leftImage
-14% z kodem
"KOM14C" tylko dla Klubowiczów Klubu Komfort Sprawdź >>
rightImage

Filtry

PŁYTKI PODŁOGOWE IMITUJĄCE KAMIEŃ

405 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki podłogowe imitujące kamień

Polerowany marmur, granit, wizualnie ciepły piaskowiec czy nawet polne kamienie to materiały stosowane we wnętrzach od wieków. Dziś zastosowanie naturalnych materiałów jest często kosztowne i mało praktyczne. Zamiast naturalnego marmuru czy granitu o wiele częściej wykorzystuje się płytki podłogowe imitujące kamień. Zdobyły one tak dużą popularność, że płytki podłogowe imitujące kamień można dziś znaleźć w ofercie praktycznie każdego producenta kafelków podłogowych.

Podłogowych płytek imitujących kamień nie mogło oczywiście zabraknąć również w ofercie sklepu Komfort. O tym, jak popularne są tego rodzaju wzory, świadczyć może, chociażby liczba modeli dostępnych w naszym asortymencie. W sprzedaży mamy ponad 300 różnych wzorów płytek podłogowych imitujących kamień. Są to kafelki na podłogę między innymi z katalogów takich marek jak Opoczno, Cersanit, Euroceramik, Absolut Keramika czy Baldocer.

Płytki podłogowe imitacja kamienia – jakie wybrać?

Inspiracją dla projektantów płytek na podłogę imitujących kamień są przeróżne występujące w naturze skały i minerały. W kategorii tej znajdziecie więc bardzo różnorodną gamę płytek. Jest jednak kilka rodzajów płytek imitujących kamień na podłogę, które cieszą się szczególną popularnością. Bez dwóch zdań należą do nich imitujące marmur płytki na podłogę. Ten szlachetny kamień już od wieków jest symbolem prestiżu i luksusu. Dziś, dzięki kamiennym płytkom na podłogę imitującym marmur, efekt marmurowej podłogi możecie stworzyć niewielkim nakładem środków. Szczególnie dużą popularnością cieszą się wielkoformatowe płytki marmurowe, które pozwalają stworzyć wrażenie jednolitej, gładkiej, marmurowej powierzchni. Taki zabieg aranżacyjny możliwy jest dzięki zastosowaniu rektyfikowanych płytek imitujących kamień, które można położyć z niemal niewidocznymi fugami.

Płytki imitujące kamień na podłogę to oczywiście nie tylko modele marmurowe. W tej kategorii znajdziecie również wiele modeli imitujących surowy szary kamień. Chłodny i minimalistyczny charakter takich płytek idealnie wpisuje się między innymi w styl loftowy czy skandynawski. Na szare płytki podłogowe imitujące kamień możecie zdecydować się również w przypadku wielu nowoczesnych aranżacji inspirowanych innymi minimalistycznymi trendami.

Podłoga imitacja kamienia – aranżacje

W jakich wnętrzach sprawdzi się imitacja kamienia na podłogę? Duża liczba wzorów i odcieni płytek podłogowych imitujących kamień sprawia, że dają one sporą swobodę aranżacyjną.

Podłoga imitująca kamień może być przede wszystkim elementem aranżacji, które stawiają na naturalne materiały. Tradycyjnie po płytki imitujące kamień na podłogę możecie więc sięgnąć w przypadku wnętrz rustykalnych czy prowansalskich. W takich aranżacjach możecie wykorzystać zarówno szare kamienne płytki, jak i modele imitujące ciepły piaskowiec czy posadzkę układaną z polnych kamieni. Naturalne materiały są też często elementem aranżacji skandynawskich. Tłem dla salonu, kuchni czy łazienki w stylu scandi mogą być jasnoszare płytki podłogowe imitujące kamień.

Po płytki będące imitacją kamienia na podłogę możecie sięgnąć również w przypadku eleganckich wnętrz. W takich aranżacjach sprawdzą się przede wszystkim wspomniane wyżej płytki marmurowe. Marmurowe akcenty we wnętrzach są jednym z najgorętszych trendów ostatnich kilku sezonów i jak na razie nic nie wskazuje na to, żeby marmur miał wyjść z mody. Jeszcze kilka lat temu kamienne płytki podłogowe imitujące marmur zarezerwowane były przede wszystkim dla wnętrz glamour oraz aranżacji inspirowanych stylem pałacowym. Dziś popularność imitacji marmuru sprawiła, że takie płytki świetnie odnajdą się zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i wnętrzach nowoczesnych. Dużą zaletą kamiennych płytek podłogowych imitujących marmur jest także duża liczba dostępnych wzorów i kolorów. Obok popularnych płytek imitujących biały i czarny marmur w naszej ofercie znajdziecie również modele w kolorze szarym, beżowym, brązowym czy nawet zielonym.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.