Filtry

ODPŁYWY LINIOWE

374 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Odpływy liniowe

Łatwe w montażu i praktycznie niewidoczne – właśnie takie są nowoczesne odpływy liniowe. Świetnie pasują do łazienek, w których w strefie mokrej nie planujesz instalacji brodzika. Jeśli aranżujesz łazienkę w stylu nowoczesnym, loftowym albo zależy Ci na klasycznej elegancji, rozważ właśnie odpływ liniowy. Odpływ tego typu, z uwagi na brak brodzika, nie zaburzy harmonii wnętrza. Pozwoli także na optyczne powiększenie łazienki. W ofercie sklepu Komfort znajdziesz wszystkie elementy niezbędne do instalacji odpływów liniowych: kolanka, rynny odpływowe oraz odpowiednie profile prysznicowe.

Kolanko odpływowe

Montaż każdego odpływu liniowego wiąże się z wykorzystaniem takich elementów jak np. kolanko odpływowe. Zależnie od potrzeb i możliwości, jakie daje m.in. wysokość podłogi, dobierz wyższe lub niskie kolanko do odpływu. Podczas podejmowania decyzji, zwróć uwagę na parametry techniczne, ale także producenta. Dzięki temu zyskasz pewność, że wybrane kolano odpływowe posłuży bardzo długo. W sklepie Komfort oferujemy kolanka odpływowe tylko sprawdzonych marek!

Rynna odpływowa

Płaska rynna odpływowa, wykonana z dobrej jakości materiałów, to gwarancja funkcjonalności i pięknego wyglądu łazienki. W sklepie Komfort oferujemy przede wszystkim produkty TECE z serii Tecedrainline. Każda rynienka odpływowa tej marki wykonana jest z odpornej na korozję, trwałej stali szlachetnej. Taka rynna odpływowa prysznicowa może być montowana nawet na obrzeżu stanowiska prysznicowego. Dzięki temu układ posadzki pozostaje nienaruszony, a Ty zyskujesz pełną swobodę podczas aranżacji łazienki!

Profil prysznicowy

Jednym z widocznych elementów odpływu będzie profil do kabiny prysznicowej. Montując odpływ liniowy, możesz dowolnie wybrać kolor profilu prysznicowego. W ofercie sklepu Komfort znajdziesz najbardziej popularne rozwiązania: profile prysznicowe złote, chromowane, czarne czy miedziane. Wybierając model, zwróć uwagę również na aspekty techniczne. Niektóre profile do prysznica zostały tak skonstruowane, abyś w każdej chwili mógł je skrócić i swobodnie dopasować do powierzchni Twojej łazienki.

Odpływy liniowe – jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Jakie zalety mają odpływy liniowe? Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie w nowoczesnej łazience?

  • Odpływy liniowe do prysznica to przede wszystkim rozwiązanie niezwykle atrakcyjne wizualnie. Kabina prysznicowa bez brodzika pozwala optycznie powiększyć wnętrze i stworzyć wrażenie dużej, jednolitej przestrzeni.
  • W przeciwieństwie do kabin z odpływem punktowym odpływ liniowy pozwala wykorzystać pod prysznicem płytki podłogowe o dużym formacie. To z kolei otwiera przed Wami całkiem nowe możliwości aranżacyjne.
  • Odpływ liniowy w łazience cechuje się dużo większą przepustowością od klasycznych odpływów punktowych. Takie rozwiązanie pozwala więc na szybsze i znacznie wydajniejsze odprowadzanie wody z kabiny.
  • Pozbawiona brodzika kabina z odpływem liniowym jest również niezwykle wygodna. Brak stopnia czy progu przed wejściem do kabiny sprawia, że jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również bezpieczne dla osób starszych czy małych dzieci.
  • Brak brodzika to również zdecydowanie łatwiejsza i mniej czasochłonna pielęgnacja kabiny prysznicowej.
  • Odpływ liniowy to rozwiązanie, które daje dużą dowolność pod względem montażu. W zależności od tego, gdzie jest ulokowany pion kanalizacyjny, odpływ liniowy może być zamontowany przy dowolnej ścianie kabiny.

Odpływy liniowe do prysznica – na co zwrócić uwagę?

Jaki odpływ liniowy pod prysznic wybrać? Na co zwrócić uwagę wybierając taki produkt? Odpływy liniowe dostępne są często w postaci kompletnych zestawów. Jakie elementy zawiera taki kompletny odpływ liniowy? Listwa, korytko, syfon oraz elementy uszczelniające i montażowe to podstawowe części składowe odpływu liniowego. W ofercie naszego sklepu online znajdziecie zarówno kompletne zestawy, jak i pojedyncze elementy odpływów liniowych.

Przy wyborze odpływu liniowego pod prysznic należy również zwrócić uwagę na jego wysokość. Standardowe modele odpływów liniowych mają zazwyczaj wysokość od 10 do 15 cm. Są jednak sytuacje, w których konieczne jest zastosowanie modelu z niskim syfonem. Tak zwany odpływ liniowy płytki sprawdzi się na przykład w łazience w bloku lub w pomieszczeniu, w którym warstwa podłogowa jest bardzo niska. W ofercie niektórych producentów odpływów liniowych można znaleźć modele, w których całkowita wysokość konstrukcji całego odpływu wynosi zaledwie 6-7 cm.

Kolejnym parametrem, który wpływa na codzienne użytkowanie prysznica z odpływem liniowym, jest jego przepustowość. Określa ona oczywiście to, z jaką szybkością odprowadzana jest woda z kabiny. Minimalna przepustowość odpływów liniowych to mniej więcej 24 l/min. Na rynku dostępne są jednak również modele o zdecydowanie większej przepustowości. Parametr ten może sięgać nawet 90 l/min. Przepustowość odpływu powinna być oczywiście dopasowana do wydajności wybranej przez Was baterii prysznicowej.

Odpływ liniowy – wymiary

Duże znaczenie ma również to, jakiej wielkości odpływ liniowy wybierzecie. Wymiary odpływu powinny być mniejsze niż wymiar kabiny prysznicowej. Większość ekspertów jest zgodna co do tego, że odpływ liniowy powinien być mniej więcej 10 cm krótszy niż ściana kabiny wzdłuż, której będzie zamontowany. Dla przykładu w kabinie prysznicowej 80x80 cm idealnie sprawdzi się odpływ liniowy 70 cm. Sam dobór odpowiedniego rozmiaru odpływu liniowego nie powinien Wam sprawić większych problemów. W naszym sklepie online znajdziecie zarówno wąski odpływ liniowy 40 cm, jak i modele przeznaczone do bardzo dużych kabin prysznicowych: odpływ liniowy 100 cm czy nawet odpływ liniowy 110 cm.

Zobacz powiązane porady

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Markety budowlane i wyposażenie wnętrz

Grand Prix 2023

Podłogi 2023

Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.