy to zarówno wymiarów, liczby komór czy ich głębokości, jak i sposobów wykończenia powierzchni. Zlewozmywaki stalowe mogą być polerowane, szczotkowane czy też ozdobione delikatną strukturą przypominająca materiał. W ofercie niektórych producentów dostępne są również zlewy ze stali szlachetnej barwionej na kolor złoty czy miedziany.


Czy zlewozmywak z nierdzewki ma jakieś wady? Jako minus takich modeli wymieniana jest najczęściej wrażliwość na zarysowania, o której wspomnieliśmy już nieco wcześniej. Rozwiązaniem tego problemu są jednak zlewy stalowe o strukturze lnu lub zlewy wykonane ze stali szczotkowanej.

Zlewy blaszane – aranżacja i układ kuchni

Bardzo ważne jest nie tylko to, jaki zlew blaszany wybierzecie, ale także to, w którym miejscu kuchennej zabudowy go umieścicie. Optymalne rozmieszczenie wszystkich kluczowych elementów wyposażenia kuchni określa zasada tak zwanego trójkąta roboczego. Czego dotyczy ta reguła? Jest to uniwersalna zasada mówiąca o tym, że trzy kluczowe w każdej kuchni strefy: zlewozmywak, kuchenka i lodówka powinny na planie tego pomieszczenia stanowić wierzchołki trójkąta. Takie umieszczenie zlewozmywaka blaszanego względem innych elementów kuchennej zabudowy pozwoli na wygodną i intuicyjną pracę w kuchni.

Kluczowe znaczenie ma nie tylko rozmieszczenie zlewu względem lodówki i kuchenki. Ważne są także odległości pomiędzy tymi kuchennymi strefami. Najbliżej siebie powinny znaleźć się zlewozmywak i kuchenka. Dystans dzielący te dwa elementy wyposażenia powinien być nie mniejszy niż 90 cm, nie powinien jednak przekraczać 210 cm. Podobną, choć minimalnie większą odległość powinniście zachować między zlewozmywakiem i lodówką. Optymalne wartości to w tym przypadku minimalnie 120 cm i maksymalnie 210 cm. Największy dystans możecie zachować pomiędzy lodówką i kuchenką. W przypadku tych dwóch kuchennych stref minimalna odległość to nadal 120 cm. Jednak w dużej kuchni te dwa elementy może dzielić nawet aż 270 cm.

Zlewozmywaki ze stali szlachetnej

Popularność zlewów granitowych i ich atrakcyjny wygląd sprawiły, że zlewy stalowe traktowane są często jako mniej efektowne modele. Są jednak wyjątki, a jednym z nich są zlewy ze stali szlachetnej z kolekcji Marmara polskiej marki Laveo. Znajdziecie w niej wyjątkowo efektowne zlewy ze stali szlachetnej dostępne w kilku modnych ostatnio kolorach. Poza nawiązującym do klasycznych aranżacji zlewem ze stali szlachetnej w srebrnym kolorze projektanci Laveo stworzyli także modele w kolorze złotym czy miedzianym. Taki nowoczesny zlew ze stali szlachetnej możecie z powodzeniem wykorzystać w różnych nowoczesnych aranżacjach kuchni. Moda na złoto sprawiła, że zlew w tym kolorze sprawdzi się zarówno w eleganckiej klasycznej kuchni, jak i w nowoczesnym wnętrzu. Z kolei zlew stal szlachetna w kolorze miedzianym może być przyciągającym wzrok elementem kuchni w stylu industrialnym.

Zlew głęboki ze stali nierdzewnej

Zlewozmywak stalowy głęboki czy może jednak nieco płytszy model? Które z tych dwóch rozwiązań lepiej sprawdzi się na co dzień? Zlew stalowy głęboki to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim do kuchni bez zmywarki. Jeśli planujecie regularnie myć naczynia ręcznie w zlewie, to zlew stalowy głęboki może okazać się bardzo praktycznym elementem wyposażenia kuchni. Na model z płytszymi komorami możecie zdecydować się w kuchni, w której znajduje się zmywarka. Głęboki zlew stalowy nie przyda się raczej również w przypadku osób, które rzadko samodzielnie gotują i kuchni używają sporadycznie.

Zlewozmywak stal szlachetna len

Zlewozmywak ze stali nierdzewnej len to model nie tylko praktyczny, ale również atrakcyjny wizualnie. Nazwa stal nierdzewna len wzięła się oczywiście od charakterystycznej faktury tego materiału, który przypomina nieco splot lnianej tkaniny. Zlewozmywak ze stali nierdzewnej len jest po części odpowiedzią na podkreślaną często wadę zlewów z tego materiału, czyli wrażliwość na zarysowania. W przypadku gładkiego zlewu ze stali nierdzewnej dosyć szybko powstają na jego powierzchni mniejsze i większe rysy. Mogą one pojawiać się na przykład w wyniku mycia w zlewie ostrych noży, czy też stosowania abrazyjnych środków czyszczących z mineralnymi granulkami. Jeśli zdecydujecie się na zlew ze stali nierdzewnej len, to takie niewielkie zarysowania nie będą tak widoczne, jak na stali o gładkiej powierzchni.

Zlew stal szczotkowana

Innym rozwiązaniem, które pozwala zniwelować problem niewielkich zarysowań, są zlewozmywaki ze stali szczotkowanej. Pod względem parametrów technicznych zlewozmywak stal szlachetna szczotkowana nie różni się niczym od klasycznego zlewu. Jest tak samo trwały i odporny na wysokie i niskie temperatury oraz stosowane w kuchni chemikalia. Jego główną zaletą i znakiem rozpoznawczym jest oczywiście charakterystyczna szczotkowana powierzchnia. Dzięki niej zlew stalowy matowy nie tylko świetnie wygląda. Ewentualne drobne rysy będą na powierzchni szczotkowanej stali praktycznie niewidoczne. Na zlew ze stali nierdzewnej szczotkowanej możecie zdecydować się w przypadku wielu nowoczesnych aranżacji kuchni. Taki model wpisuje się idealnie na przykład w charakter kuchni inspirowanych stylem industrialnym lub loftowym. Zlewozmywak stal szlachetna szczotkowana sprawdzi się jednak również w kuchniach klasycznych.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Zobacz powiązane Inspiracje

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Gwiazda Jakości Obsługi 2024

Laur Konsumenta Top Marka 2024

Konsumencki Lider Jakości Grand Prix 2023

Konsumencki Lider Jakości Podłogi 2023

Konsumencki Lider Jakości Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.