Current Image

Filtry

LAMPY OGRODOWE I TARASOWE STOJĄCE (ZEWNĘTRZNE)

57 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Lampy ogrodowe stojące

Lampy ogrodowe stojące stanowią bardzo istotny element aranżacji ogrodu czy terenów wokół budynku firmy. Lampy oświetleniowe zewnętrzne stojące to w sklepie Komfort kilkadziesiąt różnych modeli z naszych najnowszych kolekcji. Oferujemy zarówno minimalistyczne nowoczesne lampy stojące zewnętrzne, jak i modele zaprojektowane z myślą o klasycznych ogrodach. Jeśli szukacie aktualnie stojącej lampy do ogrodu, to zapraszamy do zapoznania się ze wszystkim dostępnymi w tej kategorii modelami.

Lampy ogrodowe stojące na prąd

Najpopularniejszym rozwiązaniem są w tej kategorii lampy ogrodowe stojące na prąd. Jak sama nazwa mówi, są to modele, które wymagają podłączenia do instalacji elektrycznej. Rozkład tej instalacji powinniście zaplanować i wykonać jeszcze przed urządzeniem ogrodu. Pozwala to uniknąć kopania i ewentualnych zniszczeń w ogrodzie. W większości przypadków lampy ogrodowe stojące na prąd wykonane są z materiałów odpornych na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. W tej kategorii królują więc modele wykonane z odpowiednio zabezpieczonego metalu czy odpornego tworzywa. Na rynku dostępne są jednak także lampy ogrodowe stojące drewniane, które idealnie wpisują się w tradycyjne aranżacje ogrodu.

Alternatywą dla lamp ogrodowych stojących na prąd są oczywiście tak zwane lampy solarne. Tego rodzaju lampy ogrodowe są w całości zasilane energią słoneczną pobieraną w ciągu dnia. Podstawowym elementem każdej lampy ogrodowej stojącej solarnej jest więc bateria słoneczna i niewielkie ogniwo fotowoltaiczne. Ogniwo to w ciągu dnia gromadzi energię elektryczną i przekazuje ją do znajdującego się w lampie akumulatora. Energia ta służy następnie do zasilenia źródła światła, którym jest najczęściej dioda LED.

Mimo tego, że lampy ogrodowe stojące solarne dają zdecydowanie słabsze światło, to mają również kilka istotnych zalet. Po pierwsze nie wymagają podłączenia do sieci. W związku z tym możecie je zamontować w praktycznie dowolnym miejscu ogrodu. Co więcej, możecie zmienić ich położenie, co z oczywistych względów nie jest takie proste w przypadku lamp ogrodowych stojących na prąd. Niezaprzeczalnym atutem jest oczywiście także bezkosztowa eksploatacja tego rodzaju lamp.

Nowoczesne lampy zewnętrzne stojące – jakie wybrać?

Niezależnie od tego, czy zdecydowaliście się na nowoczesne lampy zewnętrzne stojące, czy lampy ogrodowe stojące stylowe, warto zwrócić uwagę na kilka czysto technicznych aspektów. Mają one duży wpływ na funkcjonalność lamp stojących zewnętrznych ogrodowych. Przed zakupem lampy stojącej ogrodowej powinniście więc zwrócić uwagę między innymi na poniższe kwestie.

  • Bardzo duże znaczenie ma rodzaj źródła światła zamontowany w lampie. Największą popularnością cieszą się oczywiście nowoczesne lampy zewnętrzne stojące bazujące na ledowych źródłach światłach. Żarówki i diody LED cechują się niewielkim zużyciem energii elektrycznej. Mały pobór mocy sprawia, że ledowe lampy stojące do ogrodu to rozwiązanie przyjazne zarówno dla Waszego portfela, jak i dla środowiska naturalnego. Ogromnym plusem jest także bardzo mała awaryjność lamp ledowych. Średni czas pracy żarówki LED jest znacznie dłuższy niż czas pracy żarówki starego typu czy nawet żarówki halogenowej.
  • Sposób montażu to kolejny element, na który powinniście zwrócić uwagę, wybierając lampy stojące zewnętrzne ogrodowe. Sposób montażu uzależniony jest w dużej mierze od wielkości takiej zewnętrznej lampy stojącej. Najłatwiejsze w montażu są najczęściej tak zwane lampy wbijane. Są one wyposażone w specjalny szpikulec, który wystarczy wbić w ziemię. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wymaga zastosowania narzędzi czy posiadania fachowej wiedzy. Minusem jest to, że lampy zewnętrzne stojące wbijane można bez problemu zamontować wyłącznie w miękkim podłożu. Ich montaż w utwardzanym podjeździe czy na ogrodowej ścieżce wymaga już więcej pracy. Nieco wyższe modele lamp ogrodowych stojących wymagają często bardziej pracochłonnego montażu. W zależności od tego, jaki model wybierzecie, lampy możecie przykręcić do podłoża z kostki brukowej czy betonu lub wkopać w ziemię. Najbardziej wymagające pod kątem montażu są oczywiście wysokie lampy ogrodowe stojące o konstrukcji zbliżonej do latarni. Takie lampy w większości przypadków można montować wyłącznie na utwardzonym podłożu lub specjalnie wykonanej podbudowie z betonu.
  • Do typowo technicznych parametrów lamp stojących zewnętrznych do ogrodu należy również tak zwana szczelność. Parametr ten określony jest przez współczynnik IP, czyli Index of Protection. Mówi on o tym, w jakim stopniu korpus lampy zabezpieczony jest przed działaniem zarówno ciał stałych, jak i cieczy. Minimalna szczelność w przypadku lamp zewnętrznych to IP44. Oznacza to, że korpus lampy jest chroniony przed ciałami stałymi o średnicy powyżej 1 mm oraz wodą bryzgająca z różnych kierunków. Taki stopień szczelności sprawdzi się w przypadku większości lamp zewnętrznych. Jeśli jednak poszukujecie lamp do miejsc szczególnie narażonych na działanie wilgoci czy różnego rodzaju pyłów, to w sprzedaży mamy również lampy stojące zewnętrzne ogrodowe o stopniu szczelności IP54, IP55 i IP65. Na takie modele możecie zdecydować się na przykład w bezpośrednim sąsiedztwie oczka wodnego, czy przy nieutwardzonej drodze o dużym zapyleniu.

Lampy ogrodowe stojące wysokie

Lampy ogrodowe stojące wysokie to przede wszystkim modele przeznaczone do ogrodów o dużej powierzchni. Bardzo często wykorzystuje się je w przypadku terenów zielonych otaczających takie obiekty jak hotele, domy wczasowe czy zabytkowe pałace. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby lampy zewnętrzne stojące wysokie wykorzystać także w przydomowym ogrodzie o większej powierzchni. Jakie zalety ma taka lampa ogrodowa stojąca wysoka? Wysoka lampa stojąca może oświetlić bardzo dużą przestrzeń. W przydomowym ogrodzie możecie wykorzystać ją na przykład do oświetlenia wejścia na posesję czy podjazdu przed domem. Lampy ogrodowe stojące wysokie bez większego problemu dopasujecie również do stylu całego ogrodu i elewacji budynku. Na rynku dostępne są zarówno modele stylizowane na zabytkowe latarnie, jak i nowoczesne lampy ogrodowe stojące wysokie o minimalistycznym, geometrycznym designie.

Lampy ogrodowe stojące niskie

W wielu miejscach ogrodu wykorzystać możecie jednak również taki model jak lampa ogrodowa stojąca niska. Takie zewnętrzne oświetlenie sprawdzi się idealnie do oświetlenia ścieżek w ogrodzie. Często wykorzystuje się je również w bezpośrednim sąsiedztwie takich elementów architektury ogrodowej jak weranda czy taras. Lampy ogrodowe stojące niskie to stosunkowo szeroka kategoria, w której znajdziecie modele inspirowane naprawdę różnymi architektonicznymi trendami. Bardzo uniwersalnym modelem są na przykład lampy ogrodowe stojące niskie z kloszem w kształcie kuli. Lampy ogrodowe kule dzięki swojemu uniwersalnemu kształtowi sprawdzą się świetnie zarówno w przypadku nowoczesnych ogrodów, jak i aranżacji klasycznych. Oczywiście lampy ogrodowe stojące niskie to nie tylko modele z kulistym kloszem. W tej kategorii znajdziecie także przeróżne niewysokie słupki LED idealne do oświetlenia pojazdu przed nowoczesnym budynkiem. Zastosowanie ledowych źródeł światła pozwoliło projektantom oświetlenia zewnętrznego na stworzenie lamp o naprawdę różnych oryginalnych kształtach. Zastosowanie technologii LED ma wpływ nie tylko na design lamp ogrodowych stojących. W ofercie niektórych producentów możecie znaleźć nawet lampy LED, które emitują światło w różnych kolorach.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.