Current Image

Filtry

PŁYTKI LASTRYKO

12 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki lastryko

Co kryje się pod nazwą płytki lastryko? Tradycyjne lastryko to materiał kompozytowy powstający z połączenia naturalnych kamieni z cementem, wodą i barwnikami. Dziś coraz częściej cement zastępowany jest w płytkach lastryko nowoczesnymi i bardziej elastycznymi żywicami. Płytki lastryko z żywicą dostępne są w większej ilości kolorów. Są jednak nieco droższe niż klasyczne lastryko cementowe i dodatkowo mają nieco słabsze parametry techniczne.

Głównym składnikiem płytek lastryko są jednak różne rodzaje naturalnego kamienia. Może to być na przykład bazalt, granit czy marmur. Każdy z tych materiałów pozwala na stworzenie płytek lastryko o nieco innym zabarwieniu. Płytki lastryko mają dzięki temu charakterystyczny wygląd, który może kojarzyć nam się retro parapetami, czy klatkami schodowymi w kamienicach sprzed kilkudziesięciu lat. Dziś płytki lastryko w nowej odsłonie na powrót zdobywają nasze salony.

W sklepie internetowym Komfort znajdziecie między innymi płytki lastryko z oferty jednego z polskich liderów branży łazienkowej – firmy Cersanit. Są to płytki lastryko w różnych rozmiarach od standardowych kwadratowych płytek lastryko 30x30 cm, aż po duże płytki o wymiarach 60x60 i 60x120 cm. Płytki lastryko Cersanit utrzymane są w większości w stonowanej kolorystyce. W kolekcji tego producenta znajdziemy więc płytki lastryko szare, białe i beżowe. Są to uniwersalne kolory, które wykorzystać możemy w różnych aranżacjach wnętrz.

Płytki lastryko łazienka, kuchnia i nie tylko

Jeszcze do niedawna płytki lastryko kojarzyły nam się przede wszystkim z podłogami czy parapetami rodem z PRL. Dziś materiał ten w nowej odsłonie coraz częściej pojawia się w nowoczesnych wnętrzach i we wzornictwie przemysłowym. Co więcej, po płytki lastryko sięgamy już nie tylko w przypadku aranżacji łazienki czy kuchni. Charakterystyczny wzór lastryko możemy wykorzystać także w salonie czy pomieszczeniu wejściowym. Po płytki lastryko możemy sięgnąć, urządzając designerskie nowoczesne wnętrze, aranżację eklektyczną czy też pomieszczenie inspirowane stylem retro lub art deco.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.