Current Image

Filtry

GRES (SZKLIWIONY) • PŁYTKI GRESOWE

914 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Gres

Twardy, wytrzymały i odporny na działanie wilgoci gres jest obecnie najczęściej wybieranym rodzajem płytek podłogowych. Gres możemy z powodzeniem wykorzystać nie tylko w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci jak kuchnia czy łazienka, ale również w salonie czy na tarasie. Gres występuje w kilku odmianach. Urządzając wnętrza mieszkalne, sięgamy najczęściej po płytki gresowe szkliwione. Posiadają one dodatkową warstwę zewnętrzną, która nadaje płytkom gresowym estetyczny wygląd i ułatwia ich codzienną pielęgnację. Mniej dekoracyjny gres techniczny wykorzystujemy głównie na zewnątrz oraz w obiektach użyteczności publicznej.

Dzięki dużej popularności gresu oferta tego rodzaju płytek podłogowych i ściennych jest bardzo szeroka. W sklepie internetowym Komfort dostępnych jest ponad 800 rodzajów gresu. Nasze płytki gresowe to między innymi gres drewnopodobny, gres imitujący beton, marmur czy granit. Oferujemy również uniwersalne gresy w różnych odcieniach koloru szarego, białego czy beżowego.

Płytki gresowe – zalety

Co decyduje o tak dużej popularności gresu? Jakie zalety mają płytki gresowe? Gres szkliwiony cechuje się przede wszystkim bardzo atrakcyjnym wyglądem i dużą ilością dostępnych wzorów. Dzięki temu znajdziemy płytki gresowe, pasujące do praktycznie każdego stylu architektonicznego. Gładka powierzchnia gresu szkliwionego sprawia również, że ten rodzaj płytek jest bardzo łatwy w pielęgnacji. Płytki gresowe szkliwione nie wymagają również impregnacji czy dodatkowych zabiegów konserwacyjnych. Płytki gresowe cechują się również bardzo niską nasiąkliwością, na poziomie nawet 0,05%. Dzięki temu gres porcelanowy możemy z powodzeniem stosować we wszystkich miejscach narażonych na działanie wilgoci jak kuchnie, łazienki, czy pomieszczenia wejściowe. Niska nasiąkliwość płytek gresowych sprawia, że są one również mrozoodporne. Dzięki temu na nawierzchnię z gresu możemy zdecydować się także, wykańczając taras, balkon czy zewnętrzne schody wejściowe do domu. W takich przypadkach powinniśmy jednak zwrócić uwagę na to, aby wybrane przez na płytki gresowe miały odpowiednie właściwości antypoślizgowe.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.