Current Image

Filtry

LAMPY STOŁOWE

266 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Lampy stołowe

Lampy stołowe to praktyczne, dodatkowe źródło światła, które wykorzystać możemy w salonie, sypialni, domowym biurze czy pokoju dziecięcym. Lampy stołowe mogą posłużyć do stworzenia nastrojowej, przytulnej atmosfery. Pełnią jednak również funkcje praktyczne, oświetlając określony obszar jak blat biurka, stolik do czytania czy stolik nocny przy łóżku. Kupując lampy stołowe, powinniśmy mieć na uwadze zarówno kwestie praktyczne, związane z ich codziennym użytkowaniem, jak i względy estetyczne.

Jak wybrać lampę stołową?

Przed zakupem lampy stołowej, warto rozważyć kilka podstawowych spraw, związanych zarówno z wyglądem lampy, jak i kwestiami czysto technicznymi.

  • Źródło światła – nowoczesne lampy stołowe bazują zwykle na żarówkach LED. Cechuje je bardzo niska awaryjność i niskie zużycie energii elektrycznej. Jeśli zależy nam na tym, aby nasza lampa stołowa wyposażona była w ściemniacz, możemy postawić na model z żarówką halogenową.
  • Klosz lub abażur – to element lampy stołowej, który w znaczący sposób wpływa na jej działanie. Jeśli lampa ma oświetlać jedynie dany obszar, np. stolik nocny czy biurko, możemy postawić na model z ciemnym abażurem. Jeśli natomiast lampa stołowa ma dodatkowo doświetlać pomieszczenie, wybierzmy taką z jasnym lub przezroczystym kloszem.
  • Materiał – to z czego wykonana jest lampa, powinno bezpośrednio wiązać się ze stylem, w jakim urządzone jest całe pomieszczenie. We wnętrzach w stylu skandynawskim warto postawić na naturalne materiały. W stylu industrialnym najlepiej sprawdzą się lampy metalowe. Z kolei bogato zdobione lampy stołowe z kryształkami stworzone zostały z myślą o miłośnikach stylu glamour. Uniwersalnym wyborem, który sprawdzi się w większości wnętrz, są ceramiczne lampy stołowe.
  • Styl i kolorystyka – te elementy powinny być oczywiście dopasowane do stylu całego pomieszczenia. Warto więc dopasować styl i kolor lampy do innych dekoracji w pomieszczeniu. Nie możemy również zapomnieć o tym, aby lampy stołowe współgrały swoim wyglądem z innymi źródłami światła w pomieszczeniu, np. z lampą sufitową, karniszami itd.

Zobacz powiązane produkty