Current Image

Filtry

DYWANY ZEWNĘTRZNE

127 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany zewnętrzne

Poza tradycyjnymi dywanami do salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego coraz częściej decydujemy się również na tak zwane dywany zewnętrzne. Mogą one nosić różne nazwy jak dywany tarasowe, ogrodowe, dywany outdoor czy dywany zmywalne. Łączy je to, że z powodzeniem można je wykorzystać na świeżym powietrzu. Mogą być więc ozdobą tarasu, balkonu czy strefy relaksu w ogrodzie.

Dywany zewnętrzne muszą być więc odporne na działanie wody i innych czynników atmosferycznych, a także na częste zmiany temperatury. Dużą popularnością w tej kategorii cieszą się dywany tkane na płasko. Są one pozbawione klasycznego runa, a ich ciasny splot sprawia, że są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dywany zewnętrzne tkane na płasko nie odkształcają się i bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Nie oznacza to oczywiście, że nie możemy na zewnątrz wykorzystać klasycznie tkanego dywanu z runem. W takim przypadku warto jednak postawić na odporne i łatwe w pielęgnacji włókna syntetyczne.

Dywany zewnętrzne na balkon

W wielu domach modnie urządzony taras czy balkon staje się swojego rodzaju przedłużeniem salonu. Nic więc dziwnego, że coraz częściej szukamy dywanów zewnętrznych na balkon w modnych wzorach. Funkcje dywanu na balkon są podobne do tych, jakie pełnią klasyczne dywany. Dywan zewnętrzny na balkon ma więc dawać poczucie przytulności i chronić nasze stopy przed kontaktem z podłożem. Ze względów oczywistych nie sprawdzą się tu dywany bawełniane czy wełniane. Te materiały szybko przegrają walką z kapryśną pogodą. Dużo lepszym materiałem na dywany zewnętrzne na balkon jest polipropylen. Dywany zewnętrzne polipropylenowe są odporne nie tylko na działanie wilgoci. Dobrze radzą sobie również z różnego rodzaju zabrudzeniami, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości. Nie bez znaczenia są również właściwości antyelektrostatyczne zewnętrznych dywanów z takiego materiału. Dzięki nim nie przyciągają one kurzu, są więc polecane alergikom.

Zobacz powiązane porady