Current Image

Filtry

WANNY WOLNOSTOJĄCE PRZYŚCIENNE

229 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Wanny przyścienne

Wanny przyścienne to kompromis pomiędzy niezwykle eleganckimi, ale wymagającymi dużego metrażu wannami wolnostojącymi, a klasycznymi wannami zabudowanymi. Wanny przyścienne to w zdecydowanej większości wanny wolnostojące, które zostały zaprojektowane z myślą o montażu jednego z dłuższych boków przy samej ścianie. Dostępne są również wanny przyścienne narożne, które jak sama nazwa mówi, montujemy w rogu pomieszczenia.

Wanny przyścienne wolnostojące – czy warto się na nie zdecydować?

Co przemawia za wyborem wanny przyściennej wolnostojącej? Jest to bezdyskusyjnie rozwiązanie posiadające całkiem sporo mocnych stron. Należą do nich między innymi:

  • Oszczędność miejsca – wanny przyścienne zajmują o wiele mniej miejsca niż klasyczne wanny wolnostojące, które można zamontować raczej tylko w dużych salonach kąpielowych. Wanna przyścienna wolnostojąca lub narożna bez trudu zmieści się w większości standardowych łazienek.
  • Wanny przyścienne dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów. W mniejszej łazience sprawdzi się wanna przyścienna 140 czy 150 cm. Jeżeli dysponujemy większą ilością wolnej przestrzeni, możemy zdecydować się na komfortowy model wanny przyściennej o długości 170 czy nawet 180 cm.
  • Wanny przyścienne to praktyczne rozwiązanie również pod kątem codziennej pielęgnacji. W przeciwieństwie do modeli wolnostojących wanny przyścienne są pozbawione trudno dostępnych zakamarków i miejsc, w których może gromadzić się brud.
  • Dla wielu osób bardzo dużym atutem wanny przyściennej jest jej nowoczesny i designerski wygląd. Tego rodzaju wanny sprawdzą się w bardzo wielu łazienkowych aranżacjach zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym lub minimalistycznym stylu.
  • W przypadku wanny przyściennej wolnostojącej lub narożnej odpada konieczność jej dodatkowej zabudowy. Otrzymujemy gotowy do montażu produkt, który nie wymaga tworzenia specjalnej zabudowy. Musimy zadbać jedynie o odpowiednio umiejscowione przyłącza.
  • W nowych kolekcjach producentów wanien przyściennych dostępne są zarówno modele wykonane z akrylu, jak i wanny przyścienne stalowe lub wykonane z tak zwanych konglomeratów.


Wanny przyścienne – aranżacje

Wanny przyścienne to modele, które cechują się przede wszystkim bardzo wysokimi walorami dekoracyjnymi i estetycznymi. Wanny przyścienne łączą w sobie urok wanny wolnostojącej z praktycznymi zaletami standardowej wanny do zabudowy. Nie ma też ograniczeń dotyczących tego, w jakich aranżacjach można wykorzystać wanny przyścienne wolnostojące. W naszym sklepie online dostępne są zarówno nowoczesne wanny przyścienne wolnostojące, jak i modele o klasycznej linii zaprojektowane głównie z myślą o nieco bardziej tradycyjnych aranżacjach łazienek.

Nowoczesne wanny wolnostojące przyścienne to często modele inspirowane geometrycznymi kształtami i modernistycznymi trendami wnętrzarskimi. Takie prostokątne wanny przyścienne znalazły się na przykład w najnowszych kolekcjach marki Besco czy Domino. Coś dla siebie znajdą w tej kategorii jednak także miłośnicy modeli o delikatnej linii i owalnym kształcie. Takie wanny znajdziemy również w ofercie marki Besco. Na przykład w ramach kolekcji Vena czy Vista.

Wanny wolnostojące przyścienne – akryl czy kompozyt?

Dostępne w sklepie Komfort wanny wolnostojące zróżnicowane są nie tylko pod względem wymiarów czy designu. W kategorii wanny wolnostojące przyścienne oferujemy także modele wykonane z różnych materiałów. Standardowym i dobrze znanym rozwiązaniem są oczywiście wanny akrylowe. Jakie zalety ma przyścienna wanna wolnostojąca z akrylu? Materiał ten jest ciepły i miły w dotyku. Szybko się nagrzewa i długo utrzymuje wysoką temperaturę wody. Do powierzchni akrylu nie przylega brud ani kamienny osad. W związku z tym problemów nie powinna nam również sprawić codzienna pielęgnacja takiej przyściennej wanny.

W przypadku nowoczesnych łazienek sanitarny akryl jest jednak coraz częściej zastępowany przez innowacyjne mineralne kompozyty. Jak powstaje ten materiał i jakie są jego największe zalety? Mineralny kompozyt to połączenie sproszkowanych minerałów (np. granitu czy marmuru) ze specjalnymi poliuretanowymi żywicami, które pełnią funkcję spoiwa. W wyniku tego połączenia powstaje materiał, który pod wieloma względami jest podobny do naturalnego kamienia. Wanny wolnostojące przyścienne z takiego kompozytu są więc niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Podobnie jak wanny akrylowe mają one idealnie gładką i pozbawioną porów powierzchnię. Dużą zaletą jest także możliwość uzyskania kompozytu w różnych kolorach. Dzięki temu w ofercie niektórych producentów można znaleźć wanny z konglomeratu czarne czy szare. Takie modele świetnie wpisują się w charakter wielu nowoczesnych aranżacji jak, chociażby łazienki loftowe czy industrialne.

Czy wanny z tego materiału mają jakieś mankamenty? Materiał, któremu wanny przyścienne kompozytowe zawdzięczają swoją trwałość i odporność na zarysowania, jest stosunkowo ciężki. Duże wanny przyścienne ważą więc całkiem sporo. To z kolei może nieco utrudniać ich transport i ewentualny montaż.

Przyścienna wanna – ile kosztuje taki model?

To, ile kosztuje przyścienna wanna, uzależnione jest od kilku kluczowych czynników. Musimy wziąć pod uwagę między innymi wymiary wanny przyściennej oraz materiał, z którego została ona wykonana. W większości przypadków nieco mniej zapłacimy za wanny przyścienne akrylowe. Natomiast nieco większą kwotę będzie trzeba przeznaczyć na zakup wanny wykonanej z nowoczesnego kompozytu mineralnego. O tym, jakie zalety ma ten materiał i dlaczego warto zdecydować się na taką wannę, napisaliśmy już nieco wyżej. Wanny przyścienne w określonym przedziale cenowym można bardzo łatwo znaleźć, korzystając z intuicyjnej wyszukiwarki dostępnej w menu po lewej stronie.

Warto także wspomnieć, za co nasi klienci cenią wanny przyścienne. Opinie o tego typu produktach dotyczą przede wszystkim ich atrakcyjnego wyglądu. W wielu przypadkach wanna przyścienna jest nie tylko elementem wyposażenia łazienki, który pełni jedynie funkcje praktyczne. Bardzo często jest również ozdobą tego pomieszczenia i integralnym elementem całej łazienkowej aranżacji.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.