Current Image

Filtry

SZAFKI POD UMYWALKĘ

763 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Szafki podumywalkowe

Niezależnie od tego, jak urządzona jest nasza łazienka, zawsze znajdzie się w niej umywalka. Szafki podumywalkowe stanowią swojego rodzaju oprawę dla łazienkowej umywalki. Od wyboru szafki podumywalkowej zależy w dużej mierze to, jak będzie się prezentował ten element armatury łazienkowej. Najpopularniejsze są obecnie nowoczesne szafki podumywalkowe utrzymane w minimalistycznym, designerskim stylu. Wygląd to jednak nie wszystko. Bardzo istotne są również kwestie praktyczne i funkcjonalne związane z tymi meblami łazienkowymi.

Po pierwsze szafka podumywalkowa powinna być kompatybilna z wybraną przez nas umywalką. Jest to szczególnie ważne, jeśli decydujemy się na umywalkę wpuszczaną w blat. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup szafki podumywalkowej w komplecie z umywalką. Gwarancją kompatybilności jest także zakup produktów z tego samego systemu meblowego.

Kolejną kwestią związaną z codziennym użytkowaniem jest to, czy wybrać szafkę podumywalkową z szufladami, czy z drzwiczkami. Wybór zależy od naszych osobistych preferencji. Jeśli w szafce mają się znaleźć często używane kosmetyki czy przybory toaletowe, to zwykle wygodniejsza będzie szafka podumywalkowa z szufladami. Do przechowywania środków czystości i chemii gospodarczej lepszym rozwiązaniem będzie szafka z drzwiczkami.

Szafka podumywalkowa – biała, czarna czy szara?

Kolor szafki podumywalkowej powinien oczywiście współgrać z całością łazienkowej aranżacji. W ofercie sklepu Komfort dostępne są klasyczne, białe szafki podumywalkowe. Jest to uniwersalny wybór, który sprawdzi się w prawie każdej łazience. Kolejnym, stosunkowo uniwersalnym kolorem szafki podumywalkowej jest szary. Zarówno jasnoszare, jak i ciemnoszare szafki podumywalkowe będą pasowały do łazienek minimalistycznych i nowoczesnych. Z kolei do bardziej tradycyjnej łazienki możemy wybrać szafki podumywalkowe w kolorze naturalnego drewna. Charakter szafki zmienić może również kolor okuć. Najczęściej spotykane są okucia w kolorze szafki lub srebrne. Jeśli chcemy wybrać nieco bardziej rzucający się w oczy mebel, możemy wybrać szafki podumywalkowe z okuciami w kolorze złotym lub miedzianym.

Szafka łazienkowa pod umywalkę – mat czy połysk?

Liczy się oczywiście nie tylko to, jaki kolor będzie miała szafka łazienkowa pod umywalkę, ale również to, czy zdecydujemy się matowe, czy błyszczące fronty. Duża szafka łazienkowa pod umywalkę z frontami na wysoki połysk może nam pomóc optycznie powiększyć to pomieszczenie. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na szafkę w jasnych kolorach jak biel czy jasne odcienie szarego. Szafki łazienkowe na wysoki połysk kojarzone są przede wszystkim z nowoczesnymi aranżacjami. Choć przy odrobinie wnętrzarskiego wyczucia błyszczące fronty wykorzystamy także w niektórych klasycznych łazienkach.

Zdecydowanie bardziej uniwersalna będzie łazienkowa szafka pod umywalkę z matowymi frontami. W zależności od stylu i koloru takie szafki możemy wykorzystać w niemal każdej łazienkowej aranżacji. Po meble łazienkowe z matowymi frontami sięgamy na przykład w przypadku minimalistycznych łazienek skandynawskich, surowych wnętrz loftowych czy też łazienek rustykalnych lub prowansalskich.

Szafka pod umywalkę – najważniejsze zalety

Jakie zalety ma szafka pod umywalkę i dlaczego warto uwzględnić taki element wyposażenia łazienki?

  • Szafka pod umywalkę do łazienki to najprostszy sposób na to, aby ukryć syfon umywalki i inne elementy łączące umywalkę z instalacją odpływową.
  • Łazienkowa szafka pod umywalkę to także funkcjonalny i praktyczny schowek na różne niezbędne w tym pomieszczeniu akcesoria czy środki czystości. Jeśli zależy nam na większej przestrzeni do przechowywania, to najlepszym wyborem może być duża szafka pod umywalkę. W naszym sklepie dostępne są modele wyposażone zarówno w szuflady, jak i szafki uchylne.
  • W wielu przypadkach szafka pod umywalkę do łazienki ułatwia również montaż samej umywalki. Jeśli jednak kupujemy oba te elementy osobno, należy upewnić się, że są one ze sobą kompatybilne i nie napotkamy żadnych problem w trakcie montażu umywalki.
  • Do zalet szafek podumywalkowych można zaliczyć również bardzo dużą liczbę dostępnych wzorów i modeli. Dzięki dużej różnorodności bez trudu dobierzemy idealną szafkę zarówno do łazienki nowoczesnej, jak i wnętrza inspirowanego klasycznymi trendami. Różnorodność ta dotyczy nie tylko stylów i kolorów, ale również wymiarów, układu szafek i materiału, z którego zostały wykonane.

Wąska szafka pod umywalkę

Aranżacja małej łazienki wymaga od nas często poszukiwania pomysłowych rozwiązań i mebli dedykowanych do takich niewielkich pomieszczeń. Wielu producentów wyposażenia łazienek wychodzi jednak naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje małe szafki łazienkowe pod umywalkę. Wąska szafka pod umywalkę może mieć nawet zaledwie 40 cm szerokości. Jeśli szukamy nieco większego modelu, to nawet w nie za dużej łazience sprawdzi się wąska szafka łazienkowa pod umywalkę o szerokości 60 cm.

Tanie szafki łazienkowe pod umywalkę

Wbrew pozorom ograniczony budżet na aranżacje łazienki wcale nie musi być problemem przy zakupie podumywalkowej szafki. W naszym sklepie online dostępne są tanie szafki łazienkowe pod umywalkę inspirowane różnymi, modnymi aktualnie wnętrzarskimi trendami. Cena szafki łazienkowej pod umywalkę jest w dużej uzależniona od jej wymiarów. Najmniejsze szafki podumywalkowe pozbawione blatu można w naszym sklepie kupić już cenie pomiędzy 100 a 200 zł. Znacznie więcej kosztuje duża komoda łazienkowa pod umywalkę.

Dobrym sposobem na tanie szafki łazienkowe pod umywalkę jest także skorzystanie z regularnie organizowanych w sklepie Komfort promocji. Dostępne są one zarówno w kategoriach z meblami łazienkowymi, jak i w kategorii Outlet.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.