Filtry

OLEJE DO DESKI TARASOWEJ

25 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Olej do deski tarasowej

Olejowanie pielęgnuje i zabezpiecza drewno przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, a także ścieraniem i wilgocią. Odpowiednio dobrany olej do deski tarasowej podkreśli naturalne piękno drewna, pogłębiając jego kolor. W naszej ofercie znajdziesz oleje do deski tarasowej najwyższej jakości, które już po jednym użyciu odmienią wygląd Twojego tarasu.

Oleje do deski tarasowej – wybierz idealny produkt dla swojego tarasu

Oleje do deski tarasowej to produkty, dzięki którym Twój taras pozostaje piękny i funkcjonalny przez długi czas, a śnieg i deszcz nie są mu straszne. Kupując olej do tarasów, zwróć uwagę na jego przeznaczenie, gdyż zwykły olej do drewna może okazać się nietrafiony. Oleje do tarasów zostały stworzone z myślą o tym, by w szybki i prosty sposób zabezpieczyć deski, tworząc gładką i nieklejącą się powierzchnię. Pamiętaj, żeby przed pomalowaniem, sprawdzić czas wysychania, by uniknąć ewentualnych plam i konieczności ponownego nakładania oleju.

Dobra impregnacja tarasu chroni go nie tylko przed wilgocią, ale także promieniami UV i szybko zmieniającymi się temperaturami. Drewno to z natury wrażliwy surowiec, który reaguje na zmieniające się warunki pogodowe w postaci pęknięć, odkształceń czy zawilgocenia. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie go we właściwy sposób, wykorzystując do tego wysokiej jakości olej do deski tarasowej.

W naszej ofercie znajdziesz oleje do drewna tarasowego odpowiednie dla różnych gatunków drewna (iglastego, liściastego) w wersji bezbarwnej i kolorowej, które ułatwią Ci metamorfozę przestrzeni tarasu, a także oleje wodne i rozpuszczalnikowe. Dobierając olej do desek, należy brać pod uwagę rozmieszczenie tarasu i panujące na nim warunki. Ekologiczny wodny olej doskonale sprawdzi się na deskach w miejscu zacienionym i zadaszonym, z powodzeniem sprawdzi się także do konserwacji drewna egzotycznego, ale nie jest polecany do tarasów, które są wystawione na działanie deszczu i słońca. Oleje do drewna tarasowego rozpuszczalnikowe wnikają głębiej w strukturę drewna, chroniąc je przed wilgocią i innymi czynnikami zewnętrznymi.

Olejowanie to proces, który należy powtarzać co jakiś czas, dlatego decyzja o wyborze odpowiedniego oleju powinna być przemyślana i dostosowana do rodzaju, kondycji drewna tarasowego oraz wszystkich innych czynników wpływających na jego stan. Kupując olej do desek tarasowych w naszym sklepie, masz pewność, że otrzymasz produkt najwyższej jakości, pochodzący od renomowanych producentów, którzy cieszą się uznaniem wśród naszych klientów.

Oleje do deski tarasowej – doskonała ochrona tarasu

Oleje do tarasów drewnianych powinny być dobierane nie tylko do rodzaju drewna, ale także zamierzonego efektu. Wśród naszych produktów znajdziesz zarówno bezbarwny olej do impregnacji desek tarasowych, który w elegancki sposób podkreśli naturalny kolor drewna, uwidaczniając rysunek słojów, jak i olej do malowania desek tarasowych w wybranym przez Ciebie kolorze.

Oleje do tarasów drewnianych barwiące kupisz w postaci zmiksowanej lub do samodzielnego dozowania, dodając pigment do bezbarwnej cieczy. Samodzielne stworzenie koloru oleju pozwoli Ci kontrolować jego poziom intensywności. Olej barwiący może przyciemnić kolor drewna i nadać mu określony odcień, jednakże nie pomaluje go na jaśniejszy. W celu całkowitej korekty koloru z ciemnego na jasny należy wcześniej zastosować preparat wybielający.

Kupując olej do tarasu, zwróć uwagę także na inne parametry takie jak tempo wysychania i wzbogacenie mieszanki o dodatkowe substancje konserwujące (np. biocydy chroniące przed grzybami).

Oleje do deski tarasowej – wybierz idealny kolor dla swojego tarasu

Chcesz wybrać odpowiedni olej do deski tarasowej i zastanawiasz się, jaki kolor jest najlepszy? Dobierz kolorystykę do odcienia drewna, by nowy kolor idealnie pokrył wszystkie deski. Jeśli zależy Ci na delikatnym podkreśleniu obecnego koloru, postaw na barwę zbliżoną lub olej bezbarwny. Marzysz o nietypowym kolorze tarasu, który będzie współgrał z meblami ogrodowymi?

W naszej ofercie znajdziesz oleje w odcieniach szarości, które wspaniale komponują się z nowoczesnymi meblami i akcesoriami ogrodowymi. Marzysz o tarasie w stylu rustykalnym? Postaw na jasną kolorystykę. Pamiętaj o tym, że olej nie rozjaśni koloru drewna i przed aplikacją należy odpowiednio wybielić deski. Bogata oferta kolorystyczna naszych olejów do deski tarasowej pozwoli Ci uzyskać niesamowite efekty i odmienić taras nie do poznania.