Filtry

Panele

616 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Panele – najlepszy wybór do Twojego domu

Panele podłogowe to bardzo popularna alternatywa dla podłogi drewnianej. Za wyborem paneli do domu czy mieszkania przemawiają przede wszystkim niski koszt, łatwość montażu oraz liczba dostępnych wzorów. Wielu producentów oferuje panele laminowane łączone bezklejowo. Sposób łączenia paneli poszczególnych producentów jest zbliżony, różni się jedynie detalami. Dzięki temu panele laminowane, w przeciwieństwie do parkietów drewnianych, możemy w wielu przypadkach położyć samodzielnie. Nieporównywalnie niższy jest również koszt podłogi z paneli laminowanych. Ceny za 1m² paneli podłogowych zaczynają się w sklepie internetowym Komfort.pl już od zaledwie kilkunastu złotych.

Za wygląd paneli podłogowych odpowiada tak zwany dekor. Jest to warstwa dekoracyjna, pokryta dodatkowo kilkoma warstwami lakieru. Tradycyjne dekory ozdobione są wzorem drewna zbliżonym do wyglądu naturalnych desek. Aktualnie szereg producentów paneli podłogowych oferuje również panele imitujące kamień, beton architektoniczny, a nawet płytki ceramiczne. A jeśli szukamy oryginalnych rozwiązań, zamiast paneli układanych równolegle, możemy wybrać te układane w jodełkę lub panele heksagonalne.

Wybierając panele do domu czy firmy, warto zwrócić uwagę również na klasę ścieralności oraz klasę użyteczności. Pierwszy z tych parametrów określa, jak odporna na ścieranie jest wierzchnia, dekoracyjna warstwa paneli. Ścieralność określana jest w pięciostopniowej skali od AC1 do AC5. W ofercie wielu producentów paneli znajdują się jednak dodatkowo wzmacniane panele o klasie ścieralności AC6. Z kolei klasa użyteczności określa, czy panele są przystosowane do montażu jedynie w domach, czy również w obiektach użyteczności publicznej.

Panele podłogowe do kuchni i łazienki

W ofercie sklepu Komfort.pl znajduje się duża liczba wodoodpornych paneli, które śmiało można stosować w kuchniach, łazienkach, pomieszczeniach wejściowych i innych powierzchniach narażonych na działanie wilgoci. Panele podłogowe do kuchni są najczęściej dodatkowo impregnowane i odporne zarówno na okazjonalne zalanie, jak i wodę stojącą na nich przez dłuższy czas. To czyni je wprost idealnym wyborem do pomieszczeń, gdzie podłoga narażona jest na bezpośredni kontakt z wodą.

Jakie panele na ogrzewanie podłogowe? Najważniejsze kwestie

Decydując się na panele podłogowe w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na specyfikację producenta. Należy wybierać panele o odpowiednich właściwościach przewodzenia ciepła, które są przystosowane do instalacji opartych na systemach ogrzewania podłogowego. Znaczenie ma tutaj ich grubość – cienkie panele sprawdzą się dużo lepiej niż ich grubsze odpowiedniki.

Bardzo ważną kwestią jest również dobranie odpowiedniego podkładu pod panele. Jeśli decydujemy się na ogrzewanie podłogowe, to warto rozważyć jakościowe podkłady z polistyrenu, poliuretanu lub tekturowe. Te materiały dobrze transportują ciepło, a równocześnie są wodoodporne i wspierają wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia paneli podłogowych.

Najlepsze panele podłogowe w ofercie Komfort.pl

Panele podłogowe dostępne w ofercie sklepu online Komfort.pl to produkty, które wyróżniają się wysoką jakością, trwałością oraz estetyką. Oferujemy szeroki wybór paneli, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Bez względu na to, czy szukasz paneli do salonu, kuchni, łazienki, czy biura, znajdziesz tu modele idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Nasz szeroki asortyment uwzględnia produkty od renomowanych dostawców, którzy działają na rynku od lat, nieustannie dostarczając wysokiej jakości panele podłogowe. Mowa tutaj między innymi o takich markach jak Quick-Step, Classen, Egger, Krono Step, Weninger, Berry Alloc czy Faus.

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.